Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Nerwica lękowa jak z nią walczyć???

Wiadomości w tym temacie: 34

Strona 1 z 3  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Reklama

Autor

Nerwica lękowa jak z nią walczyć???

Post 24 lip 2012, 13:04 

Od: 23 lip 2012, 12:48
Witam jestem tu nowa mam 31 lat. Od około trzech lat cierpię na nerwicę lękową, mam wszelakie objawy ( duszności, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy, brzucha, nudności stały ucisk w gardle trudności z przełykaniem, kołatanie serca, wydaje mi się że zemdleje). Nie chce wychodzić z domu do ludzi boję się wszystkiego nie wiem jak sobie z tym poradzic. Brałam leki afobam, pramolan teraz chodze na terapie indywidualna ale mało to pomaga. Pomóżcie piszcie jak sobie z tym radzicie bez farmakologii.

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 24 lip 2012, 13:16 

Od: 23 lip 2012, 14:51
Lekami zwalczysz tylko objawy...

Nie ma jednej drogi pozbycia się nerwicy, musisz dojść co jest głęboka przyczyną Twoich zachowań, czasem wymaga to długoletniej nieraz terapii u psychoterapeuty - kika wizyt nic nie da, innym zaś razem może się wydarzyć w Twoim życiu coś co odmieni sytuacje a Ty dostaniesz "małego olśnienia", i od jakiegoś momentu Twojego zycia objawy znikną.

Najprawdopodobniej pzeżywasz jakis głeboki wewnętrzny konflikt z którego nie do końc zdajesz sobie sprawę, konflikt między tym co teraz w życiu doświadczasz, a tym z czym czułabyś się dobrze. Twoja nieświadomosc daje o sobie znać w postaci takich właśnie a nie innych objawów.

W jakim nurcie pracuej Twój terapeuta?

______
Ze mnie informatyk z zamiłowania... pasjonat podejścia psychodynamicznego do terapii.
Prowadzę stronę Lustro.org - Niezależny zespół psychoterapeutów psychodynamicznych- zapraszam do współpracy psychoterapeutów.

Post 24 lip 2012, 13:49 

Dziękuje za odpowiedź. Chodzę do mojej psycholog już prawie rok rozmawiamy o różnych rzeczach czasy z dzieciństwa aż do teraz często płacze na wizytach. W sumie moje dzieciństwo i czas szkolny nie był zły dlatego nie mogę zrozumieć czemu ja muszę mieć to " cholerstwo". Mam w domu leki ale ich nie chce brac i nie biorę staram się jak mogę ale często nawet nie mam ochoty wyjść z domu chociaż taka piękna pogoda. Martwie się wszystkim nie jestem sobą a zawsze byłam uśmiechnieta otaczałam się wieloma ludźmi a teraz muszę się zmuszać masakra :(

Post 24 lip 2012, 14:52 

Od: 18 mar 2012, 23:54
hmm ja tez mialam niezle dziecinstwo, ale wystarczy jakis drobiazg szczegol ,ktory podlapala nasza podswiadomosc, moze sie czegos kiedys bardzo wystraszylas czy cos.. mysl pozytywnie, ja tez mam nerwice tez chodzilam do psychoterapeutki ale po pol roku odpuscilam bo stwierdzilam ze ona mi nie pomoze, nie moglysmy sie jakos dogadac , nie rozumiala mnie, teraz staram sie sama sobie robic taka psychoterapie oraz duzo rozmawiam z ukochana osoba o wszystkim co czuje co sie dzieje we mnie.. czasem dobrze sie wygadac
obecnie wyjechalam do anglii i proboje tutaj sie jakos ustatkowac,
ciesz sie z kazdych malych sukcesow .. bo dla nas nerwicowcow cos normalnego wydaje sie byc juz sukcesem, ja np wczoraj jechalam autobusem czego nie robilam juz od jakis 2 lat ! :D

______
"Ale człowiek ta­ki już jest.Zastępu­je strachem większą część swoich emocji. "
"Co spra­wia, że człowiek zaczy­na niena­widzić sam siebie? Może tchórzos­two. Al­bo nieodłączny strach przed po­pełnianiem błędów, przed ro­bieniem nie te­go, cze­go in­ni oczekują."
P.Coelho

Post 24 lip 2012, 15:01 

Od: 27 gru 2011, 11:29
Z nerwicą z tego co mi wiadomo się nie walczy, tylko uczy żyć w taki sposób żeby się z nią pożegnać.:)
Na pewno znajdziesz źródło nerwicy.:)

Post 24 lip 2012, 15:04 

Od: 23 lip 2012, 14:51
A potrafisz to tak jak teraz Tu napisałaś powiedziec swojej terapeutce? To że chodzisz do niej rok i nie widzisz poprawy?

Co ona na to Ci mówi?

______
Ze mnie informatyk z zamiłowania... pasjonat podejścia psychodynamicznego do terapii.
Prowadzę stronę Lustro.org - Niezależny zespół psychoterapeutów psychodynamicznych- zapraszam do współpracy psychoterapeutów.

Post 24 lip 2012, 16:05 

Właśnie nigdy jej nie mówiłam że ona mi nie pomaga może dlatego jest jak jest najwyższy czas się odważyć. Mam wsparcie ze strony kumpeli która też ma nerwice, ze strony rodziców też niestety nie mam wsparcia ze strony najblizszej osoby męża on tego jak sam mówi nie rozumie i pewnie tu też jest problem. Pozatym zaczęłam dużo czytać książek jestem na etapie Potęgi Podświadomości dzisiaj wypozyczyłam Jak przestać się martwić i zacząć życ. Swego czasu chodziłam na terapie grupową pomogło odstwiłam wtedy leki i było ok jakiś czas ( dodam że zrezygnowałam z niej praca ). Teraz lęki wróciły ze zdwojoną siła może też ma na to wpływ to że chcemy bardzo dziecko od trzech lat sie leczyliśmy i staraliśmy i nic. W siperpniu czeka nas klinika leczenia bezpłodności ( mąż jest chory tzn. ma słabe plemniki) dobija mnie to też psychicznie i to że wydaje mi się że on się tym nie przejmuje a ja bardzo. Pozatym nie pracuje już 2 lata non stop robie to samo gotuje sprzatam itd. Mam dość piszcie o swoich doświadczeniach proszę będę bardzo wdzięczna za każda rade.

Post 25 lip 2012, 09:08 
beti31 napisał(a):
Właśnie nigdy jej nie mówiłam że ona mi nie pomaga może dlatego jest jak jest najwyższy czas się odważyć. Mam wsparcie ze strony kumpeli która też ma nerwice, ze strony rodziców też niestety nie mam wsparcia ze strony najblizszej osoby męża on tego jak sam mówi nie rozumie i pewnie tu też jest problem. Poza tym zaczęłam dużo czytać książek jestem na etapie Potęgi Podświadomości dzisiaj wypozyczyłam Jak przestać się martwić i zacząć życ. Swego czasu chodziłam na terapie grupową pomogło odstwiłam wtedy leki i było ok jakiś czas ( dodam że zrezygnowałam z niej praca ). Teraz lęki wróciły ze zdwojoną siła może też ma na to wpływ to że chcemy bardzo dziecko od trzech lat sie leczyliśmy i staraliśmy i nic. W siperpniu czeka nas klinika leczenia bezpłodności ( mąż jest chory tzn. ma słabe plemniki) dobija mnie to też psychicznie i to że wydaje mi się że on się tym nie przejmuje a ja bardzo. Poza tym nie pracuje już 2 lata non stop robie to samo gotuje sprzatam itd. Mam dość piszcie o swoich doświadczeniach proszę będę bardzo wdzięczna za każda rade.

Przepraszam, że może "obrażam Twoją inteligencję", ale jeśli czytasz to forum, to jest wątek o książkach, które pomagają w trudnych chwilach.(w terapii) Ciszę się, że przeczytałaś "Potęgę podświadomości " Murphy'ego. (mam ją jako audiobook także)
Wiem, że ta książka wielu ludziom pomogła, ale ona pomaga tak jak plaster nalepiony na skaleczenie. Jeśli chcesz zaszyć tę ranę raz a dobrze to potrzebna Ci książka bardziej... fachowa(?). I fachowych nowoczesnych książek w bibliotece mało zdziwiło mnie, że dorwałaś "Jak przestać się martwić i zacząć żyć".-to raczej niezłe - Niestety trzeba zainwestować w literaturę. Oczywiście, o ile czytanie o nerwicy nie powoduje, że się "wkręcasz w czytane objawy".
. Tzn. jeśli masz kumpelę z nerwicą to możecie np. ty kupisz połowę książek, ona drugą połowę a potem sobie pożyczycie nawzajem. To było moje wymądrzenie się. A doświadczenia? Jeśli napiszesz 50 postów i polubię Cię po ich przeczytaniu, to wymienię doświadczenia na via priv. Na forum trzymam ogólnym dystans i nie piszę o sobie póki co.
Na szczęście zauważyłem na forum ludzi milszych ode mnie i ludzi mądrzejszych ode mnie
- liczę, że ci ludzie odpiszą na Twoje posty. W zasadzie tu jest "fajnie".
-trzymaj się - nomorewords43

Post 25 lip 2012, 09:35 

Dzięki im więcej rad tym lepiej dla mnie. Może podasz mi pare przykładów tych "mądrych książek".
Dzisiaj zaczynam czytać Jak ptrzestać się martwić i zacząć żyć, pozatym metoda Schultza mi troche pomaga i wysiłek fizyczny tylko nie mam najczesciej na to ochoty. Czuje się jak w klatce w zamknięciu dziwne uczucie niby chce być z ludźmi a jednak lęk przeważa. U mnie zdiagnozowano nerwice lękową
( agorafobię).

-- 25 lip 2012, 10:35 --

Dzięki im więcej rad tym lepiej dla mnie. Może podasz mi pare przykładów tych "mądrych książek".
Dzisiaj zaczynam czytać Jak ptrzestać się martwić i zacząć żyć, pozatym metoda Schultza mi troche pomaga i wysiłek fizyczny tylko nie mam najczesciej na to ochoty. Czuje się jak w klatce w zamknięciu dziwne uczucie niby chce być z ludźmi a jednak lęk przeważa. U mnie zdiagnozowano nerwice lękową
( agorafobię).

-- 25 lip 2012, 10:51 --

Jeszcze najgorsze jest to że chciałabym bardzo iść do pracy do ludzi mieć właasne pieniadze nie byc zależna od nikogo ale tak się boję konfrontacji z obcymi ludzmi wtedy dopada mnie największy lęk panika wręcz nie wiem jak sobie z tym poradzić bez leków. Czasem mam siebie dość czuje się taka bezradna bezsilna zla na siebie sama piszcie do mnie proszę.

Post 25 lip 2012, 10:23 

Od: 19 sie 2006, 11:24
beti - w dziale 'Kroki do wolności" opisałam swoją historię i to jak samodzielnie walczyłam do powrotu między ludzi i do życia. Stwierdzono u mnie nerwicę depresyjno-lekową i podobnie jak ty miałam między innymi agorafobię. Wyjście po dziecko do przedszkola czy do marketu po zakupy to był koszmar, bo nie dość że musiałam się przełamywac i niemal na czworakch wychodziłam z domu to jeszcze będąc wśród większej ilości osób zaraz dopadał mnie lęk, dostawałam szumów usznych, uczucie ciśnienia w głowie i wrażenie, że zaraz zemdleję. Miałam wrażenie, że w oczach mam oczopląs. Modliłam by przetrwać, nie rzucać się nikomu w oczy i jak najszybciej opuścić miejsce, gdzie jestem.
Kiedy ropoczęłam leczenie farmakologiczne, roczpoczęłam także walkę z samą sobą. Wiedziałam już, że te objawy to objawy nerwicy i muszę starać się nad nimi pracować i zapanować.
Podczas leczenia wróciłam do pracy - to był też czynnik uzdrawiający...chociaż każde spotkanie poprzedzone było wzięciem tabletki. Kilka razy musiałam "uciekać" do domu tłumacząc się, że źle się czuję (nie mówiłam nikomu, że mam nerwicę bo nie jesteśmy społeczeństwem tolerancyjnym).
Może jakąś wskazówkę znajdziesz w opisanej przeze mnie historii. Pozdrawiam

Post 25 lip 2012, 10:49 
beti31 napisał(a):

Proście, a będzie Wam dane!
Miałem ten link wkleić do wątku "blogi terapeutyczne, ale beti31 ujęła mnie i dlatego:
Oto blog psychologa, który opisywał książki wg działów. (Depresja, nerwica, schizofrenia ADHD, autyzm )
Jeśli jakaś książka jest za trudna autor bloga ostrzega, że jest raczej dla terapeuty niż dla pacjenta.
Która skuteczna w autoterapii, a która tylko naukowa itp.
http://terapiapoznawcza.blogspot.com/

To dla beti31 i innych, którzy zaglądnęli w ten wątek , by ją wesprzeć,
dzięki czemu dostają prezent w postaci fantastycznego linka do bloga psychologa.
To książki z nurtu poznawczo-behawioralnego, zatem skuteczność potwierdzona naukowo.

"
Cytuj:
( agorafobię)"

O, co do agorafobii, to akurat jestem w temacie...
Jak zdążę, to napiszę Ci priv , mimo, że nie masz na koncie jeszcze 50 postów.
Widzę w Tobie potencjał.

Cytuj:
"Jeszcze najgorsze jest to że chciałabym bardzo iść do pracy do ludzi mieć właasne pieniadze nie byc zależna od nikogo ale tak się boję konfrontacji z obcymi ludzmi wtedy dopada mnie największy lęk panika wręcz nie wiem jak sobie z tym poradzić bez leków. Czasem mam siebie dość czuje się taka bezradna bezsilna zla na siebie sama piszcie do mnie proszę.

A... brak kasy... to poszukam czegoś pirackiego w formie elektronicznej .(olać prawa autorskie)
Niestety książki z polecanego przeze mnie bloga mam tylko w formie papierowej,
ale inne jakieś inne artykuły lub książki to mogę poszukać.
Tylko w środy i czwartki nie ma mnie. Mam nadzieję, że wybaczysz mi opóźnienie.
-pozdrawiam - nomorewords43

Post 25 lip 2012, 12:49 

Dzięki za wszystkie rady i wsparcie osób które to rozumieją, to dużo daje czuje się lepiej bo wiem że nie jestem sama i mam wsparcie Tobie Łukasz najbardziej. Właśnie wróciłam ze sklepu i ze spaceru z psem to zawsze jakiś początek mam jeszcze dużo rzeczy do powiedzenia na swój temat ale może innym razem małe kroczki chyba są lepsze. :) Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie

Post 25 lip 2012, 13:13 
Dobra Dusza Forum

Od: 25 paź 2011, 18:36
beti31, ja chciałabym polecić Ci kilka prostych relaksacji, które pomagają mi, gdy czuję się okropnie.
Poniżej podam Ci kilka linków, może wybierzesz coś dla siebie???

http://w810.wrzuta.pl/audio/12cY0Z8NaTK ... _jacobsona

http://hjdb.wrzuta.pl/audio/3KSklSLV4T8 ... koj_umyslu

http://hjdb.wrzuta.pl/audio/1t6efezuPNE ... _medytacja

http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/169023 ... stres.html

Pozdrawiam :D

Muszę Cię uprzedzić, że na początku jest trudno wytrzymać całą relaksację, ale z czasem, jest coraz lepiej. Co najważniejsze - to działa.

______
Trudno mówić o szczęściu, gdy jesteśmy niezadowoleni z dzisiaj, zatroskani o jutro i rozżaleni decyzjami podjętymi wczoraj..

Post 25 lip 2012, 13:32 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za otuche i wsparcie napewno skorzystam sama już szukałam i mam metode autosugestii Schultza pare dobrych książek i Was może dam rade z tym cholerstwem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |