Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      69
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Mam fobię społeczną, powstałą na bazie niskiej samooceny i inne zaburzenia związane z tąże niską samooceną typu - niechęć do działania, brak poczucia sensu życia itp. Leczę się od paru miesięcy u psychiatry, który przepisał mi Effectin. Jako środek wspomagający, na podwyższenie i ustabilizowanie nastroju zapisał mi Risset, który źle na mnie wpływał. Zmienił mi go na Danoptin - lek przeciwdrgawkowy stosowany przy padaczce. Z zasady ufam lekarzowi, jeśli się juz postanowiłam leczyć, ale trochę sie niepokoję. Podobno wszystkie stabilizatory są antypadaczkowe, taką uzyskałam odpowiedź na wątpliwości. Powiedzcie, czy ktoś z was też może miał zalecane takie leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim Dowiedziałam się ze Lamitril / który lekarz przepisał mi na stabilizację nastroju / ma działanie pogarszajace percepcje psych - ruchową Ja biore go z fluoxetyną ale czuję jakbym miała możg z waty

Czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat dziania tego leku ale tak od serca a nie z ulotki Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomości z innego forum: ""Lamotrygina od 25mg/d działa delikatnie p/depresyjnie, od 100mg/d wyraźnie zaczyna stabilizować nastrój, choć i 25mg/d trochę pomaga się ustabilizować. Producent zaleca zaczynać od małej dawki (25mg/d) i powoli zwiększać dawkę, aby zminimalizować ryzyko alergicznej reakcji skóry. Lamotrygina zaczyna działać z opóźnieniem rzędu kilku tygodni

Witam! Tak, jak w temacie - zażywam Lamotryginę (lamitrin, Lamotrix) ponad 2 miesiące i u mnie na początku występował lekki świąd skóry, który na szczęście przeszedł po jakiś dwóch tygodniach Teraz jestem na dawce 200mg (2 razy po 100mg) i muszę stwierdzić, że działa rewelacyjnie! Czuję się prawie normalnie Cierpię od jakiś 3 lat na CHAD z dużą przewagą (3/4 roku) depresji i napadem hipomanii przez ok 2 miesiące w roku. Dla mnie ten lek jest narazie najlepszym, jakie do tej pory zażywałem Nie mam osobiście problemów z zaśnięciem...u mnie jest odwrotnie - za dużo śpię i rano mam olbrzymi problem ze wstaniem Poza tym życzę zdrowia! ""

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek przeciwpadaczkowy. Lamotrygina jest blokerem zależnym od różnicy potencjałów kanałów sodowych, dzięki czemu hamuje powtarzające się

z dużą częstotliwością wyładowania potencjałów czynnościowych neuronów. Lek ten hamuje nadmierne uwalnianie glutaminianu (aminokwasów, który odgrywa kluczową rolę

w powstawaniu napadów padaczkowych), tym samym hamuje powstawanie potencjałów czynnościowych wywołanych przez glutaminian. W testach określających w wpływ leków na ośrodkowy układ nerwowy wykazano, że wyniki uzyskane po podaniu 240 mg lamotryginy w zdrowym dorosłym ochotnikom nie różniły się od wyników uzyskanych w grupie otrzymującej placebo. Natomiast fenytoina w dawce 1000 mg i diazepam w dawce 10 mg znacznie zaburzały precyzyjną koordynację wzrokowo-ruchową i ruchy gałek ocznych, nasilały się zaburzenia równowagi ciała w postawie stojącej oraz wywoływały subiektywne działanie sedatywne (uspokajające). W innym badaniu, w którym podawano karbamazepinę doustnie w pojedynczej dawce 600 mg wykazano, że znacznie zaburza ona precyzją koordynację wzrokowo-ruchową i ruchy gałek ocznych, nasilały się zaburzenia równowagi ciała w postawie stojącej i przyspiesza czynność serca, podczas gdy wyniki uzyskane po podaniu lamotryginy w dawkach 150 mg i 300 mg nie różniły się od placebo.

 

Wskazania

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat

Preparat Lamitrin jest lekiem przeciwpadaczkowym stosowanym w monoterapii:

 

•napadów częściowych prostych i złożonych;

•napadów uogólnionych (w tym pierwotnie i wtórnie uogólnionych napadów toniczno-klinicznych).

 

Dorośli i dzieci powyżej 2 lat Preparat Lamitrin jest wskazany w leczeniu skojarzonym (z innymi lekami przeciwpadaczkowymi):

 

•napadów częściowych prostych i złożonych;

•napadów uogólnionych (w tym pierwotnie i wtórnie uogólnionych napadów toniczno- klinicznych).

 

Nie jest zalecane stosowanie monoterapii preparatem Lamitrin w nowo zdiagnozowanej padaczce u dzieci od 2 do 12 lat. Preparat Lamitrin jest także wskazany w leczeniu napadów padaczkowych związanych z zespołem Lennox-Gastaut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitrin nie jest nowym lekiem, bardzo długo był stosowany u ludzi chorych na epilepsję albo padaczkę [jeśli to nie to samo :P]. Ale dopiero od niedawna w leczeniu depresji i nie tylko. Ja mam go dostać chyba jutro czy w tym tygodniu jakoś. Napiszę jak wrażenia po jakichś 2-3 tyg od zażywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że Lamitrin nie jest CAŁKIEM nowy. po prostu nie jest aż tak zbadany. jak ja zaczynałam go brać 6 lat temu to był w miare nowy... i ulotka tez była krótsza. Tak, padaczka i epilepsja to to samo..

 

a teraz biorę TAKŻE jako stabilizator nastroju :mrgreen:

psychiatra kazał mi zwiększyc dawkę... może to placebo ale mam wrażnie że juz hihi mi lepiej...

 

w sumie to chyba jest dobry lek, bo ja żadnych skutków ubocznych przez te 6 lat nie doświadczałam :smile:

 

Tomek, mam nadzieję, że Ci pomoże :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaję za darmo no bo ciągle się uczę itp. Nie wiem ile lek kosztuje ale wiem, że to stabilizator nastroju ) Powinnaś spróbować.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:12 pm ]

Kurczę poczytałem trochę w necie teraz to cholerstwo drogie dosyć jest. Coś koło 90 dych za opakowanie 30 tabsów 100 mg. A 100 mg to minimum jak to ma działać jako stabilizator. Ja na 100 mg jadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja zaczynam brac lamotrix.dopiero 3 dzien. biore go w polaczeniu z seronilem,na nerwice i bulimie. seronil lykam od stycznia tego roku. i chcialabym sie dowiedziec czy ktos z was tez mial takie polaczenie i jak sie czul?i co najwazniejsze czy nie tyl bo u mnie to urasta do nie wiadomo jak wielkiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×