Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez AlexCCC 03 lut 2017, 20:01
lekarz powiedział mi że już narkotyki są lepsze o benzodiazepin wiec może coś w tym być i może dlatego się żle czujesz ps.ja benzo nie brałem nałogowo pozdro

przez g30rg3 07 lut 2017, 01:19
Dzis 3 dzien zasypiam bez zolpidemu po ponad roku "kołysanki". Czy moge spodziewac sie jakis objawow odstawiennych?

przez vica 07 lut 2017, 16:02
AlexCCC napisał(a):lekarz powiedział mi że już narkotyki są lepsze o benzodiazepin wiec może coś w tym być i może dlatego się żle czujesz ps.ja benzo nie brałem nałogowo pozdro

wiem :( Na oddziale z zazdrościa patrzyłam na narkomanów i alkoholików, jak oni przez detox przechodzili szybko i bezboleśnie. czuje się jak wrak człowieka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PanDa+ 09 lut 2017, 00:11
Witam serdecznie polecam przesłuchać cały kanał myślę że zaszkodzić nie może a pomóc to zdecydowanie powinno :D
https://www.youtube.com/watch?v=NkXZ33W ... HFeqljQ0ac

przez PanDa+ 09 lut 2017, 00:12
AlexCCC napisał(a):lekarz powiedział mi że już narkotyki są lepsze o benzodiazepin wiec może coś w tym być i może dlatego się żle czujesz ps.ja benzo nie brałem nałogowo pozdro

https://www.youtube.com/watch?v=NkXZ33W ... HFeqljQ0ac

przez woowoo 04 lip 2017, 09:55
Vica a ile brałaś benzo? I jakie?
Ja mam zespół odstawienny po paroksetynie i w porównaniu do schodzenia kiedyś z 5 miesiecznej kuracji clonozepamem teraz to są męki ponad miarę, a wtedy lekka przeprawa.

przez woowoo 04 lip 2017, 10:23
PS: lekarka stwierdziła uzależnienie od paroksetyny- obstawia że objawy abstynencyjne utrzymaja się ok 3- 6 miesiecy od zakonczenia kuracji. Odstawienie powolne wdg niej (obecnie 5 mg paroksetyny już 2 tydzien- 3 mg będzie przez kolejne 2 tygodnie, 2 mg 2 tygodnie i 1 mg 2 tygodnie) wgd zaleceń grup schodzących z ssri powinno być 10 % co 6 tygodni lub nawet mniej.

Tak, wiec nie takie piękne są SSRI jak je malują, ale nie dla wszystkich. Są osoby które mogą odstawić te leki bez problemów, są osoby, które dostają obawów odstawiennych (czesto mylonych z nawrotem), ale wracając na lek od razu czują się dobrze i ostatnia grupa- osoby które dostają hiperwrażliwości na leki i powrót na jakikolwiek lek powoduje zaostrzebnie objawów ( lekarze mylą z powstaniem nowych zaburzeń).
Ja jestem w trakcie schodzenia z leku po nie efektywnym powrocie. Mam nadzieje, ze moje objawy utrzymają sie max 2-3 mies, a nie lata jak to bywa u innych, SYF jak ich mało. Do schodzenia od dawki 5 mg dołaczyłam kloranxen 5 mg. Będzie zmiana benzodiazepin co miesiac by zminimalizować ryzyko uzależnienia od kolejnych cukierków. Jednak jak na moje 5 letnie doświadczenie- SSRI a doraźne- po ssri przeżyłam największe koszmary mojego życia. Pierwszy lek ściął mnie z nóg i doprowadzil na granicę samounicetwienia (przyszłam sobie z lękką nerwicą), a dostałam stany paniki 24/24, bezsennosć, głęboka depresja, myśli SS... okropienstwo. Drugi musiałam wprowadzać z clonozepamem przez 4 miesiace- WTF.
Ok widze że ludzie tu po 2 tyg letaja ponad ziemią i cierkają radośnie jakim błogosławieństwem są nowoczesne leki ssri. Czyli cały przemysł działa na zasadzie- wybór mniejszego zła (trzeba poświecić mniejszą grupę źle reagujących dla tej której pomaga) great! super! :brawo: :evil: :!:

Po pierwszym leku stan,

przez ozesek 11 sie 2017, 12:38
woowoo napisał(a):Vica a ile brałaś benzo? I jakie?
Ja mam zespół odstawienny po paroksetynie i w porównaniu do schodzenia kiedyś z 5 miesiecznej kuracji clonozepamem teraz to są męki ponad miarę, a wtedy lekka przeprawa.

