Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica i krzyk w rodzinie


BellaE17

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama ma zdiagnozowaną nerwicę i odkąd byłam dzieckiem miała tendencję do wiecznego odreagowywanie tego na mnie poprzez krzyk chociażby o to, że nie domyśliłam się czegoś, przez co i ja zaczęłam chorować na nerwy. Niestety pomimo mojego wołania o pomoc (od 1 gimnazjum prosiłam mamę żeby zabrała mnie do psychologa, niestety ona tylko twierdziła, że to dojrzewanie...) za późno byłam w stanie sama wziąć się za siebie. Na razie od 18-stki dzieli mnie 5 miesięcy, więc wciąż jestem narażona na jej krzyki, a przed 18 rokiem życia w okolicy nie ma żadnego psychiatry/ psychoterapeuty dziecięcego (psycholog stwierdził, że nie jest w stanie mi pomóc). Tak więc proszę was z całego serca o rady jak sobie z tym radzić?! Psycholog radził mi uprawiać sport, spotykać się ze znajomymi i polecił ćwiczenia na opanowanie oddechu. Problem w tym, że jak chcę zrobić cokolwiek z tego to krzyk zaczyna się od nowa, że nic nie robię, tylko cały czas mnie w domu nie ma (szkoła do 15, + 2 w dni w tygodniu do 19), że ona jest spracowana, że powinnam się domyślić, że tyle w ogrodzie jest do zrobienia... Proszę też o rady ponieważ nawet jak już będę "dorosła" to wciąż nie będę samodzielna i przez najbliższe 2 lata (wspomagane do tego jej zaczynającą się menopauzą ;-; ) będę mieszkała pod tym samym dachem z kobietą która na 1000 słów wypowiedzianych do mnie, zaledwie 200 wypowiada normalnym tonem i nie wiem ile jeszcze zniesie moja psychika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Mój Boże, skąd ja to znam... I te "jak mogłaś się nie domyślić? jak mogłaś nie wiedzieć, że trzeba tak i tak zrobić?". Cóż, czytania w myślach nie opanowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×