Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kto powie co to jest? Pomocy!!!


ekomer

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, od jakiegos czasu borykam sie z problemami emocjonalnymi, kto powie mi co mi jest? Opowiem dzisiejszą sytuacje, Zapisałem sie na kurs, robie patent zeglarza, dzisiaj byly pierwsze wyklady. Zaczynaja sie zajecia i "koles" pyta mnie abym opowiedzial cos o sobie sie przedstawił....

Wtedy przeszedl przezemnie taki prad, stres ze ledwo go widziałem, panika, strach, napiecie, ledwo co wydusiłem cos z siebie.

Skad to sie bierze, co mi jest? Jak patrzył pozniej na mnie w oczy wykladowca rowniez mialem silne stany napiecia, czerwony sie robiłem. Prosze o pomoc co to jest i skad to sie bierze, jak z tym radzic???? Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaczanov, Egoistą?? :shock:

 

ekomer, Być może masz fobię społeczną, ale my Ci diagnozy nie postawimy. Skąd się bierze , też trudno powiedzieć. Może błędy wychowawcze popełnione przez rodziców, niska samoocena albo tysiące innych powodów,. Radzę udać się do specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekomer

Wierzę, że Ciebie ten stan przerósł i obawiasz się, ale powiem CI spokojnie - TO JEST TYLKO :) STRES :)

Ma tak kilka razy dziennie z tą subtelną różnicą, że zdarza mi się taki stan podczas wykonywania najprostyszch czynności, któe innych ludzi nie stresują bądź sytuacjach niekoniecznie stresowych, tak więc nie panikuj, nie analizuj wciąż tego co się stało i nie pogłebiaj tym samym swojego stanu. Radzę szybko znaleźć dobrego psychoterapeutę, takiego który Cię wyprowadzi z tego, puki jest czas, puki objawy nie osiągają apogeum. Im dłużej będziesz zwlekał tym gorzej dla Twojego zdrowia i dla psychiki i dla Ciebie i komfortu życia - wiem coś o tym....Lęk towarzyszy każdrmu człowiekowi, jest mechanizmem obronnym i często z ;powodu kompleksó, czy dużego napięcia nasila się bardziej niż jesteśmy w stanie znieść. Znam osoby, które kompletnie nie czują stresu podczas np.: "wystąpień publiczych" czy w sytuacjach zwyczajnych, w któych ja nie mogę się ruszyć...i mam wrażenie że serio serio zaraz zejdę z tego padołu łęz.

Pytanie, czy zdarzyło Ci się coś takiego pierwszy raz? Czy są lub były jakieś inne objawy na tle nerwowym? Skąd jesteś? Jeśli z 3miasta to mam jednego psychoterapeutę , któy kiedyś mi bardzo pomógł, niestety jest drogi godz 150 zł.

 

Głowa do góry i mocno Ciebie pozdrawiam - zobaczysz będzie ok!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że jesteś egoistą. Twoje ego broni się w ten sposób przed porażką, kurczy się i zamyka reagując strachem. Z wiekiem i doświadczeniem życiowym to mija, chociaż nie wszystkim.

No ale dałeś czadu. Słyszysz burzę oklasków???

 

 

Hehehheh :) niektórzy ludzie nie słyszeli o delikatności i wyczuciu taktu, czy zrozumieniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z Trojmiasta....

 

Mysle ze to nie poczatek, bo mam podobne problemy juz od roku czy dwoch....

 

Byłem u lekarza przepisał mi dwa leki...Coaxil i Depakine a po tygodniu zmenil na Sertagen i Sulpiryd

 

hmmmm.... cóż za zbieg okoliczności:)

Ja też z 3city ;)

Co to za wyjście z sytuacji LEKI??? Leki bez psychoterapii to jak facet bez... dobrego wychowania :P hihihih

a tak poważnie, coaxil to prawie jak PLACEBO - NIE SĄDZE BY CI POMÓGŁ TEN LEK - natomiast dziwi mnie, że m=zmienił Ci leki JUZ PO 1 TYGODNIU :o?????? Słuchaj leki zaczynają prawidłowo działąć po 2- 5 tyg, dopiero wóczas jeślinie pomagają nalezy je zamienić. Psychologii i pychiatrii nie końćzyłąm, ale to wie każdy kto brał kiedykolwiek laki z grupy SSRI.

