Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

nie toleruje seronilu i lekarz przepisał mi lexapro żebym spróbowała poinformował mnie że kosztuje 120 zł mam go spróbować ale nie chce wyrzucać tyle kasy na próbowanie.co mam zrobić czy iść do innego lekarza czy jednak wykupić ten lek????????//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że nie masz tyle kasy do wydania, to poproś lekarza o coś tańszego. Jednak nie możesz myśleć, że to wyrzucanie kasy. W końcu to Twoje zdrowie i ono jest najważniejsze. Lexapro można już kupić za około 90zł.

Lekarz stara się dobrać lek, a nie próbuje dla samego próbowania. Bez tego nie będziesz wiedziała czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę spróbować ale nie wiem czy nie lepiej iść do inneo lekarza,bo ten nie przypadł mi do gustu uważa że nie ma nic tańszego i wogóle to jest jakiś dziwny.po seronil mam straszny uraz bo czułam się fatalnie w sumie to strasznie boję się takich leków bo nigdy ich nie brałam.Masakraaaaaaaaa.dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas myślę czy wykupić ten lek czy jednak iść do innego lekarza.jak myślicie?

Martka jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz.......Pojdziesz do innego lekarza przepisze cos innego i znow bedziesz sie zastanawiała czy wykupic? Zaufaj lekarzowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffffffffff kupiłam znalazłam aptekę gdzie kosztuje 82 zł,zawsze lepiej niż 120 hehehe. Rozmawiałam z moją psycholog i stwierdziła że mam lęk przed uzależnieniem,w sumie to wiem o tym,ale tak sobie myślę że skoro tylu ludziom pomagają takie leki to dlaczego nie miałoby mi też pomóc po co się tak męczyć.Zacznę od 5mg tylko jeszcze myślę kiedy zacząć czy jutro czy w sobotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martka.

mi też to lekarz zalecił i przepisał receptę.

wykupię pod koniec tygodnia, bo u mnie to kosztuje 91zł

mam zacząć od pół tabletki na noc przez tydzień, potem całą przez tydzień i tak cały czas zwiększac aż dojde do 3 dziennie. potem mam jechać na terapię do Złotoryi.

 

i zrobię to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 4 tydzień. Ten tydzień był trochę lżejszy, ale tylko na początku. Im bliżej soboty, tym bardziej niepokój się nasilał. Dziś czuję się średnio. Może dlatego że w tygodniu miałem 2 nieprzyjemne i stresujące zdarzenia. Może dopiero teraz to ze mnie wychodzi w taki sposób.

Napiszcie jak się czujecię po leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się czuję paskudnie. To znaczy bywało gorzej ostatnio, ale i tak mnie to nie pociesza. Wystarczy mi to, że nie czuję się co raz lepiej.

Bibi nie sugeruj się zbyt mocno tym co piszę o lexapro, u Ciebie może być zupełnie inaczej. Do końca stycznia idę do lekarza. Zobaczę co mi powie.

 

Rano muszę wstać o 5 i lecieć na autobus. Po prostu rozkosz. Może nie zdążę zamarznąć jak będę się szybko ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie odpisywałam ale nie miałam dostępu do netu.

przez 8 dni brałam 5mg i pierwsze 3 dni nie były za ciekawe ale to raczej wynik mojego nastawienia psychicznego,a od soboty biorę już 10 mg i czuje się tak samo jak po 5mg.Mam nadzieje że mi to pomoże mam nawet przebłyski energii i dobrego samopoczucia ale nadal nie jest tak jak powinno ale nie poddaję się.Faktem jest że po tym leku bardzo wyciszyło się moje ciało tz nie jestem taka spięta.

