Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lękówka a praca...


DarkMaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Witam. W mojej chorobowej karierze, chyba nadszedł czas, aby poważnie zastanowić się nad podjęciem pracy i tutaj pytam, bo zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu...

 

Idziemy na rozmowę, dostajemy pracę, podpisujemy umowę o pracę, któregoś dnia kładzie nas na łopatki, nie ma opcji aby iść do pracy, lęk jest zbyt silny, lub cokolwiek innego. Co w takim wypadku? Jak na to patrzy pracodawca? Czy psychiatra wystawi L4? Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkMaster, wystawi ale ile bedziesz siedział na l-4, w koncu zostaniesz zwolniony. Nie ma pracy bez stresu. Trzeba albo sobie z tym radzic za pomoca terapii, odreagowania, leków albo siedziec w 4 scianach i gryzc tynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tych stresów może być, w końcu będziesz przekraczał swoją dotychczasową, czterościanową strefę komfortu. Z czasem powinieneś się przyzwyczaić, że praca to codzienność, a nie nadmierne wyzwanie:). A jeśli lęki się rozpanoszą w danym dniu i ściągną z nóg? Nie jestem specjalnym zwolennikiem postawy typu "hura i do przodu", ale w takim wypadku to według mnie najlepsze rozwiązanie.

Skupianie się na lęku i pogłębianie go specjalnie nie pomoże. Dokuczają lęki? A pozwól im być, siłą ich nie zwalczysz. Skoncentruj się też na tym, że nabierasz doświadczenia, jesteś coraz pewniejszy i spokojnie tą pracę wykonujesz. Czy oby na pewno jest sens przed jej rozpoczęciem rozważać o tym, co powie pracodawca w reakcji na psychiatrę? Polecam mój świeży artykuł, gdzie problem lęków poruszam całkiem szczegółowo: poradnik-dla-nerwicowca-t56645.html.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×