Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: dieta na nerwice zoladka

Wiadomości w tym temacie: 19

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

dieta na nerwice zoladka

dieta na nerwice zoladka
Post 25 lut 2011, 17:54 

Od: 19 lut 2009, 12:25
witam, czy moglby mi ktos z was pomoc w ulozeniu diety. cierpie na nerwice, ktora bardzo silnie oddzialowuje na moj zoladek, prawdopodobnie tez na zespol jelita drazliwego. czas sie wziasc za siebie i chociaz poprzez diete ograniczyc moje problemy z zoladkiem, bo nerwica nie mija od kilku lat. od dluzszego czasu zle sie odzywiam, malo owocow, fast foody, cole, napoje gazowane, duzo slodyczy i jem nawet bezposrednio przed snem. potrzebuje jakas lagodna diete dzieki ktorej chociaz nie bede wciaz spadal na wadze.. nie mowie juz o przytyciu. przez kilka lat nerwicy schudlem 10kg mimo,ze lubie duzo zjesc. niestety biegunki po 5 razy dziennie, ciagle nerwy. najgorzej czuje sie kiedy wstane, najwiekszy skorcz zoladka. zamierzam zaczac pic jakies preparaty typu melisa, mięta, ale potrzebuje tez diete urozmaicona w owoce i warzywa (witaminy) oraz przede wszystkim zupelnie nie mam pomyslu co jesc, aby w miare funkcjonowac i ograniczyc te problemy z zoladkiem. zazwyczaj tak to wygladalo,ze objadalem sie swinstwami zamiast wartosciowych posilkow. czuje oslabienie fizyczne od dluzszego czasu. tylko nie mowcie mi o wizytach u psychologa i jakis lekarstwach, bo to juz przerabialem, ja poprosze tylko o jakies nakieruknowanie z dieta ;) jak wiemy prawidlowe odzywianie moze wiele zmienic. moze warto udac sie do jakiegos dietetyka?

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

dieta na nerwice zoladka
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

dieta na nerwice zoladka
Post 25 lut 2011, 18:28 

Od: 02 gru 2010, 18:21
Witaj :smile: . Oczywiście możemy Ci tu dać jakieś wskazówki (przede wszystkim odstawienie fast foodów, produktów przetworzonych, słodyczy, wprowadzenie do jadłospisu co najmniej 2 posiłków gotowanych, węglowodanów złożonych typu kasze, przy jelicie drażliwym zrobiłabym na Twoim miejscu mały eksperyment i spróbowała odstawić wszystkie produkty zawierające gluten oraz mleko i nabiał - gdyż bardzo często ich nietolerancja powoduje sensjacje jelitowe), ale z tego, co piszesz, to naprawdę potrzebujesz dobrze i dokładnie ułożonej diety, grafika, i to przez porządnego dietetyka. Moim skromnym zdaniem Twoje dolegliwości wiążą się zdecydowanie ze złymi nawykami żywieniowymi. Tak więc ja bym jak najszybciej udała się do dobrego dietetyka.

______
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

dieta na nerwice zoladka
Post 25 lut 2011, 19:02 
_asia_, a czy z miodu też warto zrezygnować ?
Cukier jem sporadycznie, ale słodycze lubię od czasu do czasu.

Jesz jakiś chleb?
Ja staram się graham/słonecznikowy albo inny pełnoziarnisty, czasem sojowy.
Wiem, że biały powinienem odpuścić.

Jaką masz grupę krwi, ty stosujesz dietę dostosowaną do krwi czy inną ?

dieta na nerwice zoladka
Post 25 lut 2011, 21:36 

Krzysiu, miód, jeśli naturalny a nie jakiś tam sztuczny, jest jak najbardziej ok. Spróbuj zastąpić słodycze suszonymi owocami - rodzynki, morele, śliwki.
Nie jadam żadnego chleba ani bułek. Kto ma problem z jelitem drażliwym zdecydowanie namawiam na eksperyment odstawienia glutenu w jakiejkowiek postaci, gdyż gluten bardzo podrażnia jelita!!! I nie trzeba mieć celiakii, by nie tolerować glutenu. :pirate: Zamiast tego polecam kaszę jaglaną i gryczaną, ewentualnie wafle ryżowe.
Mam grupę Arh+. Stosuję dietę przede wszystkim przeciwgrzybiczą. A poza tym okrojoną wersję diety wg pięciu przemian. ;)

______

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

dieta na nerwice zoladka
Post 25 lut 2011, 21:52 
_asia_, a w ciemnym pieczywie też jest gluten ?

Więc będę się starał jeść owoce zamiast słodyczy,oczywiście miód jest naturalny.
Poczytam o twojej diecie :)

dieta na nerwice zoladka
Post 26 lut 2011, 06:08 

Vi. napisał(a):
_asia_, a w ciemnym pieczywie też jest gluten ?