Słuchaj jeśli chcesz dam Ci namiary do super psychoterapeuty i NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE PSYCHIATY- niestety sa to 2 różne osoby ale współpracują ze sobą

Psychioatra - ordynator akademia medyczna - PROFESOR LANDOWSKI - 602 488 377 - DZWOŃ W PON - CZEKA SIĘ BARDZO DŁUGO - PRIC WIZYTA CHYBA JUZ TERAZ 150-200 ZŁ

PSYCHOTERAPEUTA: CUBAŁA - to jest Profesora wychowanek - serio kilka lat temu bardzo mi pomógł.... nie mam aktualnego nr tel. ale Landowski pewnie CI da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Landoski to 3 lekarz na mojej liscie do ktorego mialem isc... pierwszy byl Mariusz Paniewski, niby taki dobry, najlepszy, teraz mam tego..., a pozniej jak by ten nie pomogl mam zapisnalego Landowskiego ;)

 

Narazie biore 4 dzien rano 1 tabletke Sertagenu i wieczorem 50 Sulpirydu....

 

Czasem dorywczo lykne atarax ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Landoski to 3 lekarz na mojej liscie do ktorego mialem isc... pierwszy byl Mariusz Paniewski, niby taki dobry, najlepszy, teraz mam tego..., a pozniej jak by ten nie pomogl mam zapisnalego Landowskiego ;)

 

Narazie biore 4 dzien rano 1 tabletke Sertagenu i wieczorem 50 Sulpirydu....

 

Czasem dorywczo lykne atarax ;)

 

Dobrze Ci radzę, śmigaj do Landowskiego czym prędzej - zresztą leki to ostateczność, najlepiej psychoterapią się ratować, raz weźmiesz lek, pomoże a po odstawieniu bedziesz mial gorzej - nigdy lepiej.... Mi Landowski sam zaproponował bym w sumie nie brała nic tylko psychoterapia - znasz takiego PSYCHIATRĘ, który nie poleca leków??? ;) Ja znam Landowskiego :)

 

Mogę wiedzieć ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to mogą być objawy fobii społecznej, bo kiedyś coś podobnego było u mnie na porządku dziennym i wiązało się właśnie z sytuacjami, które opisujesz - bycie w centrum uwagi, mówienie o sobie itd. Dodatkowo wykładowca Cię onieśmielał, zwłaszcza że był świadkiem tego, jak się stresujesz. W liceum rozmowa z nauczycielem na forum klasy była dla mnie torturą. Tego typu rzeczy są najgorsze.

 

Teraz nie mam już tego problemu w takim stopniu, wprawdzie nie brałam żadnych leków i nie chodziłam do lekarza, ale przeszło. Pomogła "terapia wstrząsowa" - praca, gdzie trzeba było rozmawiać z ludźmi. Byłam w tym niesamowicie beznadziejna, ale przynajmniej było to skuteczne.

 

A jak się czujesz, kiedy musisz rozmawiać z obcymi ludźmi, np. w sklepie? Jesteś w stanie zamówić pizzę przez telefon? Albo kiedy jesteś w tłumie? Miewasz wtedy napady paniki? Boisz się wychodzić z domu, bo spotkasz obcych ludzi? Masz niewielu znajomych? Zastanów się, to nie musi być chorobliwa nieśmiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu reagujesz zbyt nerwowo na sytuacje stresowe a jak sie tak reaguje to sie nerwica nazywa i nad czym tu myślec , wszyscy mają stresa w takich sytuacjach ,ale Ty reagujesz silniej a co na to mozna poradzić nic chyba, troche doświadczenie to zmienia, ale i tak nie wiadomo kiedy Ci odwwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boje sie wychodzic na zewnatrz, pizze normalnie zamawiam przez telefon, nie mam z tym problemu,

ale np umowic sie z kolezanka na pizze to juz jestem mega spiety na spotkaniu, zamiast gadac o pierdolach na luzie

to ja sie spinam, nawet przy ludziach ktorych znam powiedzmy "troche"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest granica między fobią społeczną a zwykłą nieśmiałością? Pytam bo według mnie nie wszystkim trudnościom trzeba przypisywać jakieś fiksacje. Ja mam/miałem podobny problem do ekomera i wiem, że wynika z braku pewności siebie, chociaż podobno nic mi nie brakuje daleko mi do wymarzonego ideału i w sytuacjach kiedy obnażam swoje "braki", reaguję nerwowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregg1991, często nieśmiałość jest krokiem w stronę fobii. Z drugiej strony, fobicy chyba częsciej uciekają od interakcji z otoczeniem niż osoby nieśmiałe i bardziej emocjonalnie na nie reagują. Lęk też jest większy. Zatem, wydaje mi się, że nieśmiałość charakteryzuje się mniej nasilonymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×