Skocz do zawartości
Nerwica.com

Doświadczenia ezoteryczne i mistyczne


morty

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Czytelnicy,

 

co wniosło u Was stosowanie praktyk ezoterycznych, mistycznych, energetycznych, gdy podejrzewaliście/zdiagnozowano Wam depresję?

 

Czy depresja to faktycznie tylko choroba gospodarki chemicznej w głowie, na którą nie mamy wpływu?

Czy to nie jest tak, że wywołujemy ją dlatego, bo nie poukładaliśmy wiele rzeczy w naszym życiu ?

Co uważacie na temat ustawień systemowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morty, uważasz, że paranuka pozwoli niejako wyjść z depresji? Wiele lat interesowałem się okultyzmem, innymi para-ezo-bzdurami i szczerze powiedziawszy doprowadziło mnie to tylko do tego, aby zwracać więcej uwagi na naukę przyszłościową i nowe technologię. Paranauka to zupełnie błędna droga i nie mająca obecnie żadnego pokrycia w rzeczywistości. Obecnie jestem sceptycznie nastawiony do tego typu tematów, ale nie zamykam się całkowicie, wprost przeciwnie - niebawem będę przerabiał postać o. Czesława Klimuszki.

 

Co do mistycyzmu religijnego to napiszę tylko tyle, że wnikanie ukierunkowało mnie tylko agnostycznie, chociaż przyznaje - ogólnie mistycyzm może być pociągający, ale też niezwykle trudny - wymagający ogromu samoświadomości i samodyscypliny. Ważnym jest, aby nie odłączać się od myśli społecznej i nie zamykać się w klasztorach czy innej pustelni, a modyfikować myślenie, aby nie odnosić niekorzyści i równocześnie współgrać z otoczeniem. Droga środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja to stan umyslu,

czlowiek to istota rozumna,

czyli ....

oczywiscie ze masz wplyw Ty i kazdy na swoje samopoczucie,

na to jak patrzysz na swiat, na co zwarasz uwage, jakie masz nastawienie.

 

Nikt nie ma wiekszego wplywu na Twoje zycie, jak Ty sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×