Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak nie doprowadzić do depresji?


songo

Rekomendowane odpowiedzi

songo nie wiem, czy jest jakaś siła która może zatrzymać chorobę

Ale myślę, że należy w miarę dobrze znać swoj organizm i kiedy daje nam jakies sygnały, to zareagować w odpowiedni sposób.

Łatwiej przychodzi to osobom, które już coś podobnego przeszły. Wtedy czerwony sygnał jest wyraźniejszy.

Na trzeźwo analizując swój stan, można poprostu w porę zareagować (kiedy miałam taki sygnałek, od razu był telefon do mojej terapeutki, było to pół roku temu i uważam to za jedyny dobry sposób.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chyba się nie da takiej przeprowadzić.

No jak, po prostu dbać o swoje zdrowie psychiczne równie dobrze jak i o fizyczne, nie doprowadzać się do niepotrzebnych nerwów, nie brać do siebie zbyt wielu rzeczy a reszty nie brać zbyt mocno, nie zapędzać się w perfekcjonizm i ślepą pogoń za czymś, nie uzależniać całego życia od jednej kwestii (czyli nie stawiać zamku na piasku,bo jeśli ta kwestia zawiedzie to wszystko się zawali), pozwolić sobie na chwile wytchnienia, jakiś relaks, kompletne odreagowanie, to chyba by było na tyle ;) pewnie co nieco przeoczyłem ale to inni mnie uzupełnią.

 

W sumie to i tak nie da to pewności, bo nie wiadomo co nas w życiu czeka i czy się od niego nie dostanie takiego kopniaka, po którym ciężko się człowiekowi pozbierać, ale na pewno taka profilaktyka w razie czego pozwoli na szybsze wybrnięcie z jakiegoś załamania nerwowego.

 

A w razie jak to napisała yoyo - czerwonego sygnału - chyba nie zwlekać tylko szybko reagować, podejmować jakieś działania i to takie przynoszące efekty.

 

No w sumie dobrze się pomądrzyłem ale może i z tego mojego mądrzenia ktoś będzie ode mnie mądrzejszy i nie utrudni sobie życia na jakimś jego etapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×