HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
61%

Nie
35
36%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 97

przez Maciej farmaceuta 18 kwi 2012, 04:22
Nic się nie stanie,zwłaszcza,że to są tabl powlekane.Na lęk przed wystąpieniami dobry jest propranolol.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monika118 01 maja 2012, 20:52
Mam pytanie, lekarz przepisał mi hydroxyzinum VP 10 mg do stosowania dorażnie w razie ataku paniki. Nie biorę go bo boję się skutków ubocznych. Znacie może tem lek? Na początku terapii brałam Velaflaks XL przez 3 miesiące, bardzo mi pomógł.
Ostatnio edytowano 01 maja 2012, 21:09 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez czarnobiała mery 01 maja 2012, 21:17
ja nie miałam po tym leku żadnych skutków ubocznych, ale też to bardzo słaby lek

przez clone 02 maja 2012, 14:20
Biorąc hydroksyzynę pojedynczo nie miałem żadnych skutków ubocznych. Po jakimś czasie przestała działać, a więcej niż 100 mg brać nie zamierzam, bo to się nie opłaca.

przez pietio 18 maja 2012, 09:04
Witam wszystkich.

Wczoraj miałem przyjemność pierwszy raz brać ten lek. Zacząłem znów leczenie na tzw. zespół toretoua. Lek działa (jak na pierwszy raz) uspokajająco. Być może to efekt placebo, lecz po krótkiej chwili czułem wewnętrzny spokój. Nie kumulowało się u mnie tyle myśli na raz. Szybo również zasnąłem. Sen jednak miałem taki jak zawsze. Obudziłem się przed godziną 5 i natłok myśli. Biorę małe dawki po 10 mg jak na razie. Zastanawiam się, jak będzie działać dzisiaj, gdy pójdę pierwszy dzień do pracy. Na razie robię EEG i nie chcę, by lek wpłynął na wynik badania. Jak na razie jestem zadowolony. Mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania.

Pozdrawiam.

przez rhplus90 07 cze 2012, 13:32
Witam
Lekarz który nie chciał mi przepisac Relanium bo mówił ze sie uzaleznie , kazał mi brac 3 razy dziennie Hydro po 25 mg to jakas masakra jak wziełem o 10 rano to byłem otlumiony i ogłupiony , zmieniłem sobie dawke ze bede brał 1-2 na noc to tylko odczuwałem wewnetrzny spokój ale spałem tak jak zwykle 3 godziny i koniec zwielkim trudem zasniecia . Powiedziałem to specjaliscie . Przepisał mi Trittico 150 mg i kazał brac 50 mg na noc . Wczoraj była moja pierwsza noc z tym lekiem . Wziołem o północy . przyłozyłem głowe do poduszki nie pamietam kiedy zasnołem z budziłem sie po 7 godzinach jak nowo narodzony. Juz dawno tak szybko nie zasnołem , teraz slucham sobie muzyki i pije kawe :)
Pozdrawiam
Kto nigdy nie żył , nigdy nie umiera....
Nic nie utraci ten co nie miał nic...
Ten kto nie kochał nie wie co tęsknota :(

przez uzytkownik 07 cze 2012, 13:36
Relanium nie jest do leczenia tylko doraźnej pomocy, więc wcale się nie dziwie, że nie zapisał - nawet dobrze, że tak się stało. Od leczenia jest m.in. trittico. Hydroksyzyna też nie jest od leczenia.
uzytkownik

przez rhplus90 07 cze 2012, 13:41
uzytkownik napisał(a):Relanium nie jest do leczenia tylko doraźnej pomocy, więc wcale się nie dziwie, że nie zapisał - nawet dobrze, że tak się stało. Od leczenia jest m.in. trittico. Hydroksyzyna też nie jest od leczenia.

Dlatego wielkie dzięki mu za to , bo miałem takie stany ze potrafilem obejsc wszystkich lekarzy i prosić ich o chociarz 1 opakowanie ROLEK , a nawet chcialem zapłacic 100 zł prywatnie :/

przez resilient 07 cze 2012, 13:49
w akcie desperacji możesz iśc do ginekologa. Ogłaszają się w gazetach i czekają nawet w nocy, jakby komuś guma poszła. Z tego co wiem, to lubią pisać recki ;)
Loża szyderców

przez rhplus90 07 cze 2012, 13:54
Michuj napisał(a):w akcie desperacji możesz iśc do ginekologa. Ogłaszają się w gazetach i czekają nawet w nocy, jakby komuś guma poszła. Z tego co wiem, to lubią pisać recki ;)

He He . Na to nie wpadłem :) Pozdro

przez siku 29 cze 2012, 14:39
Witam. Rano zarzyłam 30 mg hydroksyzyny , jakoś ok. 9-10. Czy ok. 19-20 mogę już napić się alkoholu?

przez uzytkownik 29 cze 2012, 15:41
Hydroksyzyna specjalnie nie koliduje z alkoholem, szczególnie po takim odstępie czasowym. Okres póltrwania 5-12h.
Ale jak zwykle - wszystko na własną odpowiedzialność :)
uzytkownik

przez on23 29 cze 2012, 18:49
rhplus90,

chcialbym spac po triticco 7 godzin :D
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Rafka 26 sie 2012, 18:28
czy ten lek jest tylko na receptę czy można go tez dostać bez recepty???
Rafka

Sortuj wg