leki a miesiaczka

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki antylękowe i antydepresyjne a miesiączka???

Avatar użytkownika
przez jjeeewa 11 kwi 2006, 17:19
Zwracam się do kobiet. Czy któraś miała już zaburzenia miesiączkowania spowodowane lekami lub lękami? Ja od miesiąca biorę Stimuloton i właśnie czekam na okres. Na ulotce jest to zapisane jako skutek uboczny. Chodzi mi o wasze doświadczenia...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
69
Dołączył(a)
11 kwi 2006, 17:11

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez anita27 11 kwi 2006, 20:53
Hej.
Od kilku lat mam zaburzenie z miesiaczkowaniem,

ginekolog stwierdzil ze sa to zaburzenia na tle nerwowym.
Czasem nie mam 3-4miesiace i czuje sie przez to fatalnie
bo przeciez u kobiety ktora ma nie regularne okresy
i dodatkowo cierpi na lęki to wszystko sie poteguje.
Czujemy sie dwa razy gorzej.
wWkazdym badz razie ja to sie czuje jakbym miala
zawsze napiecie przedmiesiaczkowe.
Rozwazam wlasnie zaczac zazywac pigulki na uregulowanie
tylko trzeba zmobilizowac sie do lekarza.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
417
Dołączył(a)
05 kwi 2006, 20:53
Lokalizacja
Chrzanow

Avatar użytkownika
przez jjeeewa 11 kwi 2006, 21:37
dzięki za odpowiedź :)
Ja do tej pory miałam regularny okres, a stany nerwicowe wyszły na jaw u mnie miesiąc temu. Teraz właśnie czekam na spóxniony okres i zastanawiam sie czemu to zawdzięczam: lekom czy tym stresom, przez ktore przechodziłam. Bo teraz już ze mną całkiem dobrze :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
69
Dołączył(a)
11 kwi 2006, 17:11

przez darunia 12 kwi 2006, 08:33
Ja miałam i mam podobne problemy jak Ty, od kiedy dopadła mnie depresja i lęki moje okresy są bardzo nieregularne. I dodam że czuję sie fatalnie kiedy sie zbliża. Mój lekarz twierdzi że to wina lęków i stresó tak niestety wpływają na nasz organizm. A dodatkowo niektóre leki też mają na to wpływ. Ja leków regulujących niestety nie moge brać bo hormony niestety pogłębiają u mnie satny depresyjne i koło sie zamyka.
Offline
Posty
108
Dołączył(a)
27 mar 2006, 11:28
Lokalizacja
Wielkopolska

Avatar użytkownika
przez jjeeewa 12 kwi 2006, 09:42
moje czekanie na okres dzis sie skonczylo (przesunął się o 10 dni), ale uważam, że to ważny temat, bo jest wiele kobiet, które mają zaburzenia miesiączkowania i nie zawsze zdają sobie sprawę, że może to być na podłożu lękowo-lekowym.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
69
Dołączył(a)
11 kwi 2006, 17:11

przez weronika 14 kwi 2006, 18:08
mi się też zatrzymał okres po leku zalasta ale lekarz powiedział że kiedy odstawie lek wszystko wróci do normy , czasami wystarczy zmniejszyć dawkę i okres wraca
Offline
Posty
254
Dołączył(a)
11 kwi 2006, 16:43

antydepresanty a hormony płciowe (zaburzenia cyklu)

przez darunia 26 maja 2006, 11:16
Mam pytanko, czy zauważyłyście żeby seroxat lub ogólnie leki antydepresyjne miały wpływ na przebiek cyklu u kobiety? Czy hormony płciowe moga od nich ulec zmianie? Bo słyszałam że prolaktyna może sie powyższyć, czy to prawda?
Offline
Posty
108
Dołączył(a)
27 mar 2006, 11:28
Lokalizacja
Wielkopolska

przez paflina 18 lip 2006, 18:32
prawda ja brałam seroxat prawie 2 lata i mam podwyższony poziom prolaktyny i musze sie hormonami zacząć leczyć :(
paflina
Offline
Posty
17
Dołączył(a)
12 sty 2006, 08:46
Lokalizacja
zachodniopomorskie

Avatar użytkownika
przez SenThamarai 23 lip 2006, 17:35
ja biore leki antykoncepcyjne razem z depresantami.
psychiatra nic mi nie powiedział ze nie powinnam. dopiero
ginekolog powiedział ze musze wybrac, bo nie moge zazywac na raz tych leków.
ja jednak zrezygnować nie zrezygnowałam.

tylko czekać na konsekwencje :(
"Jesli chcesz rozśmieszyc Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
17
Dołączył(a)
23 lip 2006, 16:44
Lokalizacja
warszawa

Avatar użytkownika
przez merdigo 23 lip 2006, 22:05
Hmmm kiedy mój
ginekolog dowiedział się ze biorę anafranil przepisał mi zamiast hormonów w małych dawkach tabletki z dużą ich zawartością ( stwierdził że anafranil powoduje zwiększony metabolizm którychś hormonów. Na szczęście nie są mi potrzebne do zapobiegania ciąży tylko do przesunięcia okresu więc stwierdził ze mogę je brać spokojnuie ale do zapobiegania się nie bardzo nadają... SenThamarai może warto zapytać o takie sprawy swojego lekarza a nie czekać na przypadek?
...:::ja w kobietę a kamień zmieni się w chleb,
w gęstą trawę dam krok, wyjdę na suchy brzeg,
kiedy powróci do mnie mój fiolet, mój fiolet, mój fiolet, mój kolor:::...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
36
Dołączył(a)
08 cze 2006, 11:28
Lokalizacja
Pszczyna

Avatar użytkownika
przez SenThamarai 27 lip 2006, 19:36
konsultowałam sie.. i wiem ze nie powinnam
ale nic sobie z tego nei robie :roll:
"Jesli chcesz rozśmieszyc Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
17
Dołączył(a)
23 lip 2006, 16:44
Lokalizacja
warszawa

Avatar użytkownika
przez themollka 27 lip 2006, 19:55
Tak, moze sie podniesc poziom prolaktyny, moze sie zatrzymac okres oraz moze wystapic mlekotok. Ale to zdarza sie najczesciej przy braniu neuroleptykow, przy antydepresantach rzadko, aczkolwiek to mozliwe.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
48
Dołączył(a)
12 lip 2006, 21:52

przez atrucha 04 sie 2006, 14:19
Od dawna łączę antydepresant z antykoncepcyjnymi i nic się nie dzieje.
Mój
ginekolog też nie widział problemu.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez mango 05 sie 2006, 15:22
ja tez zawsze bralam na raz..lekarz nie widzial przeciwskazan..
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
06 lip 2006, 15:10

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do