lekarstwo na nerwicę lękową

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez stracony 25 wrz 2012, 19:00
Do tej leczyłem się głównie antydepresantami ( dłużej seronil i cital) ale właśnie "odkryłem", że moje problemy mogą pochodzić od nerwicy lękowej.
Co najlepiej działa z tych nieuzależniających i wytłumia nerwicę lękową przy okazji nie usypiając?
Mam zamiar iść do lekarza rodzinnego, może mi przepisze :)
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 25 wrz 2012, 19:14
zatracony, heh, chyba jednak oprocz leków terapia,l ale cary mary to nie ma, niestety
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Zenonek 25 wrz 2012, 19:16
zatracony, O dziwo na znajomą mi osobę świetnie podziałał na lęki, bezsenność Coaxil...o dziwo bo jest to lek uważany za słaby i mało skuteczny....Poza tym Pramolan, Doksepina , Paroksetyna, Gabitril, Gabapentyna.

przez uzytkownik 25 wrz 2012, 19:18
zatracony napisał(a):Do tej leczyłem się głównie antydepresantami ( dłużej seronil i cital) ale właśnie "odkryłem", że moje problemy mogą pochodzić od nerwicy lękowej.
Co najlepiej działa z tych nieuzależniających i wytłumia nerwicę lękową przy okazji nie usypiając?
Mam zamiar iść do lekarza rodzinnego, może mi przepisze :)

Pramolan?
uzytkownik

przez Atalanta 25 wrz 2012, 19:19
tahela ma rację, praca nad sobą może nam tylko pomóc leki to tylko taki dodatek, trudno powiedzieć, które nie uzależniają, bowiem każde któe bierze się dłużej mają taki skutek, a najgorsze, że i tak Cię nie wyleczą

przez tahela 25 wrz 2012, 19:20
Zenonek,
ale one wszystkie wywołuja skutki uboczne pprzy \odstawieniu więc w pewien sposób uzalezniają a Zatracony pisał,że nie chce antydepresantów
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez halenore 25 wrz 2012, 19:43
Nie ma takich leków.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez tahela 25 wrz 2012, 19:47
halenore,
ano nie ma czary mary, terapia też może byc nieskuteczna i mozna sobie latami chodzic, ale jest alternatywą dla leków
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez stracony 25 wrz 2012, 19:51
tahela, terapię miałem przez rok i nic nie dała, no ale wtedy nawet nie pomyślałęm, że mogę mieć nerwicę a żaden z psycho nie poszedł w tym kierunku.
Co do leków to właśnie chcę coś co nie uzależnia, taki np seronil w wersji na nerwicę. Coś jak zomiren tylko do stosowania przez dłuższy czas.
Nie mam napadów nerwicy a bardziej stale występujące napięcie nerwicowe
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez halenore 25 wrz 2012, 20:04
zatracony, nie ma leku, który działałby podobnie do benzo i nie uzależniał. Możesz spróbować spamilanu, ale poprawy zagwarantować nie można.
Natręt Gramatyczny

przez Zenonek 25 wrz 2012, 20:10
niestety na ciężkie zaburzenia lękowe działają tylko litry piwa, ćwiartka wódy wypite w naraz bądź cięzkie miligramy Xanaxu :why: lub Zolpidemu.

przez halenore 25 wrz 2012, 20:13
Zenonek napisał(a):niestety na ciężkie zaburzenia lękowe działają tylko litry piwa, ćwiartka wódy wypite w naraz bądź cięzkie miligramy Xanaxu :why: lub Zolpidemu.

Niestety :-|
Natręt Gramatyczny

przez Zenonek 25 wrz 2012, 20:18
Mi np ulzyło dizisjaj dopiero po 3 piwach i 100 ml wódy :)

-- 25 wrz 2012, 20:39 --

http://www.narkotyki.pl/aktualnosci/art ... dwagi.html

W następnym etapie badań wzięło udział 70 ochotników. Połowie z nich podano nową "pigułkę odwagi", reszta przyjęła placebo. Po farmakologicznym wprowadzniu wszystkich uczestników w stan lęku obserwowano ich zachowanie. Jak się okazało, wszystkie osoby, które zażyły XBD173 były spokojne, opanowane i zrelaksowane. Jednorazowe podanie preparatu poskutkowało usunięciem objawów lękowych na kilka godzin.

Zdaniem autorów badania nowa substancja oddziałuje w mózgu na inhibitory neurotransmitera o nazwie GABA (Kwas Gamma Amino Masłowy), przez co zmniejsza pobudliwość neuronów i przewodnictwo nerwowe w ciele migdałowatym, czyli w tej strukturze mózgu, która odpowiada za generowanie uczucia strachu.

Być może już wkrótce na bazie nowoodkrytego związku powstanie preparat, który skutecznie pomoże osobom cierpiącym na ciężkie stany lękowe i napady paniki. Nie wykluczone, że będzie on mogł być stosowany także przez zdrowych ludzi, którzy chca przezwyciężyć tremę na przykład przed publicznym wystąpieniem. Skuteczność nowego preparatu w tego typu sytuacjach wymaga jednak dalszych szczegółowych badań.

-- 25 wrz 2012, 20:44 --

Emapunil (AC-5216, XBD-173) is an anxiolytic drug which acts as a selective agonist at the peripheral benzodiazepine receptor, also known as the mitochondrial 18 kDa translocator protein or TSPO.[1][2] This protein has multiple functions, among which is regulation of steroidogenesis,[3][4] particularly the production of neuroactive steroids such as allopregnanolone in the brain.[5][6][7] In both animal and human trials, emapunil produced fast acting anxiolytic and anti-panic effects, without producing sedation or withdrawal symptoms following cessation of use.[8][9] Emapunil is also used in its 11C radiolabelled form to map the distribution of TSPO receptors in the brain.[10][11]

przez bigfish 25 wrz 2012, 21:12
Zenonek napisał(a):niestety na ciężkie zaburzenia lękowe działają tylko litry piwa, ćwiartka wódy wypite w naraz bądź cięzkie miligramy Xanaxu :why: lub Zolpidemu.

Amen :(

Sortuj wg