Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Wiadomości w tym temacie: 13094

Strona 179 z 936  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 936  Następna strona

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 58%  58%  [ 112 ]
Nie 28%  28%  [ 54 ]
Zaszkodził 14%  14%  [ 27 ]
Liczba głosów : 193
Reklama

Autor

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

Post 17 cze 2012, 14:45 
Loża szyderców

Od: 13 sty 2012, 15:39
troche

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 17 cze 2012, 16:07 

Od: 08 sie 2011, 08:50
Wczoraj przy okazji meczu trochę przesadziłem z alkoholem. Dziś oprócz kaca mam bardzo silne drgawki i uczucie jakby porażenia prądem (naprawdę bardzo silne, telepie całym ciałem).

Boję się. Czy coś mi się stało przez to esci?

Post 17 cze 2012, 16:11 
Moderator

Od: 04 maja 2011, 23:00
Kod:
Dodatkowo alkohol obniża tzw. próg drgawkowy, czyli tendencję kory mózgowej do generowania patologicznych wyładowań elektrycznych między komórkami - takich, jakie mają miejsce w padaczce.

Kod:
Alkohol obniża próg drgawkowy,  drgawki mogą wystąpić na każdym etapie jego spożywania, jednak najczęściej obserwujemy je w 2-3 dobie po ograniczeniu picia. Powszechne są napady typu Grand mal, tzn. dużego ataku padaczkowego. Występuje utrata przytomności, uogólnione drgawki, mimowolne oddanie moczu, przygryzienie języka, po ataku z reguły obserwujemy zaburzenia świadomości; senność lub stany pomroczne z zaburzeniami orientacji, czasami pobudzeniem. W ok. 30% padaczka alkoholowa jest wstępem do delirium tremens.
Drgawki zawsze są poważnym zagrożeniem dla życia, obserwując je należy zabezpieczyć: pacjenta przed urazami, drożność dróg oddechowych, najlepiej ułożyć pacjenta w pozycji bezpiecznej i wezwać pogotowie.

Escitalopram nie wpływa na próg drgawkowy. Reakcje łączenia leków przeciwdepresyjnych z alkoholem są trudne do przewidzenia.

Post 17 cze 2012, 16:19 

Od: 25 cze 2011, 23:09
Cytuj:
czy ten lek jest skuteczniejszy na nn od citabaxu??

Według mnie na NN bardziej niż trochę.

Cytuj:
Wczoraj przy okazji meczu trochę przesadziłem z alkoholem. Dziś oprócz kaca mam bardzo silne drgawki i uczucie jakby porażenia prądem (naprawdę bardzo silne, telepie całym ciałem).

stało ,nie stało,ale na pewno nie pomogło a już najpewniej zaszkodziło. Teraz juz chyba wiesz najlepiej na własnej skórze ,że tych rzeczy nie miesza się z alkoholem. Jak Cię dalej będzie telepało weż coś z benzo ,ew. carbamazepinę. I nie przesadzaj na przyszłość z alko jak sie leczysz ,bo jak widzę w Twoim wydaniu może się to skończyć gorzej niż żle.
Pozdrawiam.

______
Cuda omijają nędzarzy

Post 17 cze 2012, 20:46 

Od: 14 mar 2012, 21:36
a ja chyba wroce do depralinu jak mi z edronaxem nie wyjdzie(podobno jestem najzdrowszą osobą ktorej to moja sajko wypisała)ale został mi tylko rebo i cito na probe.wiec jezeli rebo mnie wytrzęsie zanim wskocze na cito wroce do esci ale juz mniej histerycznie.odstawienie alku na tzw"odpust" co wieczor mam wrazenie działa na mnie bosko.bez alku chyba włącza mi sie ten moj własny limitizer na jedzenie.ostatnie 1.5 tygodnia bez lekow bez alku ale tez bez trudnych działan miałam boskie-spokojna szczesliwa cierpiliwa niespiąca.super.co rano sie budziłam myslac"dam rade"jakies wariactwo ...ale cos mi sie zdaje ze wracam do normy.mysle ze potrzebuje jeszcze jednego kopa farmakoterapi plus sajko treningow i stanę na tyle na nogi ze ....dam rade na z drugim maluchem:)))a wtedy bede kwoka szczesliwa i spełniona;)ja...dostajaca nie fair po d..pie. juz od własnych2 latek...zaczynam byc...warta sama dla siebie.warta walki i warta tak w ogóle.i mam fajne cycki.prawda jak miło?:));;)))

Post 17 cze 2012, 23:40 

Od: 21 mar 2011, 02:35
Cytuj:

SSRI raczej nie reaguja z alko... umrzec nie umrzesz, ale zaszkodzic moze. Sam swiety nie bylem i zmieszalem alkohol z elicea :P Efekt taki ze nawalilem sie jak szpak, dawka ktora nie powinna na mnie tak dzialac :mrgreen: w kazdym razie lepiej sobie odpuscic...

______
zdrowymozg.pl

Post 18 cze 2012, 09:02 

Drugi dzień totalnego odjazdu na esci. Nie spałem ani chwili dziś, totalna bezsenność i potworne lęki w nocy. Czuję się jak pijany, dziwnie chodzę i jestem wycieńczony fizycznie i psychicznie już. Czuję się jak na jakimś najgorszym narkotycznym zjeździe. Uczucie porażenia prądem trochę ustąpiło, zamiast tego czuję taki jakby dziwny ucisk na głowę - jakby ktoś ściskał mi łeb. Leje się ze mnie pot, jestem mokry jak świnia. Czuję odrealnienie, momentami czuję jakby mnie przez chwilę nie było. Straszny lęk, niepokój i totalna jazda w bani.

Co jest do cholery? Biorę esci już dwa miesiące, miewałem na tym leku różne skutki uboczne ale to co się ze mną teraz wyprawia jest nienormalne. Co się mogło nagle stać? Fakt, piłem alkohol w sobotę ale piszecie, że ssri nie powinny kolidować z alko aż tak. Więc co jest?

-- 18 cze 2012, 14:18 --

Nie no nie wytrzymam. Już 30h bez snu, jakiekolwiek próby zaśnięcia nie dają efektów. Właśnie sprawdziłem i mam gorączkę. Serce nawala jak młot, czuję się jak na jakichś narkotykach. Czy ktoś miał podobne jazdy w drugim miesiącu brania esci? Boje się wziąć kolejnej tabletki, czuję że benzo by załatwiło sprawę ale nie mam. Co robić? Przeczekać to? Mam objawy jak w zespole serotoninowym no ale chyba to niemożliwe?

Post 18 cze 2012, 17:59 

new_york to jakas masakra jak dla mnie.ja tez w drugim msc brania esci sie gorzej poczułam(skoki nastroju błyskawiczne i meczace nudnosci dusznosci doły itp) ale nie tak jak ty.no i miałam benzo.ja odstawiłam bo histeryzowałam ze tyje(anoreksjo-bulimia u mnie oprocz nerwic i fobii)i teraz załuje ze nie przetrzymałam.bo było ok przez 1 msc.ale nie miałam tak jak ty.więc nie poradzę nic.
jezu własnie doczytałam.30 godzin bez snu???nie masz nic na sen na stałe w apteczce??

Post 18 cze 2012, 18:15 

Od: 02 lut 2012, 20:32
one-half, madrze napisałeś w poprzednim poście na temat leków.

______
"Od smutków życia są dwie ucieczki: muzyka i koty." - Albert Schweitzer

nie jestem jak każdy, nie postępuję jak wszyscy...

http://www.youtube.com/watch?v=7evR2SyiAnQ to relax
http://www.youtube.com/watch?v=DuFUtL8zUAk to energy max:)
moja guru:) http://www.youtube.com/watch?v=7qdd4B-kToY

Post 18 cze 2012, 21:02 

Od: 11 cze 2011, 14:00
Minał rok...
depralinu nie biote od 3 miesięcy, to była samowolka. Ostatnie 3 tyg. brałam po połowce, sama sobie zmniejszyłam z 1 tabl.

Teraz moge powiedziec, że nie jestem pewna pewna słuszności tej decyzji. Po odstawieniu przez dwa tyg. kreciło mi sie w głowie, ale nie widziałam "działania" tego medykamentu w oststnich miesiacach...

Depreska jest jak bumerang, jak raz cie dopadła, predzej czy pozniej powroci :(
myslę, ze bede musiała wrocic do zazywania, bo nie daje juz rady...

Depralin był dobry przez miesiąc tak naprawde, potem nie widziałam tej roznicy, był marazm i łozko ciagnęło jak magnesss :? ciagle bym lezała, nie spała, a lezala własnie.

Zastanawiam sie jak organizm reaguje po przerwie 3 miesiecznej...

Post 18 cze 2012, 21:14 

A ja dalej nie mogę zasnąć. Czuję się trochę lepiej ale o spaniu nie ma mowy.

-- 19 cze 2012, 14:37 --

Udało się usnąć. Dziś jednak znów powróciły silne drgawki (telepie całym ciałem i to coraz częściej i coraz dłużej) i dyskinezy. W ulotce wyczytałem, że w razie pojawienia się drgawek trzeba odstawić. Przypominam, że to wszystko w drugim miesiącu leczenia. Odstawiać? Czy ktoś tutaj miał też takie drgawki podczas brania esci?

Post 22 cze 2012, 19:48 

wez zadzwon do lekarza new york.

Post 24 cze 2012, 15:33 

Jakoś to przetrwałem i nie przestałem łykać. Teraz jest już dobrze, chociaż lepsze samopoczucie nie wróciło. Biore to esci bo biorę, ale nie czuje się już lepiej jak to było na początku leczenia.

Post 28 cze 2012, 18:17 

ja niestety puchnę po depralinie. waga na na mojej diecie 1300 kalorii idzie w góre!!(bez depry z dnia na dzien chudłam)zatrzymuje mi sie woda i przy większym wysiłku az pulsują mi dłonie i ciezko zgiac palce.piecze tez skora na twarzy.ktos tak miał?szlag by to trafił.ja juz nie mam zdaje sie new substancji na prooobowanie.chyba cito mi zostało ale to podobno zamulacz.szlagggg

-- 29 cze 2012, 12:49 --

kurcze niestety miałam racje co do depralinu-zatrzymuje mi wode w organizmie i to starszliwe. prawie 3kg w ciągu tygodnia a jem niewiele.palce jak parówki mam.odstawiam depre.czyli znowu nowinka jakas ale ale...jestem ciekawa czy inny lek z tą samą substancją zrobi mi to samo. jest to mozliwe?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 13094 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 936  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |