Lunatykowanie problem

Inne zaburzenia.

Lunatykowanie problem

przez Adaś2222 20 cze 2009, 12:29
Słuchajcie mam problem z kolegą który w dzieciństwie lunatykował, na jakiś czas problemu nie było lecz teraz gdy jest dorosły znowu lunatykuje i staję się to coraz gorsze, bo następnego dnia nic nie pamięta. Szczególnie to się dzieje po alkoholu, raz nawet doszło do sytuacji, że oddał mocz w domu na podłogę i jak zwróciło mu się uwagę to się awanturował, a następnego dnia nic nie pamiętał. Ktoś wie jak można mu pomóc?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Lunatykowanie problem

przez wyimaginowana 20 cze 2009, 21:51
Lunatykowanie często idzie w parze ze stresem, przemęczeniem, zażywaniem "twardych" narkotyków jak i celnie zauważyłeś z alkoholem. Występuje w fazie snu głębokiego, stąd prawdopodobnie najczęściej dotyka dzieci (faza snu głębokiego trwa u nich znacznie dłużej niż u dorosłych).

Tak naprawdę przyczyn może być wiele. Jeżeli dzieje się to do 12 roku życia, to nie ma się czym martwić. Zazwyczaj w momencie dorastania mija, jeśli jednak nie - należy się zastanowić nad podłożem. Tzw. lunatykowanie jest dziedziczne, więc niech kolega się zorientuje czy wcześniej nie występowało w rodzinie. Jeżeli to wykluczy to może niech spróbuje zapisać się na jogę, medytację, więcej spać - może wtedy przejdzie.

To zjawisko ma to do siebie, że po przebudzeniu nic się nie pamięta (co potwierdza choćby mój przypadek), a największe zagrożenie zaobserwowano właśnie u dorosłych ze względu na wyższy poziom agresji.

W USA leczą to antydepresantami. Jednak ja uważam, że wystarczyłoby gdyby ograniczył spożywanie alkoholu i poświęcił więcej czasu słodkiemu lenistwu ;)
Wisława Szymborska - "W zatrzęsieniu"

przez Adaś2222 03 lip 2009, 09:49
Odbyłem rozmowę z psychiatrą o tym i doradziła mi, że jak ktoś lunatykuje powinien zrobić sobie EEG koniecznie. Piszę to w razie jakby ktoś miał taki problem też.

przez papuzka22 18 sty 2010, 01:09
mam problem, moj chlopak ostatnio czesto lunatykuje, oddaje mocz wszedzie tylko nie w lazience... no i sie awanturuje jak zaczynam na niego krzyczec. co [pwinnam robic?

Sortuj wg