Skocz do zawartości
Nerwica.com

niepokoj/lęk przed probą wykonania telefonu do kogos


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

nie radzimy :) czasem udaje mi się "z rozpędu", w biegu różnych innych spraw na szybko gdzieś zadzwonić. Ale prędzej zadzwonię np. do przychodni, gdzieś anonimowo niż np. do kogoś z rodziny czy znajomych. Tylko do swojego chłopaka dzwonię bez problemu. W całej reszcie telefonów wyręcza mnie mama albo tak kombinuję, żeby załatwić sprawę w inny sposób a nie przez telefon. I nie odbieram telefonów z nieznanych numerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, a nie! :P jestem o tyle sprytna, że jak wysyłam cv to zapisuję sobie wszystkie nr tel tej placówki w telefonie i wtedy od razu wiem, że to w sprawie pracy i skąd dzwonią. I trzymam na telefonie przez kilka miesięcy, w razie gdyby nie oddzwonili w ciągu pierwszych paru tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat mam problem z telefonami, zarówno z dzwonieniem gdzieś, jak i odbieraniem. I nieważne, czy telefon jest od czy do kogoś z rodziny, czy obcego. Po prostu odczuwam przed tym mega stres i dlatego tego nie robię. Doszło do tego, ze autentycznie nie odbieram telefonów i nigdzie nie dzwonię. I mam spokój. Wszystko załatwiam przez internet albo na żywo. Nie wiem, co to za dziwna fobia, ale myślałam, ze tylko ja tak mam :D Dobrze wiedzieć, że nie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, a nie! :P jestem o tyle sprytna, że jak wysyłam cv to zapisuję sobie wszystkie nr tel tej placówki w telefonie i wtedy od razu wiem, że to w sprawie pracy i skąd dzwonią. I trzymam na telefonie przez kilka miesięcy, w razie gdyby nie oddzwonili w ciągu pierwszych paru tygodni.

Oczywiście zapisujesz nigdzie nie publikowany numer służbowej komórki pani z HR.

Lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V, :P jak do tej pory się sprawdzało. W szkołach, przedszkolach i żłobkach nie ma ludzi od HR tylko jest zwykła sekretarka, która dzwoni ze stacjonarnego, który jest jedynym numerem kontaktowym i jest on podany a ogłoszeniu do kontaktu oraz na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, w sumie odkąd pamiętam nigdy nie lubiłem dzwonić do ludzi, szczególnie tych, których nie znam, musiałem się do tego zmuszać i odkładałem to na ostatnią chwilę. Do znajomych praktycznie zawsze pisałem sms-y, a rozmawiałem dopiero jak ktoś do mnie zadzwonił. Ogólnie zawsze dużo lepiej mi się rozmawiało z ludźmi przez internet, pisząc, bo rozmawiać głosowo np. przez skype też nigdy nie lubiłem. Teraz mam nawrót depresji i stanów lękowych przez które często też nie odbieram telefonów. W ciągu roku kilka razy zmieniam numer telefonu (tylko pre-paid).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie da wygrać. Za każdym razem męczysz sie tak samo. Choc troche moze pomoc szybkie zadzwonienie- jak najszybciej się da i zmuszanie sie do myslenia o czyms innym. W ogole mam wtedy pustke w glowie i zawsze zapomne o czyms. wtedy jest ciezko sie poskladac w trakcie rozmowy. Ludzie nie rozumieją że dla kogos to moze byc trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×