Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozina

Wiadomości w tym temacie: 120

Strona 2 z 9  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Reklama

Autor

LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozina

Re: Tisercin
Post 16 sty 2011, 11:39 

Od: 29 paź 2008, 14:39
Mianseryna "kosa"? No co ty. Kosy to Efectin i Seroxat. Lerivon po prostu nie wywołuje objawów abstynencyjnych i już. Moja lekarka tez wspominała, ze można odstawić bez zmniejszenia dawki i po kłopocie.

Co do Anafranilu, to mieści się w granicach średniej. Na wszelki wypadek trzeba powoli redukować dawkę, ale na pewno nie cackać się tak jak z wenlafaksyną są lub paroksetyną.

______
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozina
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 19 sty 2011, 22:33 
Jak może zadziałać Tisercin po dłuższym okresie brania na mnie, jako osoby która nie musi brać neuroleptyków? Biorę już tydzień 25 mg i działanie nasenne jest znikome.

Post 20 sty 2011, 10:07 

Brałam dwa i pół roku 12, 5 mg. Czułam się bardzo dobrze, z wyjątkiem jednej rzeczy- miałam czasami problemy z utrzymaniem równowagi. Po odstawieniu leku ten problem minął. Działanie nasenne utrzymywało się cały czas. Tisercin w małych dawkach działa tez przeciwdepresyjne i przeciwlękowo. Lekarka poleciła mi brać 25 mg, a jakby to mnie nie usypiało- 50 mg, ale dla mnie nawet jedna tabletka stanowiła zbyt dużą dawkę.
Dyskinezy po tak długim braniu się na szczęście nie pojawiły.

______
Herbert Grönemeyer

Post 20 sty 2011, 10:18 

Od: 09 kwi 2010, 16:23
Anna R.,

ee gdzie by sie tam mialy pojawiac dyskinezy przy takich mikro dawkach.

Swoja droga ten lek wydaje sie bardzo interesujacy, hmmmm, powinien tez dzialac dobrze na depresje psychogenna.

LEWOPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozinan)
Post 20 sty 2011, 10:56 

Zenonek, brałam go z mianseryną i nie miałam nawrotu przez ponad dwa lata. Potem zaczął działać depresyjnie, wiec odstawiłam. Ale mam zapas ważny do 2013 roku i na pewno do Tisercinu wrócę, jak będę miała kłopoty ze spaniem, bo znakomicie działał nasennie. Nie miał on u mnie najmniejszego wpływu na apetyt, co zaliczam mu na plus. Po olanzapinie jest pod tym wzgledem masakrycznie. Normalnie piłam przy nim czasami alkohol i nic się nie działo. Na prolaktynę tez nie wpływał, a EKG było w normie. Nie podobało mi się tylko, ze obniżał mi ciśnienie i rano, zanim nie zapodałam sobie kawy, byłam nie do życia.

______
Herbert Grönemeyer

Post 23 lip 2012, 18:06 

Od: 23 sty 2010, 13:05
Na sen jak juz jest bardzo zle,kłopoty poważne w zyciu,kryzysowe sytuacje.biore tisercin 1 tabl przez max 7-10 dni,Czy brany krótko obniża dopamine ? Do tego biorę wenle 225 mg
Lekarz twierdzi ,ze te leki nie kolidują ze sobą Ale wenla przy 225 działa słabo na dopamine ,a tisercin ja obniża Czy łączenie tych leków ma sens ? Jeden podnosi dopamine drugi obniża
Co o tym myślicie??

______
Sertralina 50mg
Trazodon 50mg

Post 23 lip 2012, 20:26 
Loża szyderców

Od: 13 sty 2012, 15:39
brałem Tisercin. Masakryczna zamułka prawie cały następny dzień. Ketrel lepszy.

Post 23 lip 2012, 21:15 

Od: 23 sty 2010, 13:05
Wiem ,ze masakra cały następny dzień,ale co zrobić jeśli np. Dowiadujesz się,ze ktoś bliski ma raka z przerzutami.Pytanie było inne czy mix wenli z Tisercinem nie obniży mi dopaminy ? Tisercin biorę tylko ,gdy juz nie mam siły i juz mi wszystko jedno,ze następnego dnia będę jak zombie :(
Biorę tisercin ,kiedy chce zasnąć i zapomnieć...

