Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: natręctwa na tle religijnym i skrupulatyzm

Wiadomości w tym temacie: 343

Strona 6 z 25  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona

Reklama

Autor

natręctwa na tle religijnym i skrupulatyzm

Post 13 lut 2012, 23:17 
Wkurza mnie gadanie w takich sytuacjach o "chrześcijańskiej miłości bliźniego". Jeżeli Palikot prowokuje, robi podłe, manipulujące, antykościelne spoty, których by się nie powstydzili esbecy, to niech nikt nie oczekuje ode mnie, że będę go kochać. Nie oceniam ludzi ze względu na ich wiarę, przekonania, ale jak dla mnie, to Palikot szerzy nienawiść na tle religijnym. Na przykład wypowiedź o pomniku Jezusa w Świebodzinie "To jest jak zaraza i trzeba to tępić jak syfilis". Rozumiem, że można ten pomnik uznać za kicz, ale jest to też dla części ludzi symbol religijny i taka wypowiedź to dla mnie skandaliczna agresja. Faszyzm nie zaczyna się od atakowania żywych ludzi, najpierw się atakuje symbole. To znaczy nie mówię, że w ogóle nie można krytykować, ale ta wypowiedź to dla mnie dno, przegięcie i agresja.
Zeszło na politykę, pewnie już nic dobrego nie wyjdzie z tej dyskusji, ale skoro zacząłeś, to chciałam wyrazić swoje zdanie.

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 13 lut 2012, 23:39 
Największy Forumowy Maruda

Od: 02 lip 2011, 15:27
Podłe manipulacje to uprawia Kościół od 2 tys lat który całkowicie zniekształcił nauki Jezusa. Bałwochwalstwo drugie co do ważności przykazanie zostało wykreślone przez władze kościelne w IV czy V wieku. Myślę że Jezus by się strasznie obraził gdyby zobaczył swoje olbrzymie pomniki, zbytek Kościoła, olbrzymie budowle ku jego czci skoro on w NT głosił coś zupełnie przeciwnego. Najbliżej nauk Jezusowych byli wg mnie teologowie wyzwolenia z Am płd choć na pewno Chrystus nie popierałby mordów i agresji którą trochę wspierali.

Post 13 lut 2012, 23:51 
@carlosbueno

bla, bla, bla, czytam takie hasła ze sto razy dziennie, to jest klepanie na zasadzie " a u was biją murzynów". Lub coś jak "- depczesz mi po nodze, zejdź - na nogę to nadepnął twój pradziadek mojej cioci" A noga pewnie była od stołu.

Post 13 lut 2012, 23:59 

Ja tam się cieszę że Palikot jest w sejmie choć nie do końca odpowiadają mi jego i jego kolegów z partii poglądy. Przynajmniej mamy jakieś przewietrzenie sceny politycznej i wszyscy już nie klęczą i nie trzęsą się przed Kościołem. Niech se każdy wierzy lub nie wierzy w co chce jeśli to nie szkodzi innym nie widzę sensu traktowaniu KK na specjalnych zasadach a obraza uczuć religijnych to dla mnie nie istnieje bo równie dobrze mogę powiedzieć że obrażane są moje uczucia ateistyczne.

Post 14 lut 2012, 00:48 
Ludzie którzy nie mają specjalnych uczuć religijnych lubią mówić, że uczucia religijne nie istnieją. Jak ktoś obraża Twoją narzeczoną, to też mnie to nie rusza tak jak Ciebie, a to nie znaczy, że Ty nic nie czujesz.
To że się nie obraża czyichś uczuć, to nie jest klęczenie przed kimkolwiek. I naprawdę nie żyjemy w czasach wiktoriańskich, wszystkie granice zostały już przekroczone, tylko jeszcze w zakresie chamstwa i agresji są pewne możliwości - oczywiście jeśli chodzi o normy - bo jeśli chodzi o szczegółowe wypowiedzi, to też już wszystko zostało przekroczone.

-- 14 lut 2012, 02:07 --

Monitoruję komentarze na portalu politycznym, musimy kasować każdy post ze słowem "pedał", nawet dowcipy, kasujemy wszystko o pejsach, napletkach, jak również o tym, że Żydzi są zakałą świata, natomiast możemy puszczać o KK "czarna stonka" a "zakała świata" to jest lajt, więc owszem, masz rację że KK jest traktowany na specjalnych zasadach.

Post 14 lut 2012, 01:08 

Od: 09 sty 2011, 22:22
refren,
Ja go tam kocham a jego wypowiedź nt. Jezusa w Śiwbodiznie mnie bawi także hihi.
Ja miałam natręctwa na tle religijnym w sumie jedno ,ale uciazliwe odkąd biore pigułki szczescia minelo, (prawie całkowicie), czasami włączały mnie sie myślowe religijne a najlepsze,ze jareligijna nie jestem w ogóle a tu religijne mnie dopadały

______
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Post 14 lut 2012, 01:19 
tahela, nie osłabiaj mnie.

Post 14 lut 2012, 01:23 

Infamis,
Czyżbys nie lubił Palikota, przeciez on taki słodki jest, dobrze mu s :D ie w twarz popatrz a zobaczysz to co ja ;)

______
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Post 14 lut 2012, 01:24 
tahela, palant zwykły i tyle.

Post 14 lut 2012, 01:30 

Infamis,
Moze i palant , ale z poczuciem humoru przynajmniej, przeciez ten Jezus wielki jak satua wolności a brzydki jak sam szatan naprawde zasługuje na potepienie i dlatego trzeba go tepić.Ja tam lubie teksty Palikota i to,że robi za błazna, to nie jest głupi facet , on sobie zwyczajnie jaja robi. ;)

______
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Post 14 lut 2012, 08:11 

Od: 31 lip 2011, 21:09
refren napisał(a):
Wkurza mnie gadanie w takich sytuacjach o "chrześcijańskiej miłości bliźniego". Jeżeli Palikot prowokuje, robi podłe, manipulujące, antykościelne spoty, których by się nie powstydzili esbecy, to niech nikt nie oczekuje ode mnie, że będę go kochać. Nie oceniam ludzi ze względu na ich wiarę, przekonania, ale jak dla mnie, to Palikot szerzy nienawiść na tle religijnym. Na przykład wypowiedź o pomniku Jezusa w Świebodzinie "To jest jak zaraza i trzeba to tępić jak syfilis". Rozumiem, że można ten pomnik uznać za kicz, ale jest to też dla części ludzi symbol religijny i taka wypowiedź to dla mnie skandaliczna agresja. Faszyzm nie zaczyna się od atakowania żywych ludzi, najpierw się atakuje symbole. To znaczy nie mówię, że w ogóle nie można krytykować, ale ta wypowiedź to dla mnie dno, przegięcie i agresja.
Zeszło na politykę, pewnie już nic dobrego nie wyjdzie z tej dyskusji, ale skoro zacząłeś, to chciałam wyrazić swoje zdanie.

Czas wreszcie zakończyć te 2000 lat faszyzmu. ;)

Post 14 lut 2012, 08:46 

Cytuj:
Monitoruję komentarze na portalu politycznym, musimy kasować każdy post ze słowem "pedał", nawet dowcipy, kasujemy wszystko o pejsach, napletkach, jak również o tym, że Żydzi są zakałą świata, natomiast możemy puszczać o KK "czarna stonka" a "zakała świata" to jest lajt, więc owszem, masz rację że KK jest traktowany na specjalnych zasadach.

No ale na Onecie czy WP komentarzy antyżydowskich, antygejowskich jest multum zresztą antykatolickich, antyplatformerskich itd też.
Owsiak kiedyś powiedział że komentarze w necie są odpowiednikami tekstów wypisywanych w szaletach miejskich- coś w tym jest.
Pisywałem na portalach prawicowych i zdarzało się że moje komentarze były usuwane choć nie było w nich żadnych niecenzuralnych obraźliwych słów ale nie mieściły się w optyce tych portali.
Ja tam żydów cenię bo nie cackają się z muzułmanami, Palestyńczykami tymi wielkimi pseudocierpiętnikami marnotrawiącymi ogromne zapomogi światowe i kupujące za nie broń.

Post 14 lut 2012, 19:00 

Od: 10 sty 2011, 13:37
Skończmy już o Palikotach, Świebodzinach, esbekach, napletkach i Palestyńczykach, bo się offtop robi, karwasz twarz :x

Post 14 lut 2012, 20:17 
Zeszło z tematu, bo antykatole tak mają, zawsze robią off topa, wszystko im się kojarzy ze średniowieczem, dwoma tysiącami lat czegoś tam itp - zero związku :P
No dobra, już, grzeczna jestem.

tahela
Cytuj:
Moze i palant , ale z poczuciem humoru przynajmniej, przeciez ten Jezus wielki jak satua wolności a brzydki jak sam szatan

Cytuj:
Ja go tam kocham a jego wypowiedź nt. Jezusa w Śiwbodiznie mnie bawi także hihi.

W wypowiedzi Palikota "to jest jak syfilis i trzeba to tępić jak zarazę" nie widzę śladu poczucia humoru, bawi mnie to mniej więcej jak mówienie Hitlera, że Żydzi nie są ludźmi i trzeba ich wytępić jak robactwo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |