Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

Wiadomości w tym temacie: 1054

Strona 49 z 76  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 76  Następna strona

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 76%  76%  [ 16 ]
Nie 19%  19%  [ 4 ]
Zaszkodził 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 21
Reklama

Autor

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

Metylofenidat a nauka (praca)
Post 16 wrz 2013, 23:06 

Od: 31 sie 2013, 18:11
Owsik stary, jak Ci dobrze z tym twoim psychiatrą. mnie baba (psychiatra) nastraszyła bardzo metylofenidatem, powiedziała, że po dłuższym czasie stosowania odstawienie to koszmar i koncentracji zupełnie nie masz itd. ja już sam nie wiem - ja bym strasznie chciał to wziąć ale nie spotkałem psychiatry który by nawet dopuszczał taką możliwiść, SSRI do znudzenia bo depresja to zaburzenia prawdopodobnie serotoninowe.
A ty mi tu kwitniesz , a ja się wkurwiam bo bym chciał a boję się:)

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 16 wrz 2013, 23:18 

Od: 20 mar 2013, 21:10
Czy ja kwintę, tak to bym nie napisał. Z jednego naprawdę jestem bardzo zadowolony. Chodzi mi o poprawę przyswajania języków obcych.

Aha medikinet bardzo obniża apetyt.

Post 17 wrz 2013, 11:11 

Od: 25 cze 2011, 23:09
Ja łykam metylofenidat od czerwca 2011 , więc już ponad 2 lata . Oczywiście w stosowaniu tego leku PRZERWY są jak najbardziej wskazane, ( mniej więcej 2-3 tygodniowe ) i tolerancja po nich zaczyna być prawie taka sama jak na początku . Jest to wrećz "wymarzony " lek do stosowania z SSRI ( z tego co wiem to najlepiej komponuje się z Paroksetyną i Sertaliną, sam biorę z Paro ).
Z Owsikiem zgadzam sie w 75% z tym co napisał . Mi ten lek bardzo pomógł i nadal pomaga . Jestem spokojniejszy , bardziej skupiony na obecnej chwili , nie denerwuję sie tak . I nawet kiedy mam przerwy od tego leku czuję wyrażnie ,że lek dobrze co niektóre sprawy poustawiał w mojej łepecynie . Zadnych objawów abstynencyjnych ( no chyba ,że ktos bierze ponad 40mg /d. ) > ja jednak nigdy nie brałem więcej niż 20mg , a tak na ogól to jadę obecnie na 15 i starcza.U mnie , nie lepsza nauka języków , ale lepszy dobór słów w rozmowie , pisaniu , lepsza elokwencja .
Napisałem Tu ( w wątku o Metylo) już bardzo duzo o tym leku i nie zamierzam się powtarzać. Kto chce niech szuka.
Apetyt na początku tylko mniejszy , potem już taki sam jak był bez leku .
A i kawa z rana , a potem na pusty żałąd metylo jak najbardziej . Zawsze pije kawę i to mocną z rana na czczo . Super . Owsik na początku ( jak paliłeś fajki lub palisz ) chce sie palic duzo , mocniej i więcej, ale i to pózniej przechodzi, z czasem.
A , kto choruje na serce odradzam ten lek .

______
"Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona."

Mt. 3.10

Post 17 wrz 2013, 17:24 
Jak ja wam zazdroszczę tego metylo. U mnie koncentracja leży i kwiczy. Ciekaw jestem co powie lekarz za tydzień na moje problemy z koncentracją. Ciekawi mnie czy coś zaproponuje. Sam nie chcę mu sugerować metylo, nie będę nadużywał jego cierpliwości, którą wykazuje się w stosunku do mojego samowolnego wybierania leków ;)

-- 17 wrz 2013, 18:27 --

A, no i chrzanić cenę, mógłbym bulić nawet 200zł na miesiąc, jeżeli tylko koncentracja by się poprawiła. Przez brak koncentracji spowodowany nerwicą i depresją jestem intelektualnie wykastrowany. Dawniej w dziedzinie rachunkowości błyszczałem, teraz nie potrafię się skupić na najprostszych rzeczach. Jak przyjdą jakieś zaliczenia na semestr to będę w dupie. Najgorsze, że przez te moje zaburzenia jestem jak jakiś ciemniak i nie jarzę najprostszych rzeczy, aż wstyd mi przed ludźmi. I pomyśleć, że kiedyś za czasów szkoły miałem zajebiste oceny.

Metylofenidat ( Medikinet, Concerta, Ritalin)
Post 06 paź 2013, 21:56 

Od: 03 paź 2013, 18:05
Jak pewnie wiekszosc tutaj wie, jest to lek przepisywany na ADHD. Lekarze rzadko go przepisuja, bo jest na rozowa recepte, oraz jest pochodna narkotyku - amfetaminy.
Ja dostalam ten lek nie dlatego ze mam ADHD, ale na zaburzenia koncentracji (glownie w szkole) i na chaotyczne myslotoki ;)
Niestety przez moje predyspozycje mocno sie od niego uzaleznilam, mialam przerwe od niego pol roku i teraz gdy dopadla mnie niemoc zmeczenie i chaos w glowie, zaczelam go brac, zeby sie poprostu doladowac, byc w stanie cokolwiek zeobic i fizycznie i intelektualnie. nie umiem bez niego funkcjonkwac, a nikt mi go juz nie przepisze, sama nie wiem co zrobic..

ciekawa jestem, czy bierze tutaj ktos Medikinet i jak na niego reaguje?

______
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

Post 06 paź 2013, 22:00 

Od: 16 lip 2013, 16:32
Użytkownik z grzybkami halucynogennymi w avatarze miał chyba z nim styczność.