Tak, ciemne pieczywo jest dużo zdrowsze ale w nim również jest gluten.

______

Helen Keller

dieta na nerwice zoladka
Post 26 lut 2011, 09:45 

Od: 26 lip 2010, 15:14
Ciemne pieczywo może powodować wzdęcia. Mam problemy z jelitami i lekarz kazał na próbę odstawić mi pieczywo i nabiał choć celiaki nie mam. Niewykonalne, uwielbiam jedno i drugie. Jem jednak te produkty w mniejszych ilościach i rzadziej. Tez powinnam zyć na kaszach i niektórych warzywach. Strasznie monotonne ale skuteczne. I przede wszystkim - zero smażonego, zero słodyczy. Muszę kupić sobie te wafle ryżowe. Tuczące one są?

dieta na nerwice zoladka
Post 26 lut 2011, 10:22 

agi114, to nie musi być aż tak monotonne :D ja jem obecnie kaszę jaglaną 4 razy dziennie na różne sposoby - z przeróżnymi warzywami (a wybór jest duży - gotowane: por, seler, korzeń pietruszki, groch, fasola, kalarepa, brukselka, brokuł i inne, z ogórkiem kiszonym, kapustą kiszoną albo z surówkami, najczęściej z surowej kapusty, kalarepy, marchwi itd.), z jajkiem, czasem z mięsem lub rybą, z sezamem, różnymi orzechami, pestkami dyni, słonecznika, ziarnami siemienia lnianego, można na słodko z rodzynkami, jabłkiem, suszonymi owocami... Itp. itd. ... :smile:
Wafle ryżowe nie są tuczące. :D

______

Helen Keller

dieta na nerwice zoladka
Post 26 lut 2011, 13:35 
Asiu, ty to się znasz :105: :angel:

Dziękuję Ci za poradę, więc będę jadł pieczywo ciemne i będę się starał jeść tylko drób, ewentualnie indyka :D

Niestety, nie wiem czy y rodzice mi kupowali kaszę tak często, ale czasem mogę jeść. :)

dieta na nerwice zoladka
Post 26 lut 2011, 18:22 

Od: 19 lut 2009, 12:25
jakbyscie tak mogli pomoc ;) najwiekszy problem mam w tym czym moglbym zastapic dotychczasowe posilki takie jak ciastka na kolacje, drozdzowki lub zupki chinskie na druga kolacje. no i za dania przed obiadem tez zjadam swinstwa. potrzebuje pomyslu na jakies wartosciowe posilki, dodam,iz mimo ze waze malo i mam problemy to lubie duzo zjesc. myslalem zeby np zastapic slodycze wieczorem, ryzem z jogurtem, badz owocami ale nie mam pomyslu na wiecej. tak aby te posilki byly roznorodne.

dieta na nerwice zoladka
Post 26 lut 2011, 22:35 
never1337 poszukaj w necie,nie będziemy tu Ci dawać listy przepisów ;) a wskazówki masz już od _asi_
poza tym nie koniecznie masz zespół jelita wrażliwego,przy Twoim odżywianiu to nie dziwią mnie biegunki

_asia_ muszę spróbować tak ja odżywiać się jak Ty,tyle że ja kaszę chyba zastąpie ryżem bo dobrze się po nim czuję a moje trwawienie jest w opłakanym stanie

dieta na nerwice zoladka
Post 27 lut 2011, 09:56 

kasiątko, Kasiu, bardzo Ci polecam kaszę jaglaną, jest bardzo lekkostrawna (tylko najpierw trzeba ją kilka minut uprażyć w suchym garnku na wolnym ogniu, zalać wrzącą wodą, zlać ją i dopiero na następnej gotować - to ściąga niezdrową wilogć) i przeciwzapalna, polecana przy wszelkich dolegliwościach, infekcjach, jest nazywana królową kasz. Ryż możesz jeść, ale najlepiej brązowy, bo biały oczyszczony wcale nie jest dobry na jelita, choć wydaje się być lekkostrawny.

______

Helen Keller

dieta na nerwice zoladka
Post 27 lut 2011, 10:10 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Najpierw to wypadałoby zmienić dietę po prostu na ZDROWĄ. Bo jeśli to "tylko" nerwica a nie IBS to nie trzeba odstawiać żadnego glutenu ;)
A z nerwicą udać się do psychologa, no i na potwierdzenie diagnozy do dobrego gastrologa.
Poza tym przypominam nie ma czegoś takiego jak Nerwica żołądka - jest IBS i nerwica lękowa, cała reszta to objawy z ciała.

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

dieta na nerwice zoladka
Post 27 lut 2011, 11:34 

linka, zdziwiłabyś się jak bardzo nietolerancja glutenu może wpływać na samopoczucie psychiczne, stan emocjonalny itd. i nie życzę przekonania się o tym. :roll:

______

Helen Keller

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |