Skocz do zawartości
Nerwica.com

opóźniona reakcja, upośledzone poczucie humoru, zaburzony IN


donbazyyyl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

niepokoi mnie kilka rzeczy:

- ktoś np. opowiada jakiś kawał, dowcip, może być nawet przysłowiowy "suchar". no i dowcip dobiega końca, pada puenta, podsumowanie. wszyscy zalewają się łzami ze śmiechu, a ja... w ogóle się nie śmieję. ale nie dlatego, że kawał mi się nie spodobał, nie przypadł mi do gustu, uważam go za beznadziejny, tylko dlatego, że w ogóle go nie zrozumiałem! musi upłynąć jakieś 5-10 minut, muszę na spokojnie go sobie przemyśleć, przeanalizować wraz z puentą w myślach i dopiero po długim namyśle dociera do mnie na czym on polegał. wtedy reaguję śmiechem. podobnie jak czytam dowcipy w prasie, internecie itd. nawet te najprostsze, najbardziej nieskomplikowane, banalne.

- to samo jeśli ktoś używa najprostszych metafor, porównań, aluzji, alegorii w mojej obecności, też moja reakcja jest opóźniona. dopiero po 5-10 minutach jak sobie to wszystko przemyślę, wysilę szare komórki to rozumiem o co temu komuś chodziło w konkretnym zdaniu.

- często przekręcam samogłoski na końcu wyrazu. Czyli np. mam napisać: "upadłA mi na ziemię kluskA", a piszę "upadłE mi na ziemię kluskE"

- często zamieniam w wyrazach spółgłoski twarde na spółgłoski miękkie, b -> p, g -> k, d -> t itd.

 

do jakiego zaburzenia to pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×