Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie zdecydowana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, postanowiłam tutaj napisać bo nie wiem co mam robić, mam dylemat i ciągłe to myślenie mnie dobija. Jestem bardzo wstydliwą osobą, czasami podejrzewam że to może być chorobliwa nieśmiałość. Od jakiegoś czasu myślałam o tym że jakbym miała mieć kogoś to żeby to była osoba która też nie miała nikogo tak jak ja, żebyśmy przez to wszystko razem przechodzili, pocałunki i tak dalej, myślałam że będzie mi wtedy łatwiej, pokonać tą nieśmiałość. Jakieś 2 miesiące temu poznałam chłopaka w internecie, niestety dzieli nas ponad 100km, więc nie możemy spotykać się często. Jest młodszy ode mnie 2 lata i też nikogo nie miał tak jak ja. Spotkaliśmy się już 3 razy, na ostatnim spotkaniu znowu mnie pytał czy widzę nas w związku, ja unikałam odpowiedzi tak jak poprzednio bo z jednej strony bym chciała ale z drugiej ta nieśmiałość totalnie mnie hamuje. Chociaż myślę że i tak robię postępy bo mi to nie przeszkadza i podoba mi się jak chodzimy za rękę albo się przytulamy ale napawa mnie grozą jakbyśmy się mieli pocałować, wiem że to na pewno dlatego że z nikim się nie całowałam ale myślę cały czas o tym że mi nie wyjdzie, albo zrobię coś głupiego i że zwieje i to będzie już koniec naszej znajomości :P Może ma ktoś jakąś receptę na pokonanie nieśmiałości przed pierwszym pocałunkiem :P Albo jakiekolwiek wskazówki, będę bardzo wdzięczna c:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj efektindygo!

 

Co do stresu przed pierwszym pocałunkiem, to zupełnie normalne. Zazwyczaj mamy obawy przed czymś nowym i dla nas nieznanym. Jestem jednak pewna, że spontanicznie samo wszystko się uda ;)

 

Jeśli natomiast podejrzewasz u siebie nieśmiałość, możesz nad tym pracować, wzmacniając swoją samoocenę. Odsyłam do tekstu: http://portal.abczdrowie.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×