LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
48
72%

Nie
13
19%

Zaszkodziła
6
9%

Liczba głosów : 67

przez warning 25 sie 2017, 15:48
namelessmaya,

Po wejściu na lamo miałam objawy grypopodobne przez kilka dni. Przez kilka pierwszych tygodni, kiedy zwiększałam dawki, lamo powodowała też u mnie ogromną senność. W tym wątku dużo o tym pisałam ;) Zmniejszyłam wtedy dawkę i odtąd cały czas jestem na 75 mg. W pierwszych tygodniach brania miałam też jakąś zmianę na przedramieniu przypominającą wysypkę. Nie wiem, czy była związana z lamotryginą. Szybko zniknęła sama z siebie (bez smarowania niczym). Powodzenia!

-- 25 sie 2017, 15:54 --

MalaMi1001,
MalaMi1001 napisał(a): Przeciwpadaczkowy to juz chyba taka kosa czy nie ma sie czego bać? I tak zacznę brać dopiero w weekend, co by mieć czas na ewentualne nieprzewidziane skutki uboczne.

Miałam podobne obawy. Z perspektywy czasu mogę ocenić, że nie jest to kosa, ale pełne działanie stabilizujące nastrój odczułam dopiero po kilku miesiącach brania. Lek długo się więc rozkręca w tym zakresie, pewnie przeciw padaczce działa szybciej. Ja padaczki nie mam.

przez namelessmaya 28 sie 2017, 12:22
[quote="warning"]namelessmaya,

Po wejściu na lamo miałam objawy grypopodobne przez kilka dni. Przez kilka pierwszych tygodni, kiedy zwiększałam dawki, lamo powodowała też u mnie ogromną senność. W tym wątku dużo o tym pisałam ;) Zmniejszyłam wtedy dawkę i odtąd cały czas jestem na 75 mg. W pierwszych tygodniach brania miałam też jakąś zmianę na przedramieniu przypominającą wysypkę. Nie wiem, czy była związana z lamotryginą. Szybko zniknęła sama z siebie (bez smarowania niczym). Powodzenia!

Dziękuję za odpowiedź! No właśnie apropos wysypki, to psychiatra mi powiedziała, że po lamo często wychodzi i jeśli mi wyjdzie to natychmiast mam przestać brać. Ale jak mówisz, że Tobie zeszła bez niczego, to chyba to zignoruję. Jak na razie biorę dwa dni i czuję się mega senna, wczoraj cały dzień było mi ciepło i zimno na przemian :(

przez warning 28 sie 2017, 14:40
U mnie to była mała zmiana typu wysypka, ograniczona do jednego miejsca na skórze. Nie ryzykowałabym, jeśli wysypka pojawiłaby się na dużej powierzchni ciała. Co ważne, część lekarzy - w pzypadku wystąpienia wysypki - zaleca cofnięcie się do niższej dawki, i bardzo powolne jej zwiększanie, zamiast odstawienia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 28 sie 2017, 15:55
U mnie Lamo jako stabilizator do Esci ( wcześniej Paro ) sprawdza się bardzo dobrze . Biorę ten lek juz od listopada 2011( kużwa to juz 6 lat :shock: ). Lawiruję z dawkami w zależności od samopoczucia od 25 mg do 100 mg .Lek swoiście ( brak skoków nastroju ) potencjalizuje działanie SSRI .Ogólnie na duży plus .
Na początku z uboków jedynie silne objawy grypopodobne ,żadnych wysypek .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Mieczyslaw 07 wrz 2017, 19:11
Czy lamortygina dziala na GABA ?

przez MalaMi1001 08 wrz 2017, 09:34
No ja już jem to prawie drugi tydzień i w sumie nic strasznego się nie stało. Mówię tutaj o efekcie pierwszej tabletki. Jeśli chodzi o samopoczucie to czytałam, że to się strasznie długo rozkręca, a mnie się zdaje, że jestem jakby spokojniejsza, weselsza, nie wkur... mnie to co do tej pory doprowadzało do szewskiej pasji. Może sobie wkręcam, a może to faktycznie działa bo generalnie na leki jestem dość wrażliwa - albo lek działa albo nie działa i tyle. Ja to biorę do Wellbutrinu, który oprócz tego, że senność w ciągu dnia poszła sobie w siną dal i oby nigdy nie wróciła powodował też, że miałam niekontrolowane wybuchy wściekłości i czasami bardzo źle się to kończyło :mrgreen: Nie wiem, może akurat w ciągu tych kilkunastu dni nie wydarzyło się nic takiego, co mogłoby mnie doprowadzić do szewskiej pasji, ale w sumie wiara pacjenta w leczenie też potrafi zdziałać cuda, więc sobie będę wkręcać dalej jeśli to wkręt. Teraz mam w sobotę zwiększyć dawkę z 25mg na 50mg i sumie nie wiem czy jest sens skoro dobrze się czuję. Chyba jednak posłucham pani doktor. Maksymalnie mogę dobić do 200mg o ile dobrze pamietam ale chyba nie będzie takiej potrzeby.

A teraz mam pytanie z gatunku tych niedojrzałych, nieodpowiedzialnych i szczeniackich :mrgreen: Alkohol. Jak to wygląda przy lamo? Można wypić piwo/dwa czy grozi to konsekwencjami w postaci drgawek czy szybkiej wizyty na SORze?

Edit: Nie dodałam jeszcze, że oprócz tego, że sam wellbutrin powoduje problemy z zaśnięciem i wybudzenia w nocy (mam to gdzieś i tak skoro cały dzień nie muszę spać :great: ) ale do lamo łykam sobie 25mg hydroksyzyny...Bez tego wybudzenie co 10min średnio. Przejdzie?

przez namelessmaya 12 wrz 2017, 14:05
Dzień 16 na Symla, dzisiaj zwiększenie dawki na 75 mg. W sumie nie miałam żadnych efektów ubocznych, wysypki też brak. A czy czuję się inaczej i lepiej to ciężko ocenić.
borderline happy :lol: borderline sad :cry:
borderline good ;) & borderline bad :twisted:
citaxin 20 mg
symla 75 mg
apotiapina 25 mg

przez AmaManson 12 wrz 2017, 23:48
Witam,
Biorę Lamitrin od trzech tygodni, zauważam powoli stabilizację emocjonalną oraz depresyjną, mam tylko jeden problem... Od dwóch dni pojawiły się u mnie afty na ustach, w kącikach konkretnie, boję się, że może to być związane ze skutkami ubocznymi leku (zespół Stevensa-Johnsona). Zatem moje pytanie do Państwa - czy ktoś z Was miał może takie objawy? Albo czy komuś wiadomo czy owe mogą wystąpić i czy można je zignorować ?

Będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam :)

Sortuj wg