Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: nerwica lekowa

Wiadomości w tym temacie: 14

Strona 1 z 1 

Reklama

Autor

nerwica lekowa

nerwica lekowa
Post 03 lut 2010, 22:42 

Od: 02 lut 2010, 16:53
hej od 2 lat choruje na nerwice lekowa ale dopiero teraz udalam sie do specjalisty bardzo bym chciala juz byc po wszystkim lecz na chwile obecna nie jest to mozliwe bo to poczatki mam pytanie ile czsu uplynie za nim ten koszmar minie ja juz nie mam sily...nie wiem jak sobie pomuc a nie szkodzic bardzo bym byla wdzieczna jak ktos by mi odpowiedzial na moje pytanie

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

nerwica lekowa
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: nerwica lekowa
Post 03 lut 2010, 22:52 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Na to pytanie niestety nie ma odpowiedzi.

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 03 lut 2010, 23:01 

tak wlasnie myslalam ze to bedzie dluga droga i to z duzymi zakretami na samom mysl o tym znow wszystko sie cofa do przodu a ja juz niw mam sily przechodzic na nowo

Post 03 lut 2010, 23:27 
Hej,

nie wiem, u jakiego specjalisty byłaś. Ale ten krok świadczy o tym, że zaczęłaś działać. Wzięłaś swój los we własne ręce. I to jest najlepsza droga, by sobie pomóc i skrócić czas cierpienia.

Twoje zdrowienie będzie trwało długo lub krótko. Tego nie wiemy. Natomiast bardzo prawdopodobne jest, że zaczniesz odczuwać poprawę już w trakcie zdrowienia. Więc nie bój się na wyrost, że Twoje zdrowienie będzie miało następujący przebieg. Miesiącami/latami chorujesz, czujesz się fatalnie i dopiero po długim czasie takiej męki następuje wybuch, kłąb dymu i ... nagle jesteś szczęśliwa i zdrowa. :) Mechanizm zdrowienia raczej wygląda tak, że stale masz zwyżkową linię samopoczucia (a więc czujesz się obecnie lepiej, niż przedtem). Zatem już w trakcie zdrowienia odczuwasz jego pozytywne skutki. Mozolnie, dzień po dniu, zaczynasz czuć się coraz lepiej, coraz częściej masz dobre samopoczucie, coraz częściej masz w sobie radość życia, zadowolenie z siebie samej i z kontaktów z rówieśnikami.

Pytałaś jak sobie pomóc? Zapamiętaj dwa słowa: mozolnie i wysiłek.

Wszystkiego dobrego!

Post 03 lut 2010, 23:35 

miki74 wielkie dzieki za odp chciala bym aby bylo tak jak piszesz zapamietam te dwa slowa napewno

Post 04 lut 2010, 09:22 

Od: 03 maja 2009, 15:14
Czasami organizm po tygodniu już reaguje dobrze na leki, a czasami diopiero po kilku miesiacach.
Przede wszytskim staraj sie myslec pozytywni- wiuem ze to strasznie trudne- sama tez jetsem chora.
Trzymaj sie dzielnie!

Post 04 lut 2010, 11:49 
klaudia22, no właśnie nikt ci nie odpowie ile czasu się choruje... na nerwicę chorujemy wszyscy, ale historia życia i historia choroby każdego jest trochę inna. Radzę ci rozwiązać swoje problemy jeśli takie masz, bo to one nas często pchają w chorobę, a oprócz tego zadbać też i o ciało, suplementację, dobre odżywianie, sport itd. Pamiętaj też że nerwicę leczy się nie tylko u psychiatry, ale też u psychologa.

Choroba raczej sama nie przechodzi, ważne żeby próbować, działać, poszukiwać, coś ci na pewno pomoże, musisz to rozwiązanie znaleźć!

Post 04 lut 2010, 12:20 

no poroblemow mam tyle ze nie wiem od ktorego zaczac rozwiazywanie jestem sama z dwoja dzieci malutkich i jest mi cholernie ciezko bo boje sie ze nie wyjde z choroby tak szybko...a przeciez trzeba funkcjionowac normalnie zeby oni nie odczuli ze dzieje sie cos zlego....a najbardziej sie boje ze mi sie cos stanie a oni zostana sami

Post 04 lut 2010, 12:55 

Od: 09 maja 2009, 21:29
klaudia22, jak szybko wyjdziesz z nerwicy zależy głównie od Ciebie. Fajnie, że zgłosiłaś się do specjalisty, teraz musisz włożyć wiele wysiłku i pracy, aby dotrzeć do przyczyn takiego stanu i je wyeliminować. Trzymam kciuki, pozdrawiam :)

Post 04 lut 2010, 13:08 

staralam sie wychodzic a nerwicy i powiem ze na 10 miesiecy mialam spokuj ale to na nowo wrucilo ze skutkiem strasznym czemu to takie jest ciezki wszystko nikt mnie juz nie chce slychac wszyscy uwarzaja ze sobie wymyslam i ze nic mi sie nie dzieje ze jestem gorsza niz dziecko...ale jak sami wiecie rozmowa o tym co sie dzieje zkims bliskim pomaga przynajmniej na mnie to dzila czsami mysle ze lepiej jak bym sie przekrecila bo walka z ta choroba do jest najwieksza tragedia i do puki ktos na to nie zachoruje nigdy nie bedzie wiedzial jak to jest cholernie ciezkie dzieki waszym wypowiedziom slowom itd jest mi lepiej bo przynajmniej wiem ze ktos mnie rozumie in od nikogo nie uslysze ze jestem gorsza bo jestem chora czsaem mysle ze bedzie dobrze ale kiedy tak jest to zaraz wpraca wszystko od poczatku i moja wiara w dobro zanika
:cry:

Post 04 lut 2010, 13:24 
Wszystko będzie dobrze. Ten strach, że coś Ci się stanie i dzieci zostaną same, to też jest nerwicowy. Jestem tego prawie pewien. Jest to typowe martwienie się na zapas.

Czasem jest tak, że nerwicowcy szukają sobie pretekstów, powodów, by ich strach zadziałał. Więc - głowa do góry. Nic Ci się nie stanie, dzieciom też. Będą się ładnie rozwijać i sprawiać Ci masę kłopotów - jak to dzieci. ;)

Nie rezygnuj z psychoterapii, odwiedzaj nas na forum i wszystko będzie dobrze!

Post 04 lut 2010, 18:55 

no wlasnie dzis bylam u psychologa i juz zaczelam terapie nstepna wizyta za 1,5 tygodnia wiec mysle ze moze sie uda to dopiero poczatki a one zawsze sa trudne mam nadzieje ze sie uda najbardziej ciesze sie z tego ze wogule posdjelam leczenie to bylo strasznie trudne na poczatku jak pewnie sami wiecie.....ale tez bardzo wam dziekuje bo wasze wpisy tez bardzo mnie podnosza na duchu i ciesze sie ze jestem z wami na yej strnce ona tak pomaga cholernie no przynajmniej ja tak czuje po sobie........i napewno z niej nie zrezygnuje nawet jak bym wyszla z choroby to i tak bede z wami

DZIEKUJE :smile:

Post 04 lut 2010, 23:38 
klaudia22, mi też ta stronka pomogła bo człowiek w tej chorobie jest sam, otoczenie najczęściej nie rozumie, ja sama nie rozumiałam co się ze mną dzieje! Na początku każdy jest bardzo zdezorientowany, o co w ogóle chodzi. Fajnie że zaczęłaś coś robić!

Post 05 lut 2010, 08:59 

Od: 03 maja 2009, 15:14
klaudia22 napisał(a):
no wlasnie dzis bylam u psychologa i juz zaczelam terapie nstepna wizyta za 1,5 tygodnia wiec mysle ze moze sie uda to dopiero poczatki a one zawsze sa trudne mam nadzieje ze sie uda najbardziej ciesze sie z tego ze wogule posdjelam leczenie to bylo strasznie trudne na poczatku jak pewnie sami wiecie.....ale tez bardzo wam dziekuje bo wasze wpisy tez bardzo mnie podnosza na duchu i ciesze sie ze jestem z wami na yej strnce ona tak pomaga cholernie no przynajmniej ja tak czuje po sobie........i napewno z niej nie zrezygnuje nawet jak bym wyszla z choroby to i tak bede z wami

DZIEKUJE :smile:

Takie podejscie to juz polowa sukcesu :)
Pewnie ze poczatki sa trudne..
Ale na pewno dasz rade !

Strefa czasowa: UTC + 1 |