______
Paroksetyna 50 mg, Mianseryna 5 mg,dusza

Post 07 paź 2013, 11:49 
Moderator

Od: 04 maja 2011, 23:00
Więcej osób miało styczność, ale Kalebx3 jest weteranem metylo.

Post 08 paź 2013, 01:32 

Od: 15 sie 2013, 21:35
Myślę, że faktycznie to może być dobry lek dla osób z deficytem uwagi i osłabionych funkcjach poznawczych, np. którym nie pomaga Piracetamum. Jednak wg mnie są dwa ale do jego stosowania. Pierwsza sprawa to utrzymująca się na jakimś nie niskim poziomie depresja i nerwica, i łykanie wówczas mhp, imho nie doświadczysz wówczas pełnego potencjału tego leku, tak jakby nie mógł on się całkowicie przebić przez zasłonę jaką kładą Ci na umysł te zaburzenia. Co więcej inne zaburzenia mogą sprawić, że nawet jeśli pojawi się pożądane działanie mph to zostanie ono zmarnowane, dana osoba zmotywuje się do działania w czymś odrealnionym czy może nawet niebezpiecznym. Druga zaś kwestia również dość istotna to to czy w niedalekiej przeszłości nie stosowano [leczniczo oczywiście;] intensywniejszych stymulantów, a właściwie szybciej podbijających poziom dopaminy co dla mnie równa się z gwałtowniejszym i bardziej wyraziście odczuwalnym działaniem, np kokainy, pentedronu czy mefedronu.
Podkreślam, że opieram się wyłącznie na swoim doświadczeniu po ~2 tyg. brania, ponieważ brak mi wiedzy fachowej. Wydaje mi się, że oba czynniki ograniczające potencjał mph występują u mnie, przez co ciężko mi o wymienienie wyraźnych pozytywów leku.

______
I'm tired and it's a lot of balony Bancini

Post 08 paź 2013, 09:48 

Od: 01 wrz 2011, 09:19
mefedron to SA i NA
w polaczeniu z metylo musi byc za mocno bo mef i tak wyjatkowo silnie wjezdza na serce jak malo co.
no i gratki dla ciebie jak nadal masz dojscie do dobrego mefa po delegalizacji :roll:

______
Zestaw na aktywacje:
Sulpiryd 150mg x2
Klonazepam doraźnie
Potas 391mg
Wit B1 25mg

Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować Obrazek

Post 08 paź 2013, 13:20 

Od: 15 sie 2013, 21:35
Nie mam i nie chcę już nawet wiedzieć skąd, zapasami nakarmiłem klopa już jakiś czas temu, tak naprawdę to on nigdy mnie nie wciągnął, i tyle dobrze, ale przez to pierwsze prawie zbankrutowałem ;/

______
I'm tired and it's a lot of balony Bancini

Post 10 paź 2013, 16:58 

Od: 03 paź 2013, 18:05
no mefa to porzadny syf, natrul mi troche zdrowia i nigdy wiecej :)

______
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

Post 28 paź 2013, 22:56 

Od: 28 paź 2013, 22:30
Witam

czy moze mi ktos polecic psychiatre ktory jest otwarty na metylofenidat???
bardzo sie mecze ze stanami derealizacji,depersonalizacji,mega dekoncentracja,rozkojarzeniem,ogromne problemy z pamiecia.. , zagubienie w czasie i przestrzeni.. , mega problemy z mysleniem..
jestem z mazowieckiego
pytalem sie juz 3 psychiatrow co im napakowalem portfele kasą ale nie chca mi tego wypisac.. mowia ze to tylko dla dzieci..

kiedys przez 2 miesiace bardzo pomogl mi solian w malej dawce 50mg na dobe ale niestety przestal dzialac , probowalem wracac do niego po pewnym czasie ale juz niestety bez efektow.. a on przeciez steza dopamine takze moze metylo mi pomoze

bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiam
d.

Post 28 paź 2013, 23:01 

Od: 01 paź 2013, 11:19
widzialem gdzies metylofenidat w proszku (w sklepie z rc) ale zignorowalem bo obejmuje go ustawa o przeciwdzialaniu (3 lata za posiadanie)
mam doswiadcznia z etylofenidatem

______
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.

Post 08 lis 2013, 04:02 

Od: 08 paź 2013, 19:53
Podobno metylofenidat działa już od razu po przyjęciu, nie ma potrzeby rozkręcania się. Zakładam więc, że nawet jedno czy dwudniowa kuracja przyniosłaby odpowiedź, czy jest to właściwy lek. I w związku z tym mam prośbę, czy ma ktoś dosłownie kilka sztuk do odstąpienia? (nie mam na myśli handlu, który oczywiście jest zakazany, tylko dobre serce :)
Mimo zdiagnozowanego adhd w dzieciństwie, wszelkich poszlak wskazujących na adhd u dorosłych, a właściwie add (choć nie ma takiej choroby w polsce) i mimo moich próśb mój psychiatra (młody, więc myślałem że otwarty) nie przepisał mi go, bo nie jest zarejestrowany do leczenia dorosłych. Jeśli miałbym możliwość sprawdzenia tego leku, wtedy wiedziałbym czy warto wtedy rozejrzeć się za lekarzem, który mi go przepisze jeśli by działał. Jeśłi ktoś mógłby umożliwić mi sprawdzenie byłbym dozgonnie wdzięczny. Jeśli tym postem w jakiś sposób naruszyłem regulamin forum to przepraszam.

______
evil boy 4 life

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 1054 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 76  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |