Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Módlcie się! :)

Wiadomości w tym temacie: 67

Strona 2 z 5  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Reklama

Autor

Módlcie się! :)

Post 23 lis 2013, 16:54 

Od: 24 paź 2013, 15:57
Kokojoko napisał(a):
Khaleesi, ja też.
Miałam "nawiedzoną" babcię, która zmuszała mnie do chodzenia do kościoła, twierdziła, że jestem zła, więc modli się o moje uzdrowienie i stale gadała o wierze :?

Zapewne to był sposób ucieczki od Twojego dziadka.
Tak jest często w dewocji.

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 23 lis 2013, 17:00 
kokos84 napisał(a):
Kokojoko napisał(a):
Khaleesi, ja też.
Miałam "nawiedzoną" babcię, która zmuszała mnie do chodzenia do kościoła, twierdziła, że jestem zła, więc modli się o moje uzdrowienie i stale gadała o wierze :?

Zapewne to był sposób ucieczki od Twojego dziadka.
Tak jest często w dewocji.

Możliwe, bo mój dziadek bił babcię i zdradzał ją z sąsiadką. Do tej pory żarliwie się modli za niego, mimo tego wszystkiego... :roll:

Post 23 lis 2013, 17:37 

Od: 25 cze 2011, 23:09
Modlę się każdego dnia o wyzwolenie z nerwicy . Modlę się szczerze i żarliwie a ,,,nerwica dalej łeb ukręca, dręczy słabe ciało ,,,i co ,,,,, Tajemnica cierpienia( nie więcej ). Dobrze ,że Bóg daje chociaż siły do walki z owym potworkiem , nie zabiera Nadziei ,,,a ostatnio w związku z tym dał mi dobrą rentę na trzy lata ( całkowita niezdolnośc do pracy ) ,żebym się co za bardzo nie przemęczał w robocie . ;)
"Za wszystko dziekujcie Panu",,,za Krzyże chyba tak samo dziękujcie, jak i za rentę w czasach totalnego bezrobocia w kraju, co? . Znasz To Autorze wątku?

______
Cuda omijają nędzarzy

Post 23 lis 2013, 19:33 

Od: 14 paź 2013, 00:37
Wielką zbrodnią jest zakłócać komuś samotność, przeszkadzać mu być sobą.
Natręctwo - grzech największy. Gdybym był wierzący, wzdragałbym się przeszkadzać Bogu moimi modlitwami.
— Emil Cioran

Post 23 lis 2013, 20:03 

Od: 23 sty 2013, 16:26
Kalebx3 napisał(a):
Modlę się każdego dnia o wyzwolenie z nerwicy . Modlę się szczerze i żarliwie a ,,,nerwica dalej łeb ukręca, dręczy słabe ciało ,,,i co ,,,,, Tajemnica cierpienia( nie więcej ). Dobrze ,że Bóg daje chociaż siły do walki z owym potworkiem , nie zabiera Nadziei ,,,a ostatnio w związku z tym dał mi dobrą rentę na trzy lata ( całkowita niezdolnośc do pracy ) ,żebym się co za bardzo nie przemęczał w robocie . ;)
"Za wszystko dziekujcie Panu",,,za Krzyże chyba tak samo dziękujcie, jak i za rentę w czasach totalnego bezrobocia w kraju, co? . Znasz To Autorze wątku?

Nie jestem autorką wątku, ale się wtrące :)

A czy sam szukasz rozwiązań, które pomogłyby Ci w walce z nerwicą? Bierzesz pewnie leki, ale jeśli nie działaja to szukasz innych? Chodzisz na terapię? Bo Bóg nie działa jak na koncercie życzeń, samemu trzeba też włożyć wysiłek, żeby coś w życiu osiągnąć. Z Nieba nic Ci nie spadnie. Gdy dopiero sam podejmiesz jakieś kroki to Bóg może pomóc, gdy sam zdecydujesz że chcesz tego i tego i robisz coś w tym kierunku. Oczywiście nie twierdzę, że nic nie robisz w kierunku wyjścia z nerwicy, ale może te rozwiązania nie są dobre i takie, jakie powinny być? A może Bóg wiele razy "podpowiadał" Ci w różnych sytuacjach co zrobić, a tego nie dostrzegłeś?
No i co do cierpienia- to nie Bóg je zsyła. Bóg tylko w przypadku Hioba był "sprawcą" jego cierpienia. Poza tym to ludzie są temu winni- i my sami i inni.

Post 23 lis 2013, 20:15 

Zapewne lolil Bóg nieraz mi podpowiadał i podpowiada jak wyjść z nerwicy . Jednak ja cały czas natrętnie i nieprzejednanie uważam,że moje rozwiązania są lepsze niż Jego . Oczyście wołam do Niego , by stały się Jego plany co do uzdrowienia mojej znękanej duszy ,,,ale i tak robię po swojemu. I wciąz tkwię w nerwicy i wciaż łykam proszki i wciąż Tu piszę , a wystarczyłoby ,,, jednak Jego rozwiązania wymagaja wysiłku, trudu i najgorsze ,,,SAMOZAPARCIA!
a dzis nie stać mnie na to ,co by znaczylo ,że nie stać mnie na uzdrowienie, niekoniecznie cudowne.
-Lolii , dobrze kombinuję ? Jesteś wierząca-praktykująca?
PS .
Inna sprawa trzeba sobie postawic uczciwie pytanie : "po co Bóg miałby mnie uzdrowić ? " Moja odpowiedż mogłaby równie dobrze brzmieć : " by przyjemniej sobie wieczorami siedzieć przed telewizorem ,,,w kapciach ? " , dla takich powodów Bóg uzdrawia?

______
Cuda omijają nędzarzy

Post 23 lis 2013, 20:18 

Od: 27 sty 2013, 16:56
właśnie wróciłam z kościoła :angel:

______
A już myślałam,że ją pokonałam...

Post 23 lis 2013, 20:22 

Freda , myślisz ,że w Kościele mieszka żywy Bóg?
Byłaś Go odwiedzić , czy litanijjja życzeń ,,,kolejna ?

______
Cuda omijają nędzarzy

Post 23 lis 2013, 20:26 

Kalebx3, nie,po prostu potrzebuje wyciszenia,pogadania z Bogiem na osobności,bez oklepanych formułek.w tej chwili w moim życiu jest dobrze,chyba mam za co dziękować :D

______

Post 23 lis 2013, 20:27 

Super, Freda ;)

______
Cuda omijają nędzarzy

Post 23 lis 2013, 20:32 

Kalebx3, nie jestem nawiedzoną katoliczką,ale lepiej mi z Bogiem iść przez życie,choć czasem ciężko.a w razie czego mam się z kim pokłocić :mrgreen:

______

Post 23 lis 2013, 20:34 

Doskonale Cię rozumiem Freda . Mam podobnie ;)

______
Cuda omijają nędzarzy

Post 23 lis 2013, 20:37 

Kalebx3, :D

______

Post 23 lis 2013, 20:38 

Od: 23 sty 2013, 16:26
Kalebx3 napisał(a):
Zapewne lolil Bóg nieraz mi podpowiadał i podpowiada jak wyjść z nerwicy . Jednak ja cały czas natrętnie i nieprzejednanie uważam,że moje rozwiązania są lepsze niż Jego . Oczyście wołam do Niego , by stały się Jego plany co do uzdrowienia mojej znękanej duszy ,,,ale i tak robię po swojemu. I wciąz tkwię w nerwicy i wciaż łykam proszki i wciąż Tu piszę , a wystarczyłoby ,,, jednak Jego rozwiązania wymagaja wysiłku, trudu i najgorsze ,,,SAMOZAPARCIA!
a dzis nie stać mnie na to ,co by znaczylo ,że nie stać mnie na uzdrowienie, niekoniecznie cudowne.
-Lolii , dobrze kombinuję ? Jesteś wierząca-praktykująca?
PS .
Inna sprawa trzeba sobie postawic uczciwie pytanie : "po co Bóg miałby mnie uzdrowić ? " Moja odpowiedż mogłaby równie dobrze brzmieć : " by przyjemniej sobie wieczorami siedzieć przed telewizorem ,,,w kapciach ? " , dla takich powodów Bóg uzdrawia?

Masz dużo racji w tym co piszesz :) Skąd u Ciebie takie słabe "sampozaparcie"? Może nie wierzysz do końca w to, że Bóg może Cię w jakiś sposób uzdrowić/pomóc w uzdrowieniu?
Ja jestem "wierząca- praktykująca"? A Ty?
Byłeś kiedyś na mszach o uzdrowienie? Może by Ci pomogły? Niekoniecznie poprzez spotkanie z Bogiem podczas Jego cudownego uzdrowienia, ale również poprzez to co zobaczysz i czego doświadczysz.
Bóg najpierw uzdrawia duszę. Potem jest miejsce na resztę. Uzdrawia przede wszystkim dla zbawienia człowieka, fizyczne czy psychiczne uzdrowienie ma z tym związek: z ducha, duszy i ciała cokolwiek z tego ma wpływ na inne, wszystko jest ze sobą powiązane. Jeśli cierpi ciało, cierpi i reszta.
Tak to widzę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |