Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie radzę sobie ze świadomością że jestem gejem


pavlo_111

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie wszystko jedno ,postanowiłem tutaj napisać bo jak chyba większość na tym forum ma pewne problemy !

Nie wiem jak zeragujecie czy mnie zbesztacie czy jak !

Jestem 18latkie uczącym się w 2 klasie LO i mam swój świat który wyglonda tak dom szkoła szkoła dom i siedzenie w przed komputerm a potem przepłakane noce a dlatego że posiadam pewnie sekret z którym sobie nie radze !! i już jestem na wykończeniu poniewasz dochodze do wniosku że jestem gejem i nieradze sobie ztym !! nikt otym nie wie ! czuje sie przez to samotny oczywiscie rodzinna otym nie wiem i zawsze świecze oczami !! to jest okropne ja tak duzej nie moge !! w szkole jak wszkole mam paru znajomych ale to nie to oczywscie oni otym nie wiedze ale przycohdze do domu i siedze przed kompie alb sam laze po miescie a tak to co !! wpajam sobie wszystko może dlatego że jestem wrażliwy człowiekiem i niestety swoje w spzitalu juz przeszedłe mam dość tez chorób na nerki i tego wszystkiego !!!i mam czasem ochote sie zabić !i czasme specilanie biore więcej prochów na nerki ale tlyko żygam !! jak widze siebie przed rodzinna i jak oni mają sie dowiedziec to wole się zabić ! ciogle mam jakies doły nie sipie po nocach a rano najlepiej zapat bym sie pod ziemie codzienie to samo !! mam dość wszystkim się wydja !! że jest ok !! a tak nie jest ,żyje w sowim świec staram sie być dobrym człowiekiem jestem wrażliwy na innych ludzi ,ale jakos ciezko mnie sie dosotosowac do grupy musi zawsze minąć sporo czasu !! i daltego już nieraz się pociołem mam dość :cry::cry: to otoczenie !! aa jak mam sie zkims spotkać !! to nie potrafie !! wiem że ten post dziwnie brzmi może za mało opisałem że mam depresje lub jakies tego typu zaburzenie !! ale jedyn słowe mam dość i coraz gorzje zemna mam nadcisnieni cały się czese serce bez przczyny szybciej bije !! i co nagorsze samotnosc ,ja juz niewiem co mam robić ;{{{ a boje sie sie komus co kolwiek powiedzieć jakie mam uczucia :roll::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Pavlo_111:) ojej!wielkie rzeczy-naprawde nie powinienes sie wstydzic swoich upodoban:)wierz mi to juz nie te czasy-poprostu masz takie a nie inne preferencje seksualne i to jest jak najbardziej normalne,wiem ze cie to meczy ze nikt o tym nie wie a najbardziej boli ze nie wie rodzina-nie masz sie z kim podzielic tym swoim sekretem jak to nazwales ale poradze ci bys poszedl do psychologa i jemu to powiedzial a on z pewnoscia doradzi ci jak to wyjawic najblizszym.Mnie to wogole nie zrazilo do ciebie i mysle ze wiekszosc osob potraktuje to najnormalniej w swiecie bo sam wiesz ze juz sa nawet legalizacje zwiazkow gejowskich wiec jest to zupelnie naturalne co mnie takze cieszy bo co komu do tego co tak naprawde odczuwamy.powinienes poszukac towarzystwa gejow wtedy poczul bys sie lepiej i bylbys rozumiany a moze nawet znalazlbys partnera.nikt cie tu nie zbeszta jak to napisales i mysle ze naprawde nie przejmuj sie tym az tak bardzo bo tylko stracisz zdrowie a musisz zyc zdrowo by realizowac marzenia i zyc pelna piersia w takim swiecie w jakim bedziesz szczesliwy nie patrzac na nic:)bo to przeciez jest najwazniejsze.Idz do psychologa a bedzie ok:)sciskam cie mocno!3maj sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.Nie dziekuj tylko bierz sie za zycie:)nie tnij sie bo to niczego nie zmieni a tylko pogorszy cala sytuacje.Wykorzystaj moja rade i naprawde sprobuj poradzic cie psychologa-w poradni rodzinnej.Nie wstydz sie-dla niego to zwyczajna sprawa.To z pewnoscia rozwiaze twoje problemy i zycie bedzie lzejsze:)pozdrowioka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. O uczuciach trzeba mówić bo tłumione rozsadzą Cię od środka. Nie jesteś sam z tym problemem. Mam przyjaciela który w wieku 16 lat odkrył że jest gejem. On tego nie ukrywa. Przy pierwszym spotkaniu mówi: Cześć jestem Wojtek, jestem gejem. Wiem że Ty nie jesteś na to jeszcze gotowy. Ale coś o czym mówimy przestaje nas przerażać. Porozmawiaj z psychologiem, a potem z rodziną, na pewno to w końcu zaakceptują i będą Cię wspierać. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlo! Nie zadręczaj się, czas biegnie do przodu, to już żadna tragedia. Polub siebie, poznaj kogoś sympatycznego. Ja sama kiedyś miałam dziewczynę, nigdy nie stanowiło to dla mnie problemu... Jestem biseksualna, wybieram jednak mężczyzn, ale gdybym pokochała kobietę to nie zrezygnowała bym z niej... Rodzina, napewno będzie to przeżywać, ale kiedyś zaakceptuje. Dzieci zawsze szokują rodziców, jak nie tym to czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlo jeśli zatrzymujemy w sobie jakieś tajemnice,problemy zaczynają urastać do ogromych,monstrualnych rozmiarów.Rzeczywistość jest inna.Ważny jest człowiek a nie jego tożsamość seksualna.Masz prawo być szczęśliwy i cieszyć się życiem.Miałam koleżankę która także przez dłuższy czas ukrywała że jest transseksualistką-i w momencie gdy o tym powiedziała,sama przed sobą się przyznała-poczuła ulgę.Przyjaciele-ci prawdziwi,pozostali,pracuje i tworzy związek z inną kobietą.Wreszcie żyje tak jak tego pragnęła.

