Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia społeczna u mojej dziewczyny


Cooper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdecydowałem się napisać na forum, ponieważ moja narzeczona ma problemy osobiste i chciałbym jej jakoś pomóc. Normalnie jest osobą nie mającą problemów w otoczeniu. Jest otwarta, wygadana i wesoła. Niestety są okresy kiedy to wygląda inaczej. Chyba stres, może też pogoda powoduje u niej stany lękowe. Prawdopodobnie to nerwica. Ostatnio nie chce wychodzić z domu, zwłaszcza tam, gdzie jest dużo ludzi. Nie jest w stanie poruszać się środkami komunikacji miejskiej. Już na samą myśl o tym musi iść do WC. I tak kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Do tego często jest jej słabo, ma bóle brzucha, nieregularny okres (nie bierze tabletek antykoncepcyjnych). Zdarzało jej się to w przeszłości, brała wtedy jakieś leki.

Kilka dni temu była u lekarza, który jej wypisal leki: Pernazinum i Peefaxine. Bierze je od 3 dni.

 

Ulotek nie czytała, od razu mi je oddała. W internecie dużo osób pisze, ze leki te powodują u nich senność i zmulenie. U niej jest odwrotnie. W nocy nie może spać, jest wręcz za bardzo pobudzona, wyczulona na dźwięki i ma stany niepokoju. W związku z tym zdecydowała, żeby ich dłużej nie brać.

Takie objawy są normalne i tylko na początku leczenia, czy rzeczywiście powinna je odstawić i wziąć inne?

Będę wdzięczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ją do tego przekonać? Ona już podjęła decyzję, że nie będzie brać tych leków. Zamiast pomagać, to powodują u niej dodatkowe problemy. Działają odwrotnie. Zamiast uspakajac i pomagać się zdystansowac, to ona jest jeszcze bardziej pobudzona.

Ma tak się męczyć miesiąc?

Kolejna wizytę u lekarza ma pod koniec miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też jestem chory na nerwice i mam fobie społeczną,niestety zazwyczaj tak leki tego typu na początku działają trzeba trochę cierpliwości,minimum tydzień czasu takie objawy będą występować.Wiem że nie będzie łatwo wytrzymać ale póżniej będzie lepiej.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×