woowoo
i jak Twoje samopoczucie? Zespół odstawienny dalej się utrzymuje, czy może jest jakaś poprawa? Ja też właśnie schodzę z paroksetyny. Aktualnie przyjmuję 5 mg i samopoczucie jest delikatnie mówiąc fatalne. Najgorzej jest rano. Uczucie napięcia, osłabienie (jak przy grypie), delikatne zawroty głowy, uczucie przechodzenia prądu, niepokój, czasami biegunka, zmniejszenie apetytu. Trwa to do południa. Potem jest trochę lepiej. I wieczory to już mega poprawa nastroju. Ale te poranki dobijają mnie, zaczynam ryczeć i mam ochotę sięgnąć po większą dawkę, żeby tylko się nie męczyć. Walczę sama ze sobą, bo obiecałam sobie, że udowodnie sama sobie, że potrafię bez tego żyć (pomimo 10 lat leczenia) :zonk:

przez Don Corleone 15 sie 2017, 14:27
Ozesek , masz wiadomosc na priv. Juz od kilku dni :mrgreen:
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Teksas 15 sie 2017, 18:24
ozesek napisał(a):
woowoo napisał(a):Vica a ile brałaś benzo? I jakie?

woowoo
i jak Twoje samopoczucie? Zespół odstawienny dalej się utrzymuje, czy może jest jakaś poprawa? Ja też właśnie schodzę z paroksetyny. Aktualnie przyjmuję 5 mg i samopoczucie jest delikatnie mówiąc fatalne. Najgorzej jest rano. Uczucie napięcia, osłabienie (jak przy grypie), delikatne zawroty głowy, uczucie przechodzenia prądu, niepokój, czasami biegunka, zmniejszenie apetytu. Trwa to do południa. Potem jest trochę lepiej. I wieczory to już mega poprawa nastroju. Ale te poranki dobijają mnie, zaczynam ryczeć i mam ochotę sięgnąć po większą dawkę, żeby tylko się nie męczyć. Walczę sama ze sobą, bo obiecałam sobie, że udowodnie sama sobie, że potrafię bez tego żyć (pomimo 10 lat leczenia) :zonk:

A jaką dawkę miałaś? 20 mg.? Ja w tym tygodniu biorę połowę, czyli 10 mg. Wkrótcezacznie się ćwiartka, czyli 5 mg.

przez Bipolar25 19 sie 2017, 21:35
Narkotyki>SSRI>benzo .Taka trudnosc jesli chodzi o objawy odstawienne
Bipolar25

przez woowoo 21 sie 2017, 13:57
Miałam 20 i wolno schodziłam- po 5 mg na miesiac- czulam się dobrze schodząć objawy odstawienne pojawiły się nagle po 2,5 miesiaca. Nagle i boleśnie. Ponowne wejście na lek nie usunęło objawów. Jeszcze o SSRI ciemnej stronie będzie głośno, bo zagranica już ośrodki odwykowe od nich powstają. Ja się o tym dowiedziałam za późno i syndrom odstawienny trwa jjuż 6 miesiecy.

Jedno co mogę Wam poradzić to schodzić po 10% co 5 tyg lub mniej i wtedy się uda.
poszukajcie surviving antidepresants- tam jest opisane jak schodzić, jakie cyrki są z tymi lekami. Szczególnie z wenlą i paro, ale i esci czesto jest przedmiotem poważnych problemów.

przez Don Corleone 22 sie 2017, 20:45
Czesc, witam wszystkich serdecznie ;)
Dobrze by bylo podtrzymac ten watek, bo moim zdaniem odstawianie SSRI jest ogolnie lekcewazone, nawez przez lekarzy. Ja z wlasnego doswiadczenia i z doswiadczenia innych, wiem jakie skutki moze miec zbyt szybkie odstawienie preparatu. Stan zdrowia psychicznego jest o wiele gorszy podczas zbyt szybkiego odstawienia, niz gdy zaczelismy brac leki. Tak bylo przynajmniej u mnie.
Tak jak juz Woowoo napisala, znam ja osobiscie i wiem jak cierpi, 10% od dawki wyjsciowej, to jest zalecana redukcja na wszystkich swiatowych forach. Zalecana oczywiscie przez osoby dotkniete tym problemem, bo lekarz opowie zupelnie cos innego. Teksy lekarzy typu: prosze brac pol tabletki, czyli 10mg przez 2 tygodnie, a potem 5mg przez kolejne 2 tygodnie i juz jestesmy na zero :cry: , nie naleza do rzadkosci i narazaja pacjemnta na niesamowite cierpienie. Oczywiscie nie chce uogolniac, bo sa osoby, ktore zejscie z SSRI znosza bez komplikacji.

Teksas nie spiesz sie za bardzo, daj sobie czas z ta 10tka ;)

Pozdrawiam
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez kovu 25 sie 2017, 16:59
Czy u was też po odstawieniu występują takie jakby przeskoki świadomości? Obracając głowę na przykład, mam dziwne lagi, nie rejestruję obrazu płynnie, a wyrywkowo. Głowa od tego boli i zwariować idzie.

Sortuj wg