Skocz do zawartości
Nerwica.com

gazy


cronecere

Rekomendowane odpowiedzi

cronecere, Witaj na forum.

Co do tematu, nie jest mi to obce, i może nie tyle , że nie kontroluje tego, to raczej moja "fantazja" straszy mnie, że "boże a jak tak miedzy ludzmi mi sie wypsnie" , i nie ukrywam dluuugi czas miałam fobie na tym punkcie :hide: lęk , nazwijmy to dosłownie przed spierdzeniem sie przy ludziach , .......... jezuus jak to zabrzmiało :lol::lol::lol: ( teraz śmieje sie sama z siebie)

Ale poważnie, gadałam o tym z psychologiem, i powiedziała mi , że cześc fobii społecznych u ludzi jest własnie na tym tle, lęk przed defekacją wśród ludzi, czy to puszczenie bąka, czy zwymiotowanie, ludzie tak mają.

Ja po długich nerwówkach na tym punkcie, wytłumaczyłam sobie, kurde przecierz każdy to robi (sra , sika, wymiotuje, pierdzi), czy to zwykły szary człowiek czy to królowa Elżbieta, to normalne , ludzkie. A im więcej myślisz o tym, i masz stracha przed tym własnie sie denerwujesz i to wzmaga, wzdecia, biegunke itd.

Kup sobie w aptece coś na wzdęcia i trawienie, Espumisan itp itd. Dieta i prawidłowe trawienie jest ważne przy tym. Bo gazy to nic innego jak fermentujące posiłki w jelitach.

 

Ale sie rozpisałam na temat pierdzenia , nie no :lol:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cronecere, pewnie z nerwow tak masz.Wiesz co,radzilabym Ci zrobic badania w kierunku choroby wrzodowej żołądka.Objawami wlasnie są często oddawane gazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronecere, o co Ci konkretnie chodzi z tym niekontrolowanym oddawaniem gazów? Tego raczej nie można kontrolować. No, może czasem można się powstrzymać, ale chyba zazwyczaj jedyne, co można zrobić, to pierdnąć bez wydania żadnego dźwięku.

 

No co Ty Śmiertelniczko!? Przecież to od człowieka zależy czy pierdnie, czy nie. Jak np. chce Ci się kupę to nie musisz jej zaraz zrobić w majtki.

To co opisuje cronecere jest zaburzeniem o jakimś podłożu.

Normalnie zdrowy, dorosły człowiek potrafi kontrolować zwieracze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha dobre to , też sie uśmiałam :lol: ale dość edukacyjne i wyczerpujące temat ... bąków :lol:

 

Pewnie, że człowiek nie jest w stanie zawsze utrzymać "prryk" :P Nie mieliście nigdy tak, że np jak sie głośno z czegoś zaśmialiście czy kichnęliście to sie Wam wypsnęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascha, chyba jednak nie do końca to prawda o czym piszesz. Niekontrolowane wydalanie gazów zdarza się bardzo często - i nie zawsze zwieracze są "przygotowane" na taką ewentualność. Jeśli zaś tyczy się wstrzymywania kupki - to znane są medycynie przypadki za przeproszeniem "skupania się w majtki na rzadko" :mrgreen: co jak sądzę nie jest celowym zabiegiem :lol:

 

Więc aż tak oczywiste nie jest to o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cronecere, Witaj na forum.

Co do tematu, nie jest mi to obce, i może nie tyle , że nie kontroluje tego, to raczej moja "fantazja" straszy mnie, że "boże a jak tak miedzy ludzmi mi sie wypsnie" , i nie ukrywam dluuugi czas miałam fobie na tym punkcie :hide: lęk , nazwijmy to dosłownie przed spierdzeniem sie przy ludziach , .......... jezuus jak to zabrzmiało :lol::lol::lol: ( teraz śmieje sie sama z siebie)

Ale poważnie, gadałam o tym z psychologiem, i powiedziała mi , że cześc fobii społecznych u ludzi jest własnie na tym tle, lęk przed defekacją wśród ludzi, czy to puszczenie bąka, czy zwymiotowanie, ludzie tak mają.

Ja po długich nerwówkach na tym punkcie, wytłumaczyłam sobie, kurde przecierz każdy to robi (sra , sika, wymiotuje, pierdzi), czy to zwykły szary człowiek czy to królowa Elżbieta, to normalne , ludzkie. A im więcej myślisz o tym, i masz stracha przed tym własnie sie denerwujesz i to wzmaga, wzdecia, biegunke itd.

Kup sobie w aptece coś na wzdęcia i trawienie, Espumisan itp itd. Dieta i prawidłowe trawienie jest ważne przy tym. Bo gazy to nic innego jak fermentujące posiłki w jelitach.

 

Ale sie rozpisałam na temat pierdzenia , nie no :lol:

 

Pozdrawiam!

 

Dobry wyklad :great::mrgreen: . heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascha coś nie odpowiada na moje pytanie. Pewnie nie chce się przyznać, że jej też czasem zdarza się pierdnąć przy ludziach. A jeśli naprawdę ma takie super zwieracze jak mówi, to tylko pozazdrościć.

 

:pirate:

 

Śmiertelniczko bo ja już wtedy więcej nie zajrzałam na ten wątek. Dzisiaj tak sobie z nudów czytam różne tematy bo mi się nie bardzo spać chce :? .

Naprawdę nie mam takiego problemu. Gdybym miała to bym napisała(przecież jestem tu anonimowa)- albo wcale nie wypowiadała się w tym wątku.

Piszę tu przecież o różnych rzeczach i zawsze staram się być szczera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mam chyba wszystkie objawy jelita wrażliwego łącznie z tym opisanym w tym temacie. Na szczęście w pracy nie siedzę dość blisko nikogo. W moim przypadku to wcale nie jest zabawne, ostatnio się nasiliło i męczę się z tym nieziemsko. Jak się powstrzymuje, to brzuch zaczyna robić się wzdęty i bolesny, a jeśli się nie powstrzymuje, to modlę się aby nikt do mnie nie podszedł. :? I tak cały dzień od samego rana... Dopiero pod wieczór zaczyna się robić minimalnie lepiej, mam już tego dość, przez ostatni tydzień było strasznie. Właśnie dzisiaj przeczytałam, że duże ilości gumy do żucia sprzyjają gazom, tłuste, słodkie rzeczy też, picie podczas posiłków, kofeina, napoje gazowane, fasola, groch, kapusta, mleko, płatki śniadaniowe... Prawie wszystko, co jem. :? I czym to niby zastąpić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×