Dziękuje wam za dodanie otuchy i wsparcie i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Lexapro od 2 miesiecy. Przez pierwsze poltora miesiaca bralam 5mg i juz po tygodniu czulam sie lepiej, od czasu kiedy zaczelam brac lexapro nie mialam ani jednego ataku. Na poczatku brania czulam sie spieta, dretwaily mi miesnie nog w nocy, mialam nudnosci i zawroty glowy i bardzo bolala mnie glowa,. Ale wszystko minelo po tygodniu. Po 3 tygodniach nastepuje nastepny efekt uboczny, chociaz wedlug mojego lekarza jest bardzo rzadki ale akurat m isie przytrafil, mianowicie nastepuje utrata pamieci "krotkiej" czyli np, budzac sie rano przed wyjsciem zapominalam czy bylam w ubikacji, na lekcji z rachunkowosci rozwiazalam zadanie pierwsza z calej grupy i dalam profesor prawidlowa odpowiedz ale nie zapisalam spososbu w jaki go rozwiazalam, po 5 minutach zapytana w jaki sposob je rozwiazalam, nie pamietalam...hehe mialam mase takich przypadkow ale minely po tygodniu lub 2. Nastepnie, takze rzadki skutek uboczny, zauwazylam ze mam obojetny stosunek do wszystkiego, moje emocje sa kompletnie wyciszone...wszystko mi wisi.

Od ponad tygodnia zaczelam brac 10mg i szczerze czuje sie gorzej niz w czasie kiedy bralam 5mg. Natezenie lekow wzroslo i apetyt zmalal, mimo ze i tak byl niski wczesniej, ale mam nadzieje ze wszystko sie ustabilizuje w ciagu nastepnych 2 tygodniu, tak jak w przypadku 5mg.

Przygotujcie sie na utrate wagi. Szczerze najchetniej odstawilabym te leki ale strach przed atakami jest wiekszy niz niesmak do lekow.

 

pozdrawiam,

Mada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Lexapro od 2 miesiecy. Przez pierwsze poltora miesiaca bralam 5mg i juz po tygodniu czulam sie lepiej, od czasu kiedy zaczelam brac lexapro nie mialam ani jednego ataku. Na poczatku brania czulam sie spieta, dretwaily mi miesnie nog w nocy, mialam nudnosci i zawroty glowy i bardzo bolala mnie glowa,. Ale wszystko minelo po tygodniu. Po 3 tygodniach nastepuje nastepny efekt uboczny, chociaz wedlug mojego lekarza jest bardzo rzadki ale akurat m isie przytrafil, mianowicie nastepuje utrata pamieci "krotkiej" czyli np, budzac sie rano przed wyjsciem zapominalam czy bylam w ubikacji, na lekcji z rachunkowosci rozwiazalam zadanie pierwsza z calej grupy i dalam profesor prawidlowa odpowiedz ale nie zapisalam spososbu w jaki go rozwiazalam, po 5 minutach zapytana w jaki sposob je rozwiazalam, nie pamietalam...hehe mialam mase takich przypadkow ale minely po tygodniu lub 2. Nastepnie, takze rzadki skutek uboczny, zauwazylam ze mam obojetny stosunek do wszystkiego, moje emocje sa kompletnie wyciszone...wszystko mi wisi.

Od ponad tygodnia zaczelam brac 10mg i szczerze czuje sie gorzej niz w czasie kiedy bralam 5mg. Natezenie lekow wzroslo i apetyt zmalal, mimo ze i tak byl niski wczesniej, ale mam nadzieje ze wszystko sie ustabilizuje w ciagu nastepnych 2 tygodniu, tak jak w przypadku 5mg.

Przygotujcie sie na utrate wagi. Szczerze najchetniej odstawilabym te leki ale strach przed atakami jest wiekszy niz niesmak do lekow.

 

pozdrawiam,

Mada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie bałam że utyję!!!

to dla mnie jeszcze jeden plus.

mówisz że mogę byc olwatorsko nastawiona do świata??

kurcze ja juz jestem tak nastawiona. ciekawe co bedzie potem

pamięc krótka tez juz mam rabniętą, już teraz mam problemy z tym czy wziełam juz tabletkę ? czy jeszcze nie?

denerwujące!!!

ale spoko. dam radę. tyle że nie w tym miesiącu.

zaczne dopiero w od około 10 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie bałam że utyję!!!

to dla mnie jeszcze jeden plus.

mówisz że mogę byc olwatorsko nastawiona do świata??

kurcze ja juz jestem tak nastawiona. ciekawe co bedzie potem

pamięc krótka tez juz mam rabniętą, już teraz mam problemy z tym czy wziełam juz tabletkę ? czy jeszcze nie?

denerwujące!!!

ale spoko. dam radę. tyle że nie w tym miesiącu.

zaczne dopiero w od około 10 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×