Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hakerzy umysłów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jesteście leniami i nie oglądacie linków dłuższych niż 3 minuty, a co dopiero 45 minut.

Moment który należy obejrzeć to od 15:00 do 20:00 minuty, w ten sposób zaoszczędzicie czas i dowiecie się jak za pomocą komputera odczytuje się myśli :D Stary dokument 2013, strach pomyśleć jak dopracowali tę metodę.

https://anyfiles.pl/Hakerzy+umys%C5%82%C3%B3w./Nauka+i+technologia/video/89052

 

PS

W Zagadkach Wszechświata z Morganem Freemanem jest tak, że prawie zawsze podają tam imię i nazwisko danego naukowca, który pracuje nad omawianym projektem.

Ja sobie czasem zapisywałem na kartce imiona tych Pań i Panów specjalistów, a następnie wyszukiwałem ich w internecie :mrgreen: Wygląda to tak, jakbym był psychopatą albo stalkerem, ale nie, nic z tych rzeczy :mrgreen: Zwykła ciekawość, obejrzałem ich konta na fb, tweeterze, czy strony firmowe, często to normalni ludzie, z normalnymi życiami.

Czasem bywało tak, że nie było żadnych informacji, oznacza to, że albo nie żyją internetowym życiem, albo zostali zwerbowani przez wojsko i maja zakaz chwalenia się swoja wiedzą :lol:

 

Jest 5 sezonów Zagadek, obejrzałem wszystkie, polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty patent, ale o ile coś takiego kiedykolwiek wynajdą sądzę że nie będzie nigdy dostępny dla osób spoza kręgu powiązanych ze światowego formatu rządami, może ostatecznie jako metody dla wywiadów wszelkiej maści czy kryminalnych (w sumie ci pierwsi stracą rację bytu) bo jak to wynajdą nie ma szans żeby świat się o tym nie dowiedział.

 

Miałeś kiedyś do czynienia z kimś kto miałeś wrażenie że ma taką zdolność? Ja raz. Mierzi mnie do dzisiaj jak pomyślę o tej babie.... W życiu nie czułem się tak osaczony i inwigilowany. Dziwne bardzo uczucie. Inna sprawa że była to inteligentna i przebiegła bardzo osoba, ale widywałem bystrzejsze i sprytniejsze od niej też już nie czując się tak przy nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś do czynienia z kimś kto miałeś wrażenie że ma taką zdolność?

 

Nie.

Ale tak sobie po cichu myślę, że urojenia odsłonięcia przestaną mieć sens. No bo jeśli będzie można za pomocą technologii odczytać myśli, to pierwszy lepszy ziomek z urojeniami odsłonięcia, może mieć argument w garści.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Urojenia_ods%C5%82oni%C4%99cia

 

Jak bym był psychiatrą, przyszedł do mnie pacjent i mi powiedział, że osoby trzecie mają dostęp do jego myśli, to ja bym nie wiedział co powiedzieć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te urojenia można leczyć logiczną argumentacją?

Nie.

Spotkałem chłopaka, który to miał i non stop opowiadał, że inni ludzie znają jego myśli. Z tego typu urojeniami nie trafia do człowieka żadna argumentacja (brak krytycyzmu), zostaje więc nafaszerować go lekami. Po lekach, uczucie, że inni ludzie mają dostęp do jego głowy znika.

Stan człowieka z urojeniami nie jest ciekawy, a jeśli do tego dodamy, że chory sam dobiera sobie dawki leków, wspomaga się przy tym alkoholem albo amfetaminą, to mogą wystąpić komplikacje.

 

Zajebisty patent, ale o ile coś takiego kiedykolwiek wynajdą sądzę że nie będzie nigdy dostępny dla osób spoza kręgu powiązanych ze światowego formatu rządami, może ostatecznie jako metody dla wywiadów wszelkiej maści czy kryminalnych (w sumie ci pierwsi stracą rację bytu) bo jak to wynajdą nie ma szans żeby świat się o tym nie dowiedział.

100% zgody, takie coś nigdy nie pójdzie public ;)

Bydło dostanie nowe wersje smartfonów i będzie cicho siedzieć, hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jesteście leniami i nie oglądacie linków dłuższych niż 3 minuty, a co dopiero 45 minut.

Moment który należy obejrzeć to od 15:00 do 20:00 minuty, w ten sposób zaoszczędzicie czas i dowiecie się jak za pomocą komputera odczytuje się myśli

Za pomocą rezonansu magnetycznego.

To jednak inne urządzenie, niż powszechnie rozumiany "komputer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą rezonansu magnetycznego.

To jednak inne urządzenie, niż powszechnie rozumiany "komputer".

Oczywiście, że tak. Często jestem mało precyzyjny w tym co piszę.

Ale się poprawie i następnym razem napiszę, że do odczytania myśli użyto narzędzi takich jak rezonans magnetyczny, komputer i odpowiednie oprogramowanie, to już brzmi lepiej ;)

 

Także dziękuje za kulturalne zwrócenie uwagi. Ostatnio mi piszą "poje*ało cię" , "wypierd*laj" i nie widzę możliwości dyskusji z takimi osobnikami. No ale ogarniam, reagują tak, bu uznają, że to co napisałem to treść rynsztokowa, wiec się nie dziwię.

Trenuję silna wolę i staram się nie odpisywać na hejty, a opcja ignoruj nie wchodzi w grę, bo jestem ciekawy każdego zdania i każdej opinii, nawet tej zaczynającej się od "pojeba*ło cię" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te urojenia można leczyć logiczną argumentacją?

Nie.

Spotkałem chłopaka, który to miał i non stop opowiadał, że inni ludzie znają jego myśli. Z tego typu urojeniami nie trafia do człowieka żadna argumentacja (brak krytycyzmu), zostaje więc nafaszerować go lekami. Po lekach, uczucie, że inni ludzie mają dostęp do jego głowy znika.

Stan człowieka z urojeniami nie jest ciekawy, a jeśli do tego dodamy, że chory sam dobiera sobie dawki leków, wspomaga się przy tym alkoholem albo amfetaminą, to mogą wystąpić komplikacje.

 

A gdyby jakieś placebo wynaleźć? Dać mu jakiś przykładowo naszyjnik z dziwacznie wyglądającą elektroniką i przekonać go że to hamuje możliwość innych do wniknięcia w jego umysł kiedy to nosi? (debilne wiem)

Albo zapytać go czy on jest w stanie czytać myśli innych a jeżeli nie jest to dlaczego inni to potrafią a on nie?

Albo niech pójdzie i popyta obce osoby o to co on myśli na dany temat? (chyba że to obaliłby teoryjką że jak wiedzą to i tak mu nie powiedzą bo )

 

Ciekawy przypadek, chętnie bym z takim pogadał :)

 

Bydło dostanie nowe wersje smartfonów i będzie cicho siedzieć, hehe :D

 

Heheh dokładnie :) Poza tym ciężko by było udowodnić ze jak coś pokazuje obrazy czyichś wspomnień że są to jego myśli a nie puszczony filmik. Sądzę że wiele osób i tak nie uwierzyłoby w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychciu,

Ciekawy przypadek, chętnie bym z takim pogadał :)

Nie da rady za bardzo gadać, ze względu na brak krytycyzmu - osoba z urojeniami "wie najlepiej" i nie trafiają do niej żadne argumenty.

Urojenia wielkościowe też są ciekawe - ten sam koleś twierdził, że można panować nad pogodą, w sensie "wiry pyłowe", "śnieżne", nie znam dokładnych nazw, ale na pewno byliście świadkami drobnych wirów z piasku, coś jak trąba powietrzna tylko w mniejszej skali:

wir_pylowy_600400.jpeg

 

To w urojeniach wielkościowych dany delikwent myśli, że taki wir to jego zasługa :D

Po podaniu lekarstw ma wątpliwości, a jak w miarę wyzdrowieje, to rozumie, że to zwykłe zjawisko atmosferyczne.

Off topic się zrobił :D

 

 

Do tematu pasuje trochę filmik:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×