-- 01 sie 2012, 20:42 --

Od 2 tygodni biorę codziennie Tisercin na spanie jw.biore,żeby zasnąć i zapomnieć... Mam wiele problemów,dowiedziałam się o chorobie bliskiej osoby,nie z rodziny,ale jednak się bardzo martwię... bo to powazna choroba... rak z przerzutami...masakra...powolne umieranie na naszych oczach...
Czy jak biorę tisercin 1 tabl na sen,to czy to mocno obniża dopamine?
Poza tym biorę 225 wenlafaxyny,która słabo podnosi dopamine,a tisercin ja obniża?Czy branie obu leków jednocześnie ma sens,jeden podnosi drugi obniża dopamine.Lekarz mi tak przepisał i ciągle mówi,ze moznalaczyc tisercin i wenle.Laczyc może i można,ale czy oba leki nie działają przeciwstawnie? czy levomepromazyna nie znosi prodopaminowego działania wenlafaxyny??
Co o tym sadzicie?

______
Sertralina 50mg
Trazodon 50mg

Post 02 wrz 2012, 16:34 

Od: 12 maja 2009, 19:46
Dostałem raz na noc podczas swojego pobytu w Klinice Psychiatrii dla Dorosłych CM UJ. Istna tragedia, po prostu masakra. Cały następny dzień wyrwany z kalendarza, samopoczucie szło ewidentnie w stronę depresji. Duuuuży minus ! :(

Post 17 mar 2013, 19:29 
Straszny lek. Otumania, zawroty głowy, mdłości. Już tego nie wezme, wole nie spać

Post 28 mar 2013, 09:13 

Od: 08 lut 2011, 21:38
Ja ostatnio biorę Tisercin.Lekarka dała mi go na bardzo duży niepokój.Miałem go brać 3x25mg na dzień.Przez pierwsze cztery dni brałem rano i wieczorem.Jakoś nie odczuwam tego działania otumaniającego, wiem inni się skarżą i kolega też mówił że był po wzięciu jednej tabletki na sen na drugi dzień bardzo otumaniony.Jak długo go można brać na sen w dawce 25mg?Latami można go brać?

A tak na uboczu to dziwię się że o tym leku jest tak mało postów, przecież wielu ludzi go pewno bierze.

______
♠♠♠

Post 28 mar 2013, 09:40 

Od: 26 cze 2012, 02:49
Ja brałem jedynie przez kilka dni w dawce 25mg. Jedyny plus to taki, że mogłem spać w miarę normalnie. Poza tym, miałem wrażenie jakbym był zamknięty w jakimś szklanym kloszu. Do tego emocje stępione tak, że NIC nie robiło na mnie wrażenia. Są podobno ludzie, którym pomaga, ale moim zdaniem jest mnóstwo lepszych leków zarówno na lęki jak i depresję.

______
F31.9
F42.0
F60.8

Post 07 kwi 2013, 21:18 

Od: 07 kwi 2013, 21:03
Przechodzenie z neuroleptyku na neuroleptyk. Pilne.

Cześć! :)
Czy dozwolone (czy nie szkodzi) jest, by przejść z jednego leku neuroleptycznego na inny w sekwencji dzień po dniu?
Chodzi o przeskoczenie z Tisercinu (silniejszy) 12,5 lub ok. 6,5mg branego wczoraj (zażywany przez ponad tydzień) na Chlorprothixen 15mg - propozycja na dziś.
Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Ostatnio edytowano 07 kwi 2013, 23:43 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
przeniesiono z działu Leki z uwagi na tematykę postu

Post 07 kwi 2013, 23:48 
Moderator

Od: 16 paź 2009, 18:20
Vaiola, Witaj na forum.

Czy psychiatra nie udzielił Tobie tej informacji?
Możesz jeszcze zajrzeć do wątku chlorprotiksen-chlorprothixen-zentiva-t2078-336.html?hilit=chloroprotixen

______
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |