Skocz do zawartości
Nerwica.com

jaki lek o takim działaniu?


stx

Rekomendowane odpowiedzi

witam. napiszę co i jak, a ktoś z was może zna jakiś lek który byłby na to odpowiedni i podałby nazwę?

 

niepokój - odczuwam ciągły niepokój lub lęk. najmocniej w domu, ewentualnie w szkole. wszystko wskazuje na to, że czuje owy lęk przed rodzicami. siedzę teraz przed komputerem a oni są 2 pokoje a ja czuje lęk... pokuszę się o stwierdzenie że gdy jestem sam w domu, czuje niepokój a gdy rodzice są to jest to lęk. można powiedzieć że ciągle siedzę przed komputerem, bo mój stan nie pozwala mi na to, żeby usiąść i poczytać książkę, pouczyć się itd. nawet przed poprawkami w sierpniu nie potrafiłem zacząć się uczyć, mimo że wiedziałem że prawdopodobnie przez to nie zdam do następnej klasy a bardzo bym tego nie chciał.

 

brak chęci, motywacji - jestem w 3 LO a mimo to nie potrafię zacząć się uczyć. w tym roku matura którą chce dobrze napisać a mobilizacji brak. nie robię po prostu nic. myślę że trochę wiąże się to z lękiem

 

urojenia? - podam przykładowe, bardzo dla mnie ważne bo związane z nauką w szkole. mianowicie podświadomie (chyba) uważam że nauka mi zaszkodzi, że jeśli będę się uczył to zawale sobie głowe niepotrzebnymi rzeczami, nie będę już spostrzegawczy i bystry ani fajny w życiu, tylko będę jak ci z dobrymi ocenami z którymi nie da się pogadać bo są niezbyt bystrzy życiowo ani ciekawi. nie wiem czy to urojenie, czy może lęk. ale nie potrafie siebie przekonać że jest to nieprawdziwe, choć próbuje.

 

gonitwa myśli myślę dosłownie o wszystkim. w jednej sekundzie potrafię myśleć o inflacji w czechach a w drugiej sekundzie o wierzeniach starożytnych egipcjan. i tak jest prawie ciągle (jak nie ciągle). najczęściej dzieje sie to poza moją kontrolą

 

są też napięte mięśnie, apatia, bóle głowy, tętnica szyjna wali jak szalona ciągle itd.

 

z góry dzięki za odpowiedzi. mam nadzieje, że da się znaleźć coś takiego co dość szybko pomoże, ponieważ muszę nadrobić w szkole która jest dla mnie priorytetem. poza tym jak pewnie niektórzy wiecie nie jest przyjemnie ciągle siedzieć zestresowanym i zaniepokojonym

 

PS. jeszcze jedna sprawa. ciągle jak coś pisze to mam wrażenie że nie wspomniałem o czymś ważnym. tym razem tak samo. chętnie odpowiem na wszystkie pytania jeśli się pojawią

 

-- 17 lis 2013, 15:28 --

 

ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego, to co opisujesz to według mnie nerwica lękowa, idź do psychiatry i da Ci na to leki, ja brałem na to Aurex. Nie kupisz go sobie sam bo jest na receptę. Tak czy inaczej lekarz tylko Ci to może stwierdzić a nie ja, więc nie traktuj mojego wpisu jako diagnozy w żadnym wypadku. Po prostu miałem podobne objawy. A to co opisujesz to nie jest urojenie tylko lęk bardziej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×