Jak wygląda terapia?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Jak wygląda terapia?

przez Just Me 03 sie 2007, 01:56
Mam pytanie do osób które już były u psychologa lub psychiatry,ja wygląda taka wizyta? O co pyta lekarz,co mówi (wiem,że to zależy od przypadku,ale jak było w Waszym),co radzi? Zamierzam pójść na terapie i dlatego pytam,chce być przygotowany ;) Z góry dzięki!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Jak wygląda terapia?

przez silesiaster 03 sie 2007, 10:29
Just Me napisał(a):Mam pytanie do osób które już były u psychologa lub psychiatry,ja wygląda taka wizyta? O co pyta lekarz,co mówi (wiem,że to zależy od przypadku,ale jak było w Waszym),co radzi? Zamierzam pójść na terapie i dlatego pytam,chce być przygotowany ;) Z góry dzięki!

psychiatra moim zdaniem moze wiecej pomóc niż psycholog - z całym szacunkiem ale gdy pierwszy raz byłem u psychiatry to opowiedziałem co i jak - dlaczego przyszedłem - jaki mam problem itp. no i dostałem ogólne wyjaśnienie dlaczego tak moze byc i propozycje co z tym dalej robic(leki, terapia), natomiast u psychologa to jest zwykły monolog - siedzisz i mówisz opowiadasz swój problem - potem moze jedno pytanie jakie się miało dzieciństwo itp. ale ogólnie - nie wiem czy to cos daje...

przez moczymordka 03 sie 2007, 11:57
oczywiście, że daje, tylko trzeba trafić na dobrego psychologa. Psychiatra jak jest fajny też da Ci troche zrozumienia, ale głównie on jest od tego żeby aplikować farmakoterapię. A u psychologa dochodzisz do źródła problemów, i tylko dzięki temu możesz się ich pozbyć. Leki to tylko leczenie objawowe.

przez scat_man 03 sie 2007, 12:13
psychiatra nadaje sie tylko, zeby dac leki przy famakoterapii, a jesli chodzi o leczenie psychologiczne to najlepszy nie jest psycholog tylko psychoterapeuta. Trzeba uwazac na kogo sie trafia, jest wiele osob po psychologii, ktore nie maja pozwolenia na leczenie! Leczeniem moze sie zajmowac tylko licencjonowany psychoterapeuta a nie sam psycholog po 5 letnich studiach!!!!!

przez scat_man 03 sie 2007, 13:41
dżejem napisał(a):Tak, tu też trzeba uważać, by nie trafić na jakiegoś świra...

Hehehe, dobre :lol: :lol:

przez Jovita 03 sie 2007, 14:49
Psychiatra ma wiecej wiedzy niz psycholog, mój psychiatra udziela tez psychoterapii wiec nie musze latac po psychologach.
Psycholog jest tylko od gadania!!

dżejem napisał(a):mmm... psychiatra do leków... Tak, tu też trzeba uważać, by nie trafić na jakiegoś świra...

no zgadza sie :D akurat moj jest młody to moze jeszcze nie sfiksował.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez scat_man 03 sie 2007, 21:46
Jovita napisał(a):Psychiatra ma wiecej wiedzy niz psycholog, mój psychiatra udziela tez psychoterapii wiec nie musze latac po psychologach.
Psycholog jest tylko od gadania!!

Jovita po pierwsze to widze, ze nie odrozniasz psychologa od psychoterapeuty, a to jest roznica i to duza.
Po drugie psychiatra ma wieksza wiedze co do psychofizjologii, biopsychologii , neurologii, psychoneurologii, farmakologii itp., ale to nie oznacza, ze ma ogolnie wieksza wiedze od psychologa ( psychiatra jest od czegos innego niz psycholog )
Po trzecie rowniez nie kazdy psychiatra moze leczyc psychoterapia !!!!
Aby psycholog lub psychiatra mogł wykonywac psychoterapie nalezy m.in. ukonczyc specjalne kilkuletnie szkolenie z psychoterapii !!!

przez moczymordka 03 sie 2007, 23:12
no właśnie, zgadzam się w pełni z szanonym przedmówcą :)
troche mnie zbulwersowała Twoja wypowiedź, Jowito...

przez silesiaster 05 sie 2007, 14:18
scat_man napisał(a):Jovita po pierwsze to widze, ze nie odrozniasz psychologa od psychoterapeuty, a to jest roznica i to duza.

a jak jest różnica - bo byłem u jednego jak i drugiego - i w zasadzie - to wszystko opiera sie na monologu...

przez scat_man 06 sie 2007, 00:07
silesiaster napisał(a):a jak jest różnica - bo byłem u jednego jak i drugiego - i w zasadzie - to wszystko opiera sie na monologu...

w uproszczeniu mozna powiedziec, ze psycholog moze okreslac chorobe itp itd, a psychoterapeuta zajmuje sie profesjonalnym leczeniem ( m.in. terapia)

przez scat_man 06 sie 2007, 00:20
Polina napisał(a):A tak poważnie: czy na pierwszy rzut lepiej iść do A) psychologa, B psychoterapeuty, czy C) psychiatry ?

Zalezy z jakim problemem

przez scat_man 06 sie 2007, 00:33
Nie znam Twojego przypadku i nie wiem co CI jest, mozesz tak w skrocie opisac co Cie niepokoi to powiem do kogo powinnas sie zwrocic.

przez scat_man 06 sie 2007, 00:49
Polina napisał(a):Jeśli pozwolisz, odpowiem na pw.

prosze bardzo :smile:
odpowiem jutro bo juz teraz pora na mnie ;)
pozdrawiam

przez silesiaster 06 sie 2007, 11:42
Polina napisał(a):To ja sobie sama codziennie robię terapię? :lol:
A tak poważnie: czy na pierwszy rzut lepiej iść do A) psychologa, B psychoterapeuty, czy C) psychiatry ?

idź do psychiatry

Sortuj wg