Ja chciałabym dać ci jedną radę-jesteś bardzo młody.W tym wieku tożsamość seksualna się jeszcze kształtuje i jest relatywna,więc zanim podejmiesz decyzje o swojej przyszłości zwróć się po fachową pomoc.Psycholog pomoże ci określić czy rzeczywiście jesteś homoseksualny czy może z jakichś innych względów boisz się kontaktu z kobietą.Jeśli jednak okaże się że jesteś homoseksualny pomoże ci poradzić sobie z własnym poczuciem wartości i świadomością inności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienes spogladac na siebie zle tylko dlatego ze czujesz wieksze zainteresowanie do mezczyzn...Pamietaj osoby ktore nie toleruja innych sa smieciami i sami doznaja jak milo jest byc wysmiewanym i ponizanym przez wlasne poglady...Ze mnie smieja sie dlatego ze kocham sie w Aktorach itp...Nigdy nie zakochalam sie w mezczyznie dla mnie osiagalnym...Wszystko przez moje serce i upodobania...

Glupio mi o tym mowic niestety ja rowniez zyje ze swiadomoscia ze ludzie mnie nie toleruja i nie rozumieja.. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam takich doświadczeń ale radzę ci to zachować dla siebie chyba że znajdziesz kogoś twojego pokroju nic złego tu nie mam na myśli jesteś gejem ja jestem heterykiem i co z tego żyj i pozwól żyć innym ale uważaj ujawniając się możesz wiele stracić jeśli chcesz pogadać czy coś daj znać zawsze służe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem hetero i nie lubię gejów, ale ich akceptuję w sensie dopóki nie robią z siebie wielkiej manifestacji 'my geje'

to, co robisz w domu to twoja sprawa i domyślam się, że to dość ciężkie być gejem, bo to jest jednak mniejszość...

żyj sobie po swojemu, tylko mam prośbę - nie bierz udziału w tych paradach gejów, bo to nic dobrego nie wnosi ani dla ciebie, ani dla reszty społeczeństwa;

fakt faktem, że większość facetów nie za bardzo chce mieć znajomych gejów, ale czy to ich wina? są nietolerancyjni? nie, po prostu mają 'typowe' gusta;

jesteś w 'mniejszości', trudno, taki los masz i już, ale jak wyjdziesz na ulicę i zaczniesz promować gejostwo jako alternatywną formę seksualności to sry, ale to już nie obejmuje mojej tolrancji, skjuzmi

 

nigdy nie będę nikogo krytykował za upodobania seksualne dopóki to jest rzecz prywatna, w domu, rób sobie to, co chcesz, ale bez promocji proszę, bo tu moja tolerancja się kończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlo ja akceptuję homoseksualistów i jest masa ludzi którzy to robią. Nie możesz siebie obwiniać, że masz takie upodobania. A te wszystkie problemy, które masz powinieneś rozwiązać, bo utrudniają Ci życie. Idź do psychologa i o wszystkim powiedz. Potrzebujesz tego. Myślę, że po wizycie u dobrego psychologa zupelnie inaczej spojrzysz na sprawę. Wszystko będzie ok, trzymaj się mocno, papa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ktoś mi napisał na priv, że moje posty są takie czy owakie... podejrzewam, że z tego powodu

 

więc chcę tylko wyjaśnić bliżej mój pogląd dla pavlo - Twoje preferencje seksualne to jest tylko część Twojego życia, jakaś sfera Twojego życia i mnie ona nie interesuje, ani nie określam Cię, że dlatego, że jesteś (być może) gejem, to jesteś w jakimś sensie gorszy od innych; jesteś tak samo ważnym człowiekiem jak każdy inny

 

nie ma to (często), albo może to nie mieć najmniejszego znaczenia i ja osobiście w moim wieku nie sądzę, żebym miał chęć to wyszydzać, choć wiem, że w pewnych społecznych sytuacjach to może się zdażać... tak to bywa po prostu czasami, bo nie zyjemy w jakimś raju;

 

ja tylko mimochodem poruszyłem temat parad gejów itp, bo mam swoje poglądy nt temat i uważam, że to jest złe; czy są jakieś parady hetero? to tak dla zastanowienia

 

jesteś człowiekiem tak jak ja i Twoja seksualność to tylko część Twojego świata, tak jak i moja, nie wartościuje Cię to jako istoty ludzkiej

 

ja tylko po prostu nie chcę zgadzać się na promowanie takich zachowań publicznie, bo komu to potrzebne? i ten temat raczej Ciebie nie dotyczy, ale jest powiązany z topikiem, więc o tym mówię, to nic personalnego

 

tak samo jak ci, którzy są 'za' paradami gejów i domagają się tolerancji - ja również domagam się tolerancji mając inne poglądy; nie chcę żeby moje dziecko oglądało na ulicy całujących się facetów itp, czy mogę tego nie chcieć? czy to już jest zakazane? zakazane jest żebym tego nie chciał? że to nie w tych czasach? że niby ja jestem nietolerancyjny? a gdzie w takim razie są granice tolerancji? może za 50 lat będą paradować po ulicach pedofile?

wiem, że to mocne porównanie, ale wg mnie 3ba myśleć pod kątem społeczeństwa i wpływów wywieranych na społeczeństwo, na nasze dzieci

 

nie mam nic przeciwko gejom, byli, są i będą, nie chcę ich gnoić, szykanować itp; to ludzie tacy jak ja, ale nie zgadzam się na promowanie tego stylu życia publicznie

 

być może pavlo wcale nie jest gejem, może po prostu nie jest taki 'hej do przodu' jak większość jego kumpli, może po prostu jest bardziej wrażliwym chłopakiem.... ale równie dobrze może byc faktycznie gejem i co to zmienia? jest w wieku, w którym często chłopaki bardziej wrażliwi myślą, że są gejami - tak może być, albo może tak nie być,

 

z tymże jeśli w społeczeństwie ogólnie "wyrobi się" (poprzez m.in. parady gejów i urabianie opinii publicznej) przeświadczenie, że każdy wrażliwszy chłopak to gej, bo hetero to chamy, które leją się po gębach i chleją browar w knajpach, to zwykłe wrażliwsze chłopaki będą skłonni 'wejść w gejostwo'

 

jest część ludzi pewnie, którzy rodzą się z takimi upodobaniami, nie wiem, ale część się nimi staje

 

to wszystko co chcę powiedzieć nt temat i nie chcę się z nikim kłócić, ani też nie optuję za LPR, wbrew pozorom nie jestem fanatykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Pavlo, to nie koniec swiata :) Bedzie dobrze :) Poszukaj w internecie stron gejowskich typy np. "Inna strona",

"Gejowo" i sproboj tam zaprzyjaznic sie z ludzmi takimi jak Ty. Pogadaj z niimi na spokojnie. Moze spotkasz sie z ktoryms na zywo i pojdziecie na piwko? To na pewno pomoze Ci bardziej zaakceptowac siebie. Wiec glowa do gory

;) Ja nigdy nie robilam tragedii z tego ze kocham kobiety :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary nie zalamuj sie tym zobaczysz przyjdzie taki czas ze stwierdzisz ze bycie hetero to bycie nudnym(bez obrazy tylko chce pomoc a nie sie narazic co nie ktorym).Masz 18 latek cego chcesz od zycia w tak mlodym wieku baw sie uzywaj nastoletniego bycia ( nie ma nic piekniejszego).Przyjdzie i taki czas ze bedziesz calkowicie independent i bedzie cie walilo czy ktos cie bedzie tolerowal czy nie , wazne bedzie ze sie odnajdziesz odnajdziesz milosc .......i puzniej to bedziem mial tyle problemow ze ten to pikus, zycie kolego, zycie!Jak chcesz porozmawiac zapraszam na priv.

 

 

stary pedal weteran!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pavlo niczym sie nie przejmuj, wiem ze moze obecnie w tzw. 4RP wylaza demony nietolerancji, ale to minie, kraj przechodzi transformacje, takze mentalna, w koncu ludzie zrozumieja ze sciganie zbrodniarzy z przed 40 lat, tropienie wyimaginowanch spiskow nie rozwiaze wszystkich problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pavlo jestem kasia miło mi Cię poznac i chcę Ci powiedziec chodz wiem ze mi ie latwo mowi zebys nie zalamywal sie tylko dlatego ze jestes gejem, to jak dla mnie nie jest jakies nienormalne jestes dzieckiem Bożym kochana wrazliwa osobka. To ze masz inna orientacje to nie moze ci pozwolic abys sie zalamal bo jestes wartosciowym czlowiekiem, a określenie kogos mianem pedał jest po prostu chore. Jesli nie masz z kim porozmawiac to mozesz ze mna jestem nawet w twoim wieku trzymaj sie cieplusio:)aha i jeszcze jedno dla mnie ludzie ktorzy np. wyzywaja ooby o odmiennej orientacji seksualnej sa po prostu zepsuci i nie maja za grosz rozumu! jestem z Tobą trzymaj sie ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientacja psychoseksualna to nie jest całość człowieka i nie powinna przesłaniać całego świata. Mam wielu znajomych płci obojga o orientacji homo, nie robię z tego tajemnicy, oni także nie bardzo i po prostu nie rozumiem, po co robić z takiej rzeczy problem? Nie żyjemy przecież w jakimś średniowiecznym państwie wyznaniowym!! To, że wolisz mężczyzn to wyłącznie Twoja sprawa, nie rodziców, kolegów, koleżanek, kogokolwiek z otoczenia, tylko Twoja i nikomu nic do tego. To zupełnie normalna rzecz, a jeśli ktoś z zewnątrz robi z tego przeszkodę, to musi się jeszcze wiele nauczyć o świecie.

Zamiast tracić energię na smutek poznaj nowych znajomych, chociażby przez internet. Na świecie jest mnóstwo fajnych osób, trzeba się tylko dobrze rozejrzeć.

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycie gejem to nie jest jednak prosta sprawa, a samoakceptacja, choć trudna i bardzo ważna, to dopiero początek drogi ...

Jako 30-letni gej mogę już z własnego doświadczenia powiedzieć, że o ile z rówieśnikami nie jest najgorzej, to o najważniejszą chyba akceptację i zrozumienie ze strony rodziców jest zwykle niezmiernie trudno.

Inny problem to samotność: trudno znaleźć sobie partnera (jak ktoś nie ma odwagi samemu chodzić do klubów czy mieszka w małej miejscowości- to zostaje mu tylko internet), a jeżeli już kogoś się znajdzie, to zwykle związki gejowskie są krótkotrwałe- raczej nie można bowiem liczyć na wsparcie rodziny, poza tym dwóch facetów nie scementuje troska o los własnych dzieci, ślub kościelny czy wspólnota majątkowa.

Kłopoty potęgują się z wiekiem, bo im więcej ma się lat, tym trudniej jest się z kimś związać- a i tak w najlepszym przypadku na starość będziemy mieli u swojego boku tylko partnera, a nie dzieci i wnuki ze swoimi rodzinami, ktorzy mogliby się nami zaopiekować.

Kolejnym problemem jest także kolizja z religią w przypadku, gdy ktoś jest wierzący, a dąży do fizycznej bliskości z drugim chłopakiem.

Przepraszam, że piszę o tych wszystkich trudnych sprawach, ale czasem dobrze, by i heterykom otworzyć oczy na pewne sprawy ...

A moją receptą na choć część tych rozterek jest przyjaźń- bo z moich doświadczeń wynika, że takich trochę zagubionych gejów jak ja jednak nie brakuje ...

Pozdrawiam wszystkich czytających !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka

heh

Powiem Ci tak obok mnie pisząć ten post do Ciebie siedzi gey ja nim nie jestem ale jest to brat mojej przyszłej żony

Nie toleruje go tylko dlatego ze to brat mojej ukochanej ale dlatego że jest on wartościowym człowiekiem wiele wiele bardziej niż setki moich znajomych

Mam kilkunastu kumpli gejow i co oni są gorsi ty jesteś gorszy nie jesteś wyjątkowy pisząc nam o tym ja już wiem i jak chcesz możesz mi nawet przesłac priva chcesz pogadamy bo ja nie widzę problemu

Żyj Zdrowo Młody Człowieku i Wyrywaj Towary

 

Pozdrawiam Cię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×