Jaki lek?Sugestie przed wizytą u lekarza

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

dobranie leku przy zaburzenach,pomożecie??

przez Onrossi 12 sie 2011, 14:08
a ty jakie masz zaburzenia i jakie leki bierzesz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

dobranie leku przy zaburzenach,pomożecie??

przez kahir 12 sie 2011, 14:17
nerwice natręctw. w tym momencie biorę 20mg fluoksetyny i 400mg karbamazepiny na dobę. mam jednak w planach zmianę SSRI'a, bo fluoksetyna przestała być skuteczna w jakiejkolwiek pozbawionej większych efektów ubocznych dawce. brałem też olanzapinę w małej dawce - przytyłem 8kg, choć w moim przypadku to nie problem. jestem szczupły i mam galopujący metabolizm - szybko wróciłem do dawnej wagi. z neuroleptyków brałem też kwetiapinę, ale jedynie na sen i to przez bardzo krótki okres.
świat jest pełen psychologów.
III Mister Forum

schizofrenia - leki. Proszę o pomoc.

przez nie_taka_nie_siaka 02 wrz 2011, 13:31
Hej,
moje pytanie moze wydać wam sie dziwne, ale do rzeczy - jak osoba zdrowa psychicznie zareagowałaby na zażycie leków przeznaczonych dla schizofreników? Od razu mówię, że nie chcę w praktyce niczego sprawdzać ;) Chcę tylko wiedzić w teori, jak to wygląda, bo potrzebuję takiej informacji. Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć, byłabym bardzo wdzięczna, bo nie za bardzo mam skąd zaczerpnąć takiej informacji. Z góry dziękuję i przepraszam, jeśli dział jest nieodpowiedni bo kompletnie nie wiedziałam gdzie to wrzucić.
Ostatnio edytowano 02 wrz 2011, 13:46 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do innego działu

przez Anna Maria 02 wrz 2011, 13:40
nie_taka_nie_siaka, bierzesz tego typu leki nie przebisane przez lekarza?wiem,że nie jesteś pierwsza która tak robi.
Jeśli lekarz zapisał tego typu leki to po prostu inne leki przeciwlękowe są dla Ciebie za słabe,albo zapisał na sennie.O niczym nie świadczy.One są bezpieczne i nieuzależniają jak benzo.
Anna Maria

przez nie_taka_nie_siaka 02 wrz 2011, 13:43
Nie biorę tych leków, ani tych, ani innych ;)
Informacji potrzebuję jak mówiłam, do użytku TEORETYCZNEGO, bez obaw, po prostu potrzebuję wiedzieć jak to działa, sama bym nawet nie chciała osobiście takich rzeczy sprawdzać, i to jeszcze na własną rękę ;) Ale dziękuję za odpowiedź;) Czyli mam rozumieć, że u zdrowej osoby takie leki nie mogą wywołać w zasadzie żadnej dziwnej reakcji?

przez Anna Maria 02 wrz 2011, 13:48
nie_taka_nie_siaka, nie powiedzialabym ,żeby nie powodowały "dziwnych reakcji" to musi ocenić lekarz.Ma skutki uboczne jak każdy lek,a to są bardzo silne leki,nie wiadomo jak osoba zdrowa na nie zaareguje.Przepisuje się je przy różnych schorzeniach i objawach,ale tylko i wyłącznie lekarz może ocenić czy rzeczywiście są potrzebne.Osobiście odradzam,wydaje mi się to bardzo niebezpieczne.
Anna Maria

przez nie_taka_nie_siaka 02 wrz 2011, 14:20
Oki, dziękuję w takim razie za informacje.
Może się wytłumaczę po co mi taka wiedza, żeby nie było wątpliwości - piszę coś, i informacje te są mi potrzebne właśnie do tego. Dlatego jeśli ktoś miałby jeszcze coś do powiedzenia w tym temacie - byłabym wdzięczna. Im więcej się dowiem, tym łatwiej będzie mi pisać, a przecież zawsze lepiej opierać się na faktach niż na domysłach.

przez Anna Maria 02 wrz 2011, 14:24
nie_taka_nie_siaka, poczytaj sobie artykuły w antypsychiatria.pl (sprawdź bo ołanie nie pamiętam adresu).Jeśli zbierasz inf.,choć nie okońca się z gazam z tą str.ale warto zajrzeć.
Anna Maria

przez celineczka3 02 wrz 2011, 14:39
Neuroleptyki, czyli leki przepisywane w schizofrenii u osoby chorej mają za zadanie likwidować objawy psychozy. U osób zdrowych działają silnie uspokajająco.
celineczka3

przez Guzik 02 wrz 2011, 14:48
i otępiająco

przez adamo_ 02 wrz 2011, 16:29
i nasennie :lol:
adamo_

Jaki lek?Sugestie przed wizytą u lekarza

przez bodzio1 22 wrz 2011, 09:56
od kilku lat miewam problemy z nastrojem, przygnębienie, płaczliwość, ogólnie "doły", a do tego kłopoty ze snem i często reakcje lękowe. Brałam Thioridazin i Bioxetin i było bardzo dobrze. Ostatnio Thioridazin jest niedostępny i z tego co mnie poinformowano - brak zamiennika o podobnym działaniu. Bioxetin jest super, chociaż lekarz zapisał mi ostatnio Andepin, nie wiem jaka będzie reakcja, czy nie będzie u mnie skutków ubocznych. Zamiast Thioridazinu, który bardzo pomagał mi zasnąć, spróbowałam Lerivon - miał być bardzo dobry- a w moim przypadku zamiast snu powodował silny niepokój, reakcje tzw. niespokojnych stóp /czy coś podobnego/, w związku z tym musiałam z niego zrezygnować. Ostatnio ratuję się 1/2 tabl. Estazolamu, ale od tego podobno można się uzależnic. Jeśli chodzi o preparaty ziołowe, to na mnie nie działają. Proszę o radę. Chętnie wróciłabym do Thioridazinu, bo dla mnie był o.k., Pozdrawiam

co proponujecie

przez malwina77 22 wrz 2011, 11:06
Ja proponuje pojsc do lekarza. Co do Thioridazinu, to czytalam, ze lekiem o podobnym profilu dzialania jest Ketrel czyli kwetiapina
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

co proponujecie

przez Dark Passenger 22 wrz 2011, 11:22
Andepin zawiera tę samą substancję czynną co Bioxetin, tj. fluoksetynę. To po prostu kolejny preparat generyczny. Estazolam to lek z grupy benzodiazepin, które przy długotrwałym i regularnym zażywaniu prowadzą do uzależnienia. Jeśli jednak lek przyjmujesz sporadycznie to nie masz się czego obawiać.

Czy farmaceuta poinformował Cię jaki jest powód niedostępności Thioridazinu? Tj. czy jest to tymczasowy zastój w magazynach czy lek wycofano z produkcji?
sertralina 200mg
lamotrygina 200mg
kwetiapina XR 600mg
alprazolam 1.5mg
Moderator

Sortuj wg