Skocz do zawartości
Nerwica.com

LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin)


agnieszas25

Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      4
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      2


Rekomendowane odpowiedzi

jak wezmiesz to sie przekonasz ;) ,ja tez na noc mialam go brac wzielam 1 dnia pol ,poczulam troche jak rece z waty i zaczelam ziewac stan ten utrzymal sie moze przez 20 min potem nic ,drugi dzien wzielam cala NIC juz nie poczulam ,potem po jakis 2 tyodniach wzielam 50 mg nie spalalam nie czulam dzialania do 4 nie bede go zwiekszac

widocznie mi nie podszed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go bralem dosc dlugo i hm w sumie ma dzialanie dosc dobre (bralem na spanie) po zazyciu tabletki nic a nic nie czuje zero sennosci itd aczkolwiek po nim zasypiam i wogule sie w nocy nie przebudzam na poczatku z tego co pamietam pierwsze zarzycie troche dziwne bylo bp jak pisalem o ile po wzieciu tabletki nic mi nie bylo to raz w nocy musialem wstac do wc i hm to bylo dosc dziwne uczucie poprostu cialo jak z waty zeby tam dojsc musialem sie podpierac same mi sie nogi uginaly ale podajrze za 3 zarzyciem wszystko przeszlo z czasem gorzej dziala ale pozatym na mnie dosc dobrze dziala;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOSTAŁEM TISERCIN NA SEN. PO WZIECIU 1 TABL. 25 MG 'URWAŁ MI SIE FILM" JAK PO CIEZKIEJ WÓDCE. pO OBUDZEBIU SIE PO OK. 12 GODZ. POCZATKOWO NIE WIEDZIAŁEM GDZIE JESTEM I CO SIE ZE MNA DZIEJE. PRZEZ KOLEJNE 12 GODZ. NIE BYŁEM W STANIE SPOKOJNIE WYJŚĆ Z POKOJU BALEM SIE ZE SIE PRZEWRÓCE. DLA BEZPIECZEŃSTWA SPRAWDZIŁEM CZY NIE WZIEŁEM OMYLKOWO WIEKSZEJ DAWKI . CZY RZECZYWIŚCI JEST TO TAK SILNY SRODEK CZY ISTNIEJE RYZYKO ZAGROZENIA (PYTANIE TEORETYCZNE BO LEK ODSTAWIŁEM) PO EW. PRZEDAWKOWANIU:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMIL22222, biorę tisercin w dawce 25 - 75 mg na dobę. u osób wrażliwych na pochodne fenotiazyny (tisercin, fenactil, promazyna) objawy zatrucia mogą wystąpić już po 1mg leku na kg masy ciała, czyli jak ważysz te 70kg i wziąłeś dwie tabletki to mogło cię lekko podtruć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 25 mg czasen 1/2 tabl. spie dobrze za to rano bardzo źle sie czuje i od rana przez caly dzien mam bole glowy,mocne.codziennie biore tabl.przeciwbolowe. I zauwazylam ze pojawilo to sie od kiedy biore tisercin czyli tydzien. Czy ktos mial podobne dolegliwosci? Poza tym wył. budzik o6 rano nie jestem wstanie wstac a potem nie pamietam ze nawet dzwonił... budze sie po 10 12 godz... czy to skutek uboczny czy po prostu musi sie wchłonąc ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R., Anafranilu miło się nie odstawiało. Odstawiłem z tydzień temu i do dzis mam jeszcze delikatne zawroty głowy. Skoro mianseryna to taka kosa wśród antydepresantów, to nie rozumiem czemu tak łatwo przychodzi odstawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna "kosa"? No co ty. Kosy to Efectin i Seroxat. Lerivon po prostu nie wywołuje objawów abstynencyjnych i już. Moja lekarka tez wspominała, ze można odstawić bez zmniejszenia dawki i po kłopocie.

 

Co do Anafranilu, to mieści się w granicach średniej. Na wszelki wypadek trzeba powoli redukować dawkę, ale na pewno nie cackać się tak jak z wenlafaksyną są lub paroksetyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może zadziałać Tisercin po dłuższym okresie brania na mnie, jako osoby która nie musi brać neuroleptyków? Biorę już tydzień 25 mg i działanie nasenne jest znikome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam dwa i pół roku 12, 5 mg. Czułam się bardzo dobrze, z wyjątkiem jednej rzeczy- miałam czasami problemy z utrzymaniem równowagi. Po odstawieniu leku ten problem minął. Działanie nasenne utrzymywało się cały czas. Tisercin w małych dawkach działa tez przeciwdepresyjne i przeciwlękowo. Lekarka poleciła mi brać 25 mg, a jakby to mnie nie usypiało- 50 mg, ale dla mnie nawet jedna tabletka stanowiła zbyt dużą dawkę.

Dyskinezy po tak długim braniu się na szczęście nie pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, brałam go z mianseryną i nie miałam nawrotu przez ponad dwa lata. Potem zaczął działać depresyjnie, wiec odstawiłam. Ale mam zapas ważny do 2013 roku i na pewno do Tisercinu wrócę, jak będę miała kłopoty ze spaniem, bo znakomicie działał nasennie. Nie miał on u mnie najmniejszego wpływu na apetyt, co zaliczam mu na plus. Po olanzapinie jest pod tym wzgledem masakrycznie. Normalnie piłam przy nim czasami alkohol i nic się nie działo. Na prolaktynę tez nie wpływał, a EKG było w normie. Nie podobało mi się tylko, ze obniżał mi ciśnienie i rano, zanim nie zapodałam sobie kawy, byłam nie do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sen jak juz jest bardzo zle,kłopoty poważne w zyciu,kryzysowe sytuacje.biore tisercin 1 tabl przez max 7-10 dni,Czy brany krótko obniża dopamine ? Do tego biorę wenle 225 mg

Lekarz twierdzi ,ze te leki nie kolidują ze sobą Ale wenla przy 225 działa słabo na dopamine ,a tisercin ja obniża Czy łączenie tych leków ma sens ? Jeden podnosi dopamine drugi obniża

Co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,ze masakra cały następny dzień,ale co zrobić jeśli np. Dowiadujesz się,ze ktoś bliski ma raka z przerzutami.Pytanie było inne czy mix wenli z Tisercinem nie obniży mi dopaminy ? Tisercin biorę tylko ,gdy juz nie mam siły i juz mi wszystko jedno,ze następnego dnia będę jak zombie :(

Biorę tisercin ,kiedy chce zasnąć i zapomnieć...

 

-- 01 sie 2012, 20:42 --

 

Od 2 tygodni biorę codziennie Tisercin na spanie jw.biore,żeby zasnąć i zapomnieć... Mam wiele problemów,dowiedziałam się o chorobie bliskiej osoby,nie z rodziny,ale jednak się bardzo martwię... bo to powazna choroba... rak z przerzutami...masakra...powolne umieranie na naszych oczach...

Czy jak biorę tisercin 1 tabl na sen,to czy to mocno obniża dopamine?

Poza tym biorę 225 wenlafaxyny,która słabo podnosi dopamine,a tisercin ja obniża?Czy branie obu leków jednocześnie ma sens,jeden podnosi drugi obniża dopamine.Lekarz mi tak przepisał i ciągle mówi,ze moznalaczyc tisercin i wenle.Laczyc może i można,ale czy oba leki nie działają przeciwstawnie? czy levomepromazyna nie znosi prodopaminowego działania wenlafaxyny??

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×