Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęki, nerwy- depresja !!


anilew

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek wybrałam się do psychiatry, wypełniłam taki test "Skala Depresji jakiegoś tam gościa", wyszło mi 28 punktów. Ogólnie miewałam lęki, zły nastrój, płaczliwość, zmiany nastrojów, nerwowość o byle co, ogólnie się wszystkim przejmowałam i z tego powodu też był płacz. Wszystko to z powodu niskiej samooceny, nigdy nie byłam pewna siebie i zawsze uważałam się za kogoś gorszego i kogoś kto nie zasługuje na pewne rzeczy. Psychiatra przepisała mi Paxtin 20 mg, mam brać przez pierwsze 3 dni po 1/2 tab. a później po całej przez miesiąc. + spotkania z psychologiem ale to za 3 tygodnie dopiero. Lekarz ginekolog powiedział mi że ten lek może mi zaburzyć gospodarke hormonalną i najlepiej go nie brać w tak młodym wieku= mam 20 lat, a biore również tabletki antykoncepcyjne, (Mówił że nie obniża to skuteczności antykoncepcji) które mają działanie poprawiania humoru, szczerze jakoś tego nie zauważyłam, może przez 2-3 dni był lepszy. Myślicie że dobrze zrobiłam idąc do psychiatry z takim problemem? Czy powinnam brać ten paxtin i czy one mi nie zaszkodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anilew, Witaj.

Co do leków, to nikt z nas Ci tu nie doradzi co masz zrobić.

Byłaś u specjalisty, szkoda, że nie powiedziałaś psychiatrze, ze bierzesz jeszcze inne leki.

A prawda jest taka, że leki niskiej samooceny Tobie nie podniosą, co najwyżej pomogą Ci znosić trudne dla Ciebie stany.

Najwłaściwsza w takiej sytuacji jest psychoterapia. No, ale to ty decydujesz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, leki mogą pomóc na lęki, złe samopoczucie, ale też nie zawsze. Leki nie są złotym środkiem, więc nie polecam. Jest to raczej już ostateczność, gdy już faktycznie nie wie się co zrobić. W tej sytuacji spróbuj terapii, mam nadzieję, że natkniesz się na dobrego psychoterapeutę. A, no i ćwicz. Ćwiczenia fizyczne BARDZO poprawiają samoocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×