Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: napięciowy ból głowy

Wiadomości w tym temacie: 85

Strona 1 z 7  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Reklama

Autor

napięciowy ból głowy

Silny i ściskający ból głowy po zajęciach na uczelni
Post 05 cze 2009, 10:58 

Od: 16 lut 2009, 18:31
Czy ktoś ma 24h napięcie i ucisk całej głowy, szyji i twarzy...jakbym na głowie miała zaciśniętą obręcz a na twarzy za ciasną maskę...i tak caaały czas.Kiedyś lekarz powiedział mi że muszę się przyzwyczaić, że tak już mam!

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

napięciowy ból głowy
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: napięciowy ból głowy
Post 05 cze 2009, 12:08 

Od: 30 kwi 2009, 22:59
czesc.
męczyłam się z bólami głowy 2, 5 roku. Napoczątku przez pół roku mialam lęki, urojenia, trzesące sie dłonie itd byłam w fatalnym stanie.. .. później po pół roku zaczęły się bóle głowy. Nawet gdy już czułam się psychicznie dobrze i lęki i to wszystko te całe nerwy odeszły bolała mnie głowa. Psychiatra nadal wypisywała mi leki przez 2, 5 roku .. mówiła .. bóle głowy napewno ustąpią .. zobaczysz.. a jednak czułam się okropnie. Te bóle były nie do zniesienia. Poczytałam o tym troszke w internecie na temat leków które biore i okazało się że te bóle głowy te uściski w głowie strzelanie w głowie i te mrowienie twarzy itd były spowodowane dużą ilośćią leków w moim organiźmie. skutki uboczne leków. Ludzie pisali .. że po tych lekach też boli ich głowa.. itd .. postanowiłam że odstawie wszystkie leki na własną ręke tak też zrobiłam. po miesięcu czasu ból ustąpił. Poczatkowo wspomagałam się hydroksyzyną .. ale później nie była mi ona potrzebna. Bólów głowy już nie mam od dawna . Tak więc okazało się że faszerowalam sie niepotrzebnie lekami .. Od jak dawna sie leczysz od kiedy męczą Ciebie te bóle głowy ? i jakie leki bierzesz?

Post 05 cze 2009, 13:19 

bóle ma od roku czyli od poczatku...leki bralam bardzo krotko na samym poczatku...teraz nie biore nic

Post 05 cze 2009, 14:18 

Od: 22 lis 2008, 17:43
secretgirl napisał(a):
Czy ktoś ma 24h napięcie i ucisk całej głowy, szyji i twarzy...jakbym na głowie miała zaciśniętą obręcz a na twarzy za ciasną maskę...i tak caaały czas.Kiedyś lekarz powiedział mi że muszę się przyzwyczaić, że tak już mam!

Ja mam cos takiego, ale nie biorę żadnych leków, także to po prostu od napięć, ale możliwe, że też od kręgosłupa.

______
Bla bla bla...

Post 05 cze 2009, 15:39 

Mialam rtg kregoslupa kilka razy, mam male zmiany, ktore moga powodowac napiecie miesni ale nie az taakie...tak mowia lekarze.
Mam jeszcze pytanie czy moge dostac skierowanie na tomograf albo rezonans glowy od psychiatry?Czy znowu musze isc do neurologa, ktory powie ze nic mi nie jest i niewiadomo czy da mi skierowanie czy nie.

Post 05 cze 2009, 18:41 

Od: 05 mar 2009, 08:22
Napieciowe bole glowy sa od stresu, ja tak samo mialam na poczatku, obrecz bole idace do uszu sztywny kark. Idz do psychiatry, to moze byc nerwica u mnie wlasnie sie zaczela od napieciowych bolow glowy, jak dostalam leki, uspokoilam sie to minelo.

______
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Post 05 cze 2009, 19:18 

Od: 14 mar 2009, 09:35
Niestety albo stety, to od stresu, mam to samo:( rozmawialam na ten temat z moim psychiatra ii ona mi tlumaczyla caly ten mechanizm podczas stresu czy lęków z biologicznego punktu widzenia, zdenerwiwanie powoduje ze mmiesnie sztywnieja, mniej tlenu dochodzi do mozgu , czujemy napiecie karku, scisk w gardle , kazdy z nas to pewnie przechodzil , ja za to mam straszne bole napieciowa karku i w okolicach skroniowych, wtedy staram sie oddychac wedlug wskazan i po jakims czasie przechodzi a oprocz tego chodze do swietnego masazysty, mimo ze nie mam nic z kregoslupem, chodze do niego jak juz duzo stresu mam za soba i chce pozbyc sie tego napiecia miesni, pollecam:) chodze co jakis czas, pozdrawiam:*, mialam tez rozne neurologiczne badania ale wszystko wyszlo dobrze

Post 05 cze 2009, 19:29 

Od: 11 maja 2008, 07:58
to się nazywa kask neurasteniczny i rzeczywiście przypomina obręcz zaciśnięta na glowie, tez to przechodziłam, do tego czesto dochodzil ból pleców i szczęki, tez od napięcia mięsni i zasiskania zębów...

przeszło mi po lekach i jak zaczęłam nad soba pracowac na terapii.

teraz zauważyłam że to wraca wtedy kiedy przezywam większe negatywne emocje (silne zdenerwowanie lub płacz) , ale szybko potrafie to rozpoznać.

trzeba nad tym systematycznie pracowac, raczej nie przejdzie po 1 dniu czy tygodniu, ale u mnie dało sie ten ból rozpoznać i zwalczac.

Post 06 cze 2009, 00:51 

Od: 13 lip 2008, 00:55
Tak jak i was, mnie też to męczy. Początkowo było to w jedny miejscu na czole, więc myślałem, że to jakiś uraz/guz/uszkodzenie mózgu. Później przeniosło się na uszy, jakbym miał słuchawki na uszach i ktoś ciągnąłby mnie za nie. Póxnie na twarzy, jakby mi się tam skóra rozciągała, potem na plecach troszkę, a teraz na całej głowie. Zupełnie jakby mi ja rozsadzało. Tak, to okropne, ale to jakoś da się znieść chociaż to jest bardziej denerwujące niż bolące.

Post 06 cze 2009, 17:15 

Od: 22 lis 2008, 17:43
Ja własnie siedze z takim bolem glowy i cholery dostaję :evil: :evil:

______
Bla bla bla...

Post 06 cze 2009, 18:12 

ja tez mam to mam od rana...od roku...
jezeli dodac do tego dd i ogolne napiecie...
to czuje sie jak na innej planecie!!!

Post 07 cze 2009, 20:47 

Od: 07 cze 2009, 19:19
a ja mam napiete miesnie karku okropnosc!!!

Post 08 cze 2009, 20:58 

Od: 08 cze 2009, 19:33
Mam to glownie po poludniu. Jak cos zjem, to przechodzi. Jem malo... Nie wiem czemu, jakos nie bardzo mam apetyt, moze dlatego mnie to lapie. Wczesniej nie mialam problemow. U mnie nerwica objawiala sie do tej pory glownie szybka akcja serca i panika.
Kiedy mija mi ten ucisk w glowie i uczucie eksplodujacej czaszki, zaczyna mi sie bol pulsacyjny, potem mija, pulsowanie zostaje, nadchodzi stan relaksacji, ale w srodku we mnie pozostaje napiecie, ze to tylko cisza przed burza...

______
Be the change you want to see in the world

napięciowy ból głowy
Post 27 wrz 2011, 14:00 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Tak jak radzą dziewczyny - kierunek :arrow: neurolog i okulista.

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |