Skocz do zawartości
Nerwica.com

Napięcie miesniowe


JKB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy w nerwicy lekowej napięcie miesni to normalna sprawa ????? Nerwice mam od 5 miesięcy , sztywnosc nóg (uczucie jakbym chodził na szczudłach) było na początku. Od mieisiaca doszedł sztywny kark i jednoczesnie sztywne ręce (masakryczne uczucie jakbym tracił czucie w rękach i jakbym nie miał rak). Chodzę jak 80 latek i czuje sie jak 70 latek.

Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze nerwica to potrafi, ale z pewnością należy najpierw wykluczyć choroby fizyczne.

 

a konkretnie jakie moga to byc choroby ????

robilem 3x pelna morfologie krwi, hormony tarczycy, cukier, cholesterol, CRP, OB i nic nie wyszlo

psychoatrzy mowia ze to nerwy .... ale zastanawiam sie czy na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lekarze wykluczyli chorobę, to musisz obrać kierunek nerwica i w tym kierunku działać.

Może się zastanów, co może powodować u Ciebie ataki, ja np. wiem.

 

ha dobre pytanie .... nie wiem podejrzewam tylko , ale nie da sie zmienic , tzn. da sie ale to sie nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, stawiasz kase nad zdrowie, a ja Ci powiem, że jak Ci sie nerwica nasili to zmienisz zdanie :D pewien koleś uważał, że 9/10 naszego życia to zdrowie, ja sie znim zgadzam 100%

nie mowie tu o pracy ... bo ja zmienilem ...

 

mowie tu o rodzienie :) jej sie nie da zmienic tzn mozna sie od niej odzegnac pytanie tylko czy warto ...

 

jestem nowy na tym forum, ale widze ze za szybko wiekszosc z Was wyciaga wnioski i za szybko szufladkujecie ludzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sztywność karku czasem i szyi że nie mogę ruszać i boli. Wszystkie badania też miałam robione, i są ok nawet miałam rezonans głowy. Ale nie to jest najgorsze najgorszy jest taki scisk w gardle że nie raz śliny nie mogę przełknąć co tu dopiero mówić o jedzeniu. Ja nie mam wsparcia od najblizszej memu sercu osoby i to jest też tragedia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKB, Tak, to "normalna sprawa".

 

A teraz jest wieczór i jak wstaje ta drżą mi nogi ....

 

-- 26 lip 2012, 20:18 --

 

Ja mam taką sztywność karku czasem i szyi że nie mogę ruszać i boli. Wszystkie badania też miałam robione, i są ok nawet miałam rezonans głowy. Ale nie to jest najgorsze najgorszy jest taki scisk w gardle że nie raz śliny nie mogę przełknąć co tu dopiero mówić o jedzeniu. Ja nie mam wsparcia od najblizszej memu sercu osoby i to jest też tragedia. :(

 

Ścisk w gardle tez mi sie pojawił z 2 tygodnie temu i jak o tym myśle to jest gula w gardle. Muszę jeść na stojąco bo wtedy mogę przelykac co z tym robię ????? Nic .... Nie myśle o tym i nie chce nakrecac następnego objawu . Dzisiaj jest jutro nie będzie mi to nie przeszkadza .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj JKB, w przypadku nerwicy jest to oczywiście normalna sprawa, u mnie też tak było, więc wiem co czujesz ;) u każdego w różnym stopniu się to objawia, samemu jednak nie da się pomóc, najważniejsze aby trafić do specjalisty ;) Pamietaj też , że nerwica strasznie wyniszcza układ nerwowy, więc oprócz leków polecam brać jeszcze magnez, wapń, i kwasy omega-3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak pomagają ćwiczenia w szczególności te rozluźniające, no i trzeba pamiętać aby i takze z nimi nie przesadzić :D

 

A dzisiaj siedze nad jeziorem w gluchej ciszy - zostałem wrobiony w ten wyjazd, abardzo sie bronilem przed nim i czuje jak boli mńie żołądek mam sztywne ciało, zawroty glowy, bol glowy , uczucie lekkiego leku ze cos mi jest. Najlepsze to jest to ze cały dzień nie miałem tu zasięgu a o dziwo wieczorem pojawił sie i mogę cos napisać. Brak zasięgu tez potęguje uczucie leku, bo gdyby cos mi sie stało to nawet nie mam jak zadzwonić. Z drugiej strony jeżeli to przetrwam to znowu wyjdzie ze to tylko nerwica i trzeba sie z tymi dolegliwosciami oswoić, w końcu nic mi nie jest fizycznie a wszystko co odczuwam to mój mózg płata mi figle;)

 

-- 29 lip 2012, 00:29 --

 

tak, tak pomagają ćwiczenia w szczególności te rozluźniające, no i trzeba pamiętać aby i takze z nimi nie przesadzić :D

 

A dzisiaj siedze nad jeziorem w gluchej ciszy - zostałem wrobiony w ten wyjazd, abardzo sie bronilem przed nim i czuje jak boli mńie żołądek mam sztywne ciało, zawroty glowy, bol glowy , uczucie lekkiego leku ze cos mi jest. Najlepsze to jest to ze cały dzień nie miałem tu zasięgu a o dziwo wieczorem pojawił sie i mogę cos napisać. Brak zasięgu tez potęguje uczucie leku, bo gdyby cos mi sie stało to nawet nie mam jak zadzwonić. Z drugiej strony jeżeli to przetrwam to znowu wyjdzie ze to tylko nerwica i trzeba sie z tymi dolegliwosciami oswoić, w końcu nic mi nie jest fizycznie a wszystko co odczuwam to mój mózg płata mi figle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ten strach cały siedzi tylko w naszych główkach. Ja zawsze też wyjąsniam sobie że to tylko nerwy i nic mi nie jest. Najważniejsze żeby nie uciekać od sytuacji, które nasz lęk lubi... chodz wiem ze jest cieżko...ale trzeba sie starac. Delektuj się ciszą, jeziorkiem i pozytywne myslenie...Cholender musi byc dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ten strach cały siedzi tylko w naszych główkach. Ja zawsze też wyjąsniam sobie że to tylko nerwy i nic mi nie jest. Najważniejsze żeby nie uciekać od sytuacji, które nasz lęk lubi... chodz wiem ze jest cieżko...ale trzeba sie starac. Delektuj się ciszą, jeziorkiem i pozytywne myslenie...Cholender musi byc dobrze!

byłem, przeżyłem i nigdy więcej, fizycznie padam na pysk. Spęd ludzi taki , że nad morzem takiego nie ma. Z drugiej strony zrobilem duza trase samochodem , gdzie mam awersje do dlugich tras , jezdzilem na rowerze w 35 stopniowy upal i nic zyje ... Noc miałem fatalna obudzilem sie o 23:30 i do 2 w nocy bole somatyczne ciala m.in glowy, klatki piersiowej, brzucha. Wstalem rano bol brzucha i tak w kolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×