Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Nerwica żołądka

Wiadomości w tym temacie: 16

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

Nerwica żołądka

Nerwica żołądka
Post 10 sie 2010, 19:24 

Od: 10 sie 2010, 18:55
Cierpię prawdopodobnie na nerwicę żołądka. Mam uczucie ściśniętego żołądka, zbiera mnie na wymioty oraz męczą mnie biegunki. Czy ktoś może zna jakiś sposób, jak sobie z tym poradzić. Byłam u psychiatry, zażywam Coaxil ( 1 tabletkę na noc, od miesiąca), dało to poprawę, ale żołądek i tak daje się we znaki.

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Nerwica żołądka
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: Nerwica żołądka
Post 10 sie 2010, 21:34 

Od: 27 cze 2010, 13:38
Witaj Agnieszko.
Myślę,że najlepsze będą ziółka,np mięta lub melisa..Chodź na spacery do lasu,jeśli masz siłę..Możesz chodzić z kimś bliskim..Słuchaj łagodnej muzyki!Możesz też wyłączać myśli i zupełnie się odstresować!Mam nadzieję,że te metody Ci pomogą,pozdrawiam!

Post 11 sie 2010, 04:32 

Najgorsze jest to, że jak tylko chwilę się uspokoję, zaraz do mnie wracaja te myśli, że za chwile będę miała atak. Oblewają mnie poty, skurcz żołądka i te ciągłe biegunki. Myślę, że to one są największym problemem. Nie znalazłam dobrego sposobu na opanowanie tego.

Post 11 sie 2010, 05:14 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak nerwica żołądka, czy nerwica serca - jest nerwica lękowa - a jej objawami mogą być biegunki czy mdłości. Ja bym radziła jeszcze raz porozmawiać z psychiatrą opowiedzieć o swoich dolegliwościach. No i poza tym zacząć terapię, z jakiegoś powodu ta nerwica jest ....... wypadałoby to zacząć leczyć.

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 11 sie 2010, 15:27 

Od: 07 lip 2010, 15:12
ooo ja mam tak samo, bardzo przykra sprawa, czesto np. przez caly dzien nie jestem w stanie nic przelknac a ludzie mysla ze mam anoreksje czy cos :?
powoli wypita herbatka troche pomaga sie uspokoic przez co ucisk w gardle tez sie zmniejsza. osobiscie polecam czerwona herbate oraz mieszanke "wyciszenie" herbapolu ^^ oczywiscie leki na nerwice tez pomagaja, czasem mam po nich taki apetyt ze sie az sama siebie boje ^^
musisz sama zobaczyc na sobie, co Ci pomaga a co szkodzi i na podstawie tego opracowywac diete. a jak nie masz sily jesc, to nie jedz, bo zmuszanie sie tylko pogarsza sprawe. i dopilnuj zeby Twojemu organizmowi nie zabraklo magnezu i witaminy B - mozna kupic np. tabletki, a ja teraz sobie kupuje takie pastylki do rozpuszczania w wodzie, bardzo dobre :smile:

Post 11 sie 2010, 17:06 
cookiecrisp napisał(a):
ooo ja mam tak samo, bardzo przykra sprawa, czesto np. przez caly dzien nie jestem w stanie nic przelknac a ludzie mysla ze mam anoreksje czy cos :?
powoli wypita herbatka troche pomaga sie uspokoic przez co ucisk w gardle tez sie zmniejsza. osobiscie polecam czerwona herbate oraz mieszanke "wyciszenie" herbapolu ^^ oczywiscie leki na nerwice tez pomagaja, czasem mam po nich taki apetyt ze sie az sama siebie boje ^^
musisz sama zobaczyc na sobie, co Ci pomaga a co szkodzi i na podstawie tego opracowywac diete. a jak nie masz sily jesc, to nie jedz, bo zmuszanie sie tylko pogarsza sprawe. i dopilnuj zeby Twojemu organizmowi nie zabraklo magnezu i witaminy B - mozna kupic np. tabletki, a ja teraz sobie kupuje takie pastylki do rozpuszczania w wodzie, bardzo dobre :smile:

po jakich tabletkach na nerwice masz apetyt?
i dlaczego witamina B jest taka wazna przy neriwcy zaladka?

Post 11 sie 2010, 17:30 

linka napisał(a):
Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak nerwica żołądka, czy nerwica serca - jest nerwica lękowa - a jej objawami mogą być biegunki czy mdłości. Ja bym radziła jeszcze raz porozmawiać z psychiatrą opowiedzieć o swoich dolegliwościach. No i poza tym zacząć terapię, z jakiegoś powodu ta nerwica jest ....... wypadałoby to zacząć leczyć.

Zgadzam się z Tobą. Źle się wyraziłam, lekarz stwierdził nerwicę lękową, ja ją tak nazywam, bo u mnie chodzi głównie o żołądek. Dlatego tak to opisałam. Chodzę na terapię do psychiatry, który przepisał Coaxil i go raz dziennie biorę zgodnie z zaleceniem ( ale dopiero od miesiąca). Mam nadzieje, że kiedyś pozbędę się tego świństwa...

Post 11 sie 2010, 17:54 

Od: 06 sie 2010, 19:42
IMO warto odwiedzić gastrologa. Przyda się lek regulujący pracę układu pokarmowego (objawy "żołądkowe" powoduje też dwunastnica i jelita - wszystko jest połączone). Te dolegliwości tworzą błędne koło - objawy somatyczne (biegunka, mdłości, wzdęcia) zwiększają stres, a większy stres powoduje dolegliwości brzucha. Dlatego samo leczenie psychiatryczne raczej nie pomoże, zwłaszcza, że jest czasochłonne a my potrzebujemy doraźnej pomocy :)

Post 11 sie 2010, 18:05 
mansun napisał(a):
IMO warto odwiedzić gastrologa. Przyda się lek regulujący pracę układu pokarmowego (objawy "żołądkowe" powoduje też dwunastnica i jelita - wszystko jest połączone). Te dolegliwości tworzą błędne koło - objawy somatyczne (biegunka, mdłości, wzdęcia) zwiększają stres, a większy stres powoduje dolegliwości brzucha. Dlatego samo leczenie psychiatryczne raczej nie pomoże, zwłaszcza, że jest czasochłonne a my potrzebujemy doraźnej pomocy :)

oj swieta prawda, ja czasem nie wiem czy to stres powoduje bole brzucha, nudnosci, mdlosci czy odwrotnie - zaczynam sie denerwowac bo znowu pojawia sie ból, mdłosci :?
a co gasto moze zalecic np.? ja biore duspatalin, ale to chyba srednio pomaga
a sadzicie, ze od psychiatry lek z gr ssri moze na to pomoc?

Post 11 sie 2010, 18:11 
Przyjaciel forum

Od: 26 kwi 2009, 15:19
Radziłabym na sam poczatek zrobic badanie gastroskopii (wziernikowanie żolądka)i dowiedziec sie czy za te objawy nie sa odpowiedzialne bakterie, ktore powoduja bole zoladka ,praktycznie caly czas.(wymagana kuracja antybiotykowa)
No a jesli nie chcesz podjac sie tego badania zaopatrz sie w leki oslonowe ,ktore zmniejszaja refluks i produkcje soku zoladkowego jak i dzialaja uspakajajaco na miesnie zoladka.Taki lek powinien bez przeszkod przepisac lekarz domowy.

______
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.

Post 11 sie 2010, 18:34 

mikamika napisał(a):
a co gasto moze zalecic np.? ja biore duspatalin, ale to chyba srednio pomaga

Debridat. Mnie pomaga od lat, wszystko inne zawodzi.

Post 12 sie 2010, 17:24 

Ja odwiedziłam gastologa, bo w zasadzie to wszystko zaczęło się od biegunek. Zrobiłam wszystkie badania: gastroskopię, kolonoskopię, USG, krew itd. Tam jest wszystko ok. Teraz mam lęk przed biegunkami, że dostaję właśnie tych ataków, potem nie mogę o niczym innym myśleć i znowu pojawia się biegunka, błędne koło. Biorę Duspatalin Retard, ale nie wiem czy to coś pomaga, może jedynie skurcze się zmniejszyły. Jestem załamana.

Post 12 sie 2010, 18:40 

A co z dietą Agnieszko? W zasadzie można bez końca gadać o skutkach i objawach, ale podstawą będzie eliminacja przyczyn stresu.

Post 02 paź 2010, 18:04 
Ja też tak mam... nudności podczas ataku!
masakra na szczęście już mniejsze ale i tak się pojawiają :/ taka blokada przed jedzeniem!
biegunki rzadko mam więcej miałem jak byłem z dziewczyną teraz jestem sam i jak ręką odjął ;)
chyba ona była powodem mojej nerwicy i stresu :)
no ale zależy od dnia bo mam tak że raz jem jem jem i nic!
a czasami przyjdzie taki dzień że nie mogę nic do ust wcisnąć :(
masakra!
nie biorę żadnych leków tylko chodzę do psychologa i fajnie się czuję :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |