Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na niepokoj,napiecie , agresje,.


vivien76

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

pisze po raz pierwszy, nie bardzo wiem gdzie. Jest tyle watkow, a tematow ja jednak nie moge znalesc konkretnego traktujacego o lekach.Mam nerwice (obie) polaczone z depresja.

Interesuje mnie jakie leki stosujecie (stosuja Wasi psychiatrzy) przy nerwicy aby zlagodzic objawy ciaglego napiecia niepokoj, gonitwe mysli, natrectwa.B. ciezko mi przy tym normalnie funkcjonowac, ciagly stres, wszystko mnie drazni, mam ochote ciagle na kogos krzyczec dostaje sie mojemu mezowi, cokolwiek nie zrobi dostaje ochrzan. Na dodadek deprecha, nic mi sie nie chce, nic nie cieszy. Bylam na ssri , one dzialaby na deprsje ale nerwica dalej siedzi.

Juz sama ze soba wytzymac nie moge.To tak w skrocie.

 

Prosze osoby ktore maja/mialy podobne objawy nerwicowe o opinie o lekach jakie wam pomogly.

Dodam ze terapie przechodzilam kilka razy z zerowym skutkiem wiec odpuszczam. Relasacje sporty nie dzialaja, nie mam cierpliwosci . Licze na sile chemii, ale nie mam sily na wieczne proby z lekami.

Acha meszkam w UK wiec lekarz rodzinny leczy tzn nie leczy moja chorobe, na psychiatre nie mam co liczyc, wiec licze na WAS :D tzn na wasze doswiadczenia i wskazowki odnosnie lekow

jesli post jest w niewlasciwym miejscu prosze moderatora o skierownie na wlasciwe tory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum ma charakter informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.

vivien76, jedyne co możemy Ci doradzić to jakie leki bez recepty mogą Ci pomóc - wg. mnie żadne:) Co do leków na receptę, jedyną możliwością jest konsultacja z lekarzem. Tutaj nikt nie powie Ci co masz brać. Po 1 nie znamy Twojego przypadku, po 2 nie możemy, jeżeli chociaż trochę jesteśmy odpowiedzialni, po 3 diagnoza przez internet to naprawdę kiepskie rozwiązanie.

 

leki-bez-recepty-t8091.html

bez-recepty-na-nerwice-depresje-itd-t22572.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

 

Co prawda jeszcze nie, hahaha ;) , ale forumowicz pyta o leki, ktore moga zadzialac na NL - to odpisalem pare przykladow standardowych lekow stosowanych m.in. na to zaburzenie.

 

Nie mam zamiaru dodawac przy kazdej poradzie oczywistosci, ze o tym decyduje lekarz, bo to chyba wiadome, co nie ?

Zakladam, ze ktos nie ma dostepu do lekow na wlasna reke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vivien76

Jeśli twoim GŁÓWNYM problemem jest lęk uogólniony to poleciłbym Ci afobazol do zamówienia stąd http://www.pharmacy1010.com/.

Warunek jest jeden - lęk ogólny, jeśli cierpisz na napady lęku to go sobie odpuść bo twój stan się tylko pogorszy.

Cenowo terapia nie jest tania ale daje pozytywne efekty w odróżnieniu od przymulaczy które przepisują lekarze.

Zapoznaj się z tym wątkiem http://www.nerwica.com/afobazol-t20760.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

dziekuje bardzo za odpowiedzi

moze niejasno sie wyrazilam

ja wiem ze leki musi dobrac lekarz, i sama nic sobie zalatwiac na wlasna reke nie bede

chodzi o to ze moj lekarz to lekarz ogolny!!! i kobieta ma b.ogolna wiedze, a do psychatry na razie mnie nie wysyla bo wg niej nie jestem ciezkiem przypadkiem,

mieszkam w UK i dlatego tak jest

o prywatnym psych moge zapomniec, ceny sa astronomiczne

 

w moim pytaniu chodzilo mi o OPINIE i WASZE DOSWIADCZENIA jesli mieliscie podobne objawy- jakie leki na was zadzialaly/

kans asprawa ze na kazdego lek dziala inaczej itp. potrzebne sa proby , eksperymenty, itd

dziekuje za troske :D

rozumiem, ze za malo napisalam, ale nie chcialam strzelic epistoly bo nikt by cierpliwosci czytac nie mial hehe

 

na SSRI bylam od 3 lat i szukam czegos co bardziej lkwidowaloby napiecie, SSRI pomagaja ale nie do konca

 

[Dodane po edycji:]

 

administrator - dzieki za troske :D , nie prosze o diagnoze przez internet :D wiem ze nie znacie mojego przypadku, po prostu robie sobie taki research w internecie i jestem ciekawa jak na wasze podobne objawy dzialaja leki.

co do specyfikow bez recepty to dawno juz odpuscilam, razem z psychoterapiami, i tudziez innymi - u mnie tylko chemia dziala.

 

a co do lekarzy to sa lekarze przepraszam konowaly.... ale to osobny temat.

 

jeszcze raz dziekuje za wsparcie, milo ze jestescie

 

[Dodane po edycji:]

 

Forum ma charakter informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.

 

no , wlasnie o informacje mi chodzi :D

 

[Dodane po edycji:]

 

hej

 

dziekuje bardzo za odpowiedzi

moze niejasno sie wyrazilam

ja wiem ze leki musi dobrac lekarz, i sama nic sobie zalatwiac na wlasna reke nie bede

chodzi o to ze moj lekarz to lekarz ogolny!!! i kobieta ma b.ogolna wiedze, a do psychatry na razie mnie nie wysyla bo wg niej nie jestem ciezkiem przypadkiem,

mieszkam w UK i dlatego tak jest

o prywatnym psych moge zapomniec, ceny sa astronomiczne

 

w moim pytaniu chodzilo mi o OPINIE i WASZE DOSWIADCZENIA jesli mieliscie podobne objawy- jakie leki na was zadzialaly/

kans asprawa ze na kazdego lek dziala inaczej itp. potrzebne sa proby , eksperymenty, itd

dziekuje za troske :D

rozumiem, ze za malo napisalam, ale nie chcialam strzelic epistoly bo nikt by cierpliwosci czytac nie mial hehe

 

na SSRI bylam od 3 lat i szukam czegos co bardziej lkwidowaloby napiecie, SSRI pomagaja ale nie do konca

 

[Dodane po edycji:]

 

administrator - dzieki za troske :D , nie prosze o diagnoze przez internet :D wiem ze nie znacie mojego przypadku, po prostu robie sobie taki research w internecie i jestem ciekawa jak na wasze podobne objawy dzialaja leki.

co do specyfikow bez recepty to dawno juz odpuscilam, razem z psychoterapiami, i tudziez innymi - u mnie tylko chemia dziala.

 

a co do lekarzy to sa lekarze przepraszam konowaly.... ale to osobny temat.

 

jeszcze raz dziekuje za wsparcie, milo ze jestescie

 

[Dodane po edycji:]

 

Forum ma charakter informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.

 

no , wlasnie o informacje mi chodzi :D

acha i dziekuje za linki - strasznie obszerne t wasze forum..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

administrator - dzieki za troske , nie prosze o diagnoze przez internet wiem ze nie znacie mojego przypadku, po prostu robie sobie taki research w internecie i jestem ciekawa jak na wasze podobne objawy dzialaja leki.

co do specyfikow bez recepty to dawno juz odpuscilam, razem z psychoterapiami, i tudziez innymi - u mnie tylko chemia dziala.

Lepiej dwa razy powtórzyć, niż raz tego nie zrobić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek,

 

no wiec najpierw bralam CITALOPRAM 20mg - 1,5 roku

potem SERTRALINE 100mg 2 lata

 

potem byla proba Reboxetyny ale na mnie to dzialalo jak plachta na byka, myslalam ze oszaleje bo wszystkie obajwy nerwicowe sie jeszcze nasilily

nie jestem pewna czy po mieisacu od zejscia z sertraliny i jednoczesnym braniu Edronaxu te nerwy co mialam byly rezulatem odstawienia SSRI czy to tak fatalnie podzialam Edronax

nie zdazylam sie przekonac bo musialam odstawic tak bylo kiepsko

 

tak sobie czytam wasze forum i widze ze macie ogromna wiedze, ja sie dopiero wdrazam hehe ale widze ze duzo z Was ma kombinacje tego i owego, ja zawsze dostawalam 1 lek i do widzenia

 

generalnie SSRI dzialaly mniej lub bardziej na depreche, gorzej z napieciem i niepojem, troche tlumily ale nie do konca

poza tym jako ze zabily totalnie moje libido pomyslalam ze moze pora cos zmienic i poszukac czegos co by mi bardziej odpowidalo, czyli na depreche, nerwice i nie ruinowaly libido

ale z tego co czytam na forum ciezko znalesc lek ktory spelni wszystkie oczekiwania, wiec sobie nadal szukam :D

 

acha, moja lekara ogolna proponuje Mirtazapin - ale jak widze z doswiadczen forumowiczow tudziez ulotki, rozwiazuje on problem niskiego libido (moze) i depresji i nerwow ale perspektywa tycia przyprawia mnie o depresje, no i kolo sie zamyka

poza tym mam male dziecko w domu i spanie ciurem przed 12 godz , jest nierealne (np wczoraj w nocy spalam 4 godz i to nie przez depreche ale zabkowanie malego) a stanu zombifikacji tez sie obawiam, bo po prostu nie moge sobie na to pozwolic.

 

wiec moja lekarka nie ma za bardzo pomyslu, a ja nadal szukam, moze jej cos podsune :D jak oczywiscie znajde

 

wiec sprawa nie jest prosta

sorry ze tak chaotycznie to wszystko pisze ale stan mojego umyslu taki wlasnie jest na ten moment :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vivien76,

 

To jak bralas tylko Sertraline i Citalopram to masz jeszcze bardzo duzo dobrych lekow do sprobowania.

 

Twoja lekarka to chyba jakis konowal, ze dala Ci Reboksetyne - hahahahaha - to my amatorzy wiemy, ze lek ten moze bardzo nasilac lęki i tym podobne objawy.

 

 

Ja na Twoim miejscu sprobowalbym w pierwszej kolejnosci :

 

- Seroxat

 

- Fevarin

 

- Lexapro

 

Oczywiscie po konsultacjach z lekarzem, zeby nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek,

no jasne, zeby nie bylo :D

z drugiej strony jak mialabym niby to zrobic bez konsultacji z lekarzem hehe poki co to wszystko jest na recepte a ja na razie nie znam metody ktora moglaby to obejsc :smile:

co do reboxetyny to akurat to przepisal mi psychiatra bo zdarzyl sie cud i w tamtym roku spotkal mnie zaszczyt wizyty u psychatry

reboxetyna to bylo jego rozwiazanie na zanik libido, niestety pociagnelo to za soba fale innych problemow wec zostawilam to swinstwo

 

natomiast na biezaco leczy mnie lekarka ogolna ktorej wiedza niestety jak na moje oko nie wystarczy

oni maja doswiadczenie w wypisywaniu SSRI bo to leki pierwszego rzutu, gorzej jak pacjent chce eksperymentowac

 

poczytalam sobie o Fevarinie to dobrze to brzmi

 

Lexapro to escitalopram czyli chyba podobny do zwyklego citalopramu? to bralam czyli mniej wiecej wiem jak dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmilej wspominam lexotan -długo stosowałam, odstawiłam nagle i nie miałam z tego powodu żadnych skutków ubocznych, nie uzależnił mnie (wbrew temu co twierdziła moja wspaniała, wszechwiedząca pani doktor). Nie stosuje go juz od 4 miesięcy i nie wiję sie w konwulsjach krzycząc "dajcie mi lexotanu! nie mogę bez niego żyć!". Możliwe, że wróce kiedyś do niego, jeśli mi się nie poprawi - wszak fajny lek, lajtowy, jedyną wadą była "niepamięć" jaka mi stale towarzyszyła podczas stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vivien76,

Jesli chcesz miec caly czas dobre libido to nie polecam paroxetyny, przez pierwszy miesiac jest kiepsko, pozniej sie poprawia ale nigdy przynajmniej w moim przypadku nie jest tak jak bylo przed braniem leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwlękowy, lekko przeciwdepresyjny.

Z libido nie wiem jak było, jam jest aseksualne zwierze i rzadko kiedy mam ochotę, czy to na lekach czy bez :D

Na wagę nie wpływało, nie tyłam po nich, nawet nie zwiększały apetytu - ale u mnie jest tak : nerwy, lęki - obżeranie . Jako, że napięcie spadło to i apetyt zmalał i mogłam sie znów trzymać zdrowotnej diety. Może w pierwszych dniach troszke bardziej mi się chciało jeść ale nie wiem czy nie miały na to wpływu inne czynniki. Ogólnie też patrzałam na internecie jak to z apetytem po lexotanie i większość twierdziła, że albo nie ma wpływu albo apetyt maleje. Choc czytałam gdzieś wypowiedz osoby, ze więcej jadła. Więc widzisz, wszystko zależy od jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek,

 

no wlasnie , poniewaz zalezy mi na libido, b. wiele lekow odpada

ale znowu na SSRI chyba najlepiej sie czuje

i to jest bledne kolo

 

szczesliwy_chomik, dzieki za info :D widac ze nie ma skutkow ubocznych, przynajmniej u ciebie , tylko pytanie czy podziallaby na stres, napiecie i agresje, no i depreche

jak wyczytalam nie jest to SSRI tylko uspokajacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, to zależy od osoby i od wymiaru problemu. Mi on pomagał wyjść bez lęku na ulicę i ogólnie aby sobie miło posiedzieć i z nadzieją myśleć o przyszłości.Przyjemnie i bezproblemowo się po nim zasypia. Jeśli ktoś się spodziewa kolosalnej poprawy przy wielkich problemach to się chyba przejedzie, bo lexotan jest lajtowy, miły, poprawia nastrój jednak dla kogoś bardziej zaburzonego może okazać sie za slaby, chyba ze z czymś innym. Ja go miałam z seronilem i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek,

 

ok dzieki za odp,

ja szukam takiego antydpresanta ktory

oprocz tego ze oslabi nerwice i depresje co jest najwazniejsze oczywiscie , nie bedzie mial skutkow ubocznych w postaci

 

wzrostu wagi i spadku libido

 

fevarin niby nie ma takich skutkow z tego co czytam w ulotce

a seroxat chyba ma

 

dzieki w kazdym razie za info

zobaczymy co na to powie moja lekarka, musze sie tylko dobrze oczytac w tych lekach zeby mnie nie zbyla czyms :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vivien76,

Kazdy moze miec inne skutki uboczne, wzrostu wagi nie mialem po paroxetynie, chyba ze chodzisz na silownie i chcesz przytyc. Co do libido to przez miesiac jest kiepsko ale pozniej jest coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×