Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw u partnera


CherryLady

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mój problem polega na tym, że mój chłopak ma nerwice natręctw. Przyznał się do tego dopiero niedawno. Wcześniej jakoś nie zauważałam u niego z tym żadnych problemów. Zaczął opowiadać dokładnie o tych historiach, najczęściej dotyczą one zdrady. Wcześniej opierało się to na tym, że co chwilę mył ręce. Problemem również było to, że wydawało mu się, że jadąc autem przejechał jakieś zwierze oraz zauważał w wielu miejscach krew (np. przy domofonie, przy klatce schodowej). W tym tygodniu już miał dwie poważne sytuację. Jedną, że pojechał zatankować auto na stację benzynową i gdzieś tam niby miał mnie zdradzić. Kolejną, że ktoś przechodził obok po ulicy i również by miało dojść do zdrady. Sam nad tym nie potrafi zapanować. Wizytę u lekarza najwcześniej może mieć dopiero pod koniec roku. Kupiłam mu nawet mała ukrytą kamerkę żeby nosił ze sobą. Jednak ta z kolei nie działa tyle czasu, żeby nagrywać cały dzień. Nie wiem już jak mam mu pomóc inaczej. Czy możecie coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z własnego doświadczenia wiem, że sposób walki z natręctwami tego typu daje ulgę tylko chwilę, a w rzeczywistości wzmacnia tylko natręctwa. Trzeba robić na przekór natręctwom (technika ekspozycji i powstrzymywania reakcji ERP daje dobre efekty w nerwicy natręctw). Oczywiście jest to mega trudne, dlatego najlepiej iść na terapię (w tym wypadku behawioralno-poznawczą).

Piszesz, że na wizytę u specjalisty musi trochę poczekać. W takim wypadku na początek polecam książkę pt. "Pokonać OCD czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne" (Bruce M. Hyman i Cherry Pedrick).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×