Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój syn ma dziwny problem ...


Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn ma 14 lat i chodzi do pierwszej klasy gimnazjum. Rok temu jeszcze w podstawówce miał problem z kolegami. Wtedy nie dawał jednak sobie w kaszę dmuchać i na ich zaczepki odpowiadał. Nie chciał jednak jak oni iść na "solówkę", bo jak mówił (nawet ja się zdziwiłam) jest "pacyfanem" i nie toleruje przemocy.Odpowiadał więc gadką.Muszę powiedzieć, że jest inteligentny, a jego riposta była humorystyczna i cięta ( nieraz się o tym przekonałam, gdy słyszałam jego kłótnie z bratem). Riposta wkurzała jego kolegów ( dodam, że wszystko zaczęło się od dobrych ocen - dokuczali mu z tego powodu ). Mój syn nie chcąc się zadawać z nimi począł rozmawiać tylko z dziewczynami. To doprowadziło do nazywania go gejem. On na początku nie traktował tego za obelgę ( nawet ja nie jestem taka tolerancyjna ).

Teraz jest w gimnazjum, a los chciał, że w jego klasie nie ma dawnych kolegów. Mimo,że oni zniknęli to pojawiła się wcześniej nieistniejąca trauma... Mimo, że nikt mu nie dokucza to on ciągle boi się, że znowu będzie tak jak kiedyś. Ma ciągłe bóle brzucha zaczynające się już wieczorem i lęk przed pójściem do szkoły. Jak mam mu pomóc ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że główny problem jest w tym, że nie chodził na "solówki". To spowodowało skumulowanie napięć i nerwicę, niestety to może trwać latami. Mogą mu się przez to wytworzyć bardzo duże zaległości w stosunku do normalsów, które będą rzutowały na całe jego życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tezw podstawówce strasznie dokuczano, byłam przez wiele lat obiektem do smiania się, wyzywania i innych rzeczy, i to mogło rozwinąć u mnie nerwice. Pamietam jak rano bałam się iść do szkoły i nieraz mówiłam mamie ze głowa mnie boli albo coś mi jest byle tylko tam nie pójć.

 

Im szybciej pójdziesz z synem do psychologa tym się to nie rozwinie tak jak u nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×