Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne


Strefa czasowa: UTC + 1 |  


Temat: Depresja objawy

Wiadomości w tym temacie: 1805


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

 Strona 1 z 129  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Następna strona

Reklama
Autor

Depresja objawy

Depresja objawy
Post 26 maja 2006, 10:31 

Od: 25 maja 2006, 12:47
Posty: 6
Witam! Byłem w tym roku na badania w szpitalu na oddzialem neurologi , moje objawy silne zawroty głowy słabość mięśni obu nóg , ból głowy kręgosłupa szyjnego fatalne samopoczucie , lęk koszmarne myśli badania neurologiczne nic nie wykazały wypisano mnie z rozpoznaniem bóle głowy z towrzyszącymi zawrotami o charakterze nieukładowym , recepta pramolan i histimerc . Nie ma poprawy bywają dni ,że dosłownie umieram mocne bicie serca ,ekg . b/z . Czasem przepisują mi zomiren ale to nie jest to trochę lepiej po xanax 1mg sr.


Ostatnio edytowano 12 lis 2009, 18:29 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Zmodyfikowałem nieco tytuł tematu. Poprzednio: Czy to jest depresja?


udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

 
 Zobacz profil  
 
Depresja objawy
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Posty: n/a
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy


 
   
Post 26 maja 2006, 10:44 
Avatar użytkownika

Od: 26 kwi 2006, 10:18
Posty: 99
lekarzemnie jestem :D skoro piszesz ze przyjmujesz leki wnioskuje ze byłes u psychiatry? bo skoro tak to on powinien Ci wyjasnic co Ci dolega wytłumaczyc jak sobie z tym poradzic zapisac ewentualnie na terapie...skoro wszystki badania neurologiczne wyszły oki nie masz sie czy martwic to Twoja psychika płata Ci figle..słuchaj ja juz sobie nie radziłam wymyslałam tysiące choróbdo tego zawroty głowy kołatanie serca paniczny lek, najlepsze rozwiązanie to wizyta u psychiatry mi pomógł to zrozumiec - zapisał proszki dał nadzieje ze z tego sie wychodzi i mozna normalnie zyc.... :D ( a co do depresji przez tydzien nie jadłam nie wychodzilam z domu było mi wszystko jedno co sie ze mną dzieje tak to u mnie sie objawiało gdyby nie moja mama kto wie co by było ) przeszło-Tobie tez przejdzie ale musisz sie leczyc pozdrawiam:)

______
"Nikt nie zdobywa oświecenia poprzez wyobrażenie sobie świetlanych kształtów, ale poprzez uświadomienie sobie ciemności".


 
 Zobacz profil  
 
Post 26 maja 2006, 11:03 

Od: 20 kwi 2006, 10:33
Posty: 553
Lokalizacja: mazowsze
Witaj.Podpisuje się pod tym co napisała anies 28. Nie możesz wsłuchwać się w swój organizm.Pozytywne myślenie to połowa sukcesu.Pozdr 8)


 
 Zobacz profil  
 
Post 29 maja 2006, 11:09 

Od: 25 maja 2006, 12:47
Posty: 6
Witam! Dzięki za odpowiedż . Tak chodzę do lekarzy sugerują silna nerwice ! Diagnozę też stawiaja zespól depresyjno - lękowy ! Pozdrawiam


 
 Zobacz profil  
 
Czym jest depresja?
Post 31 lip 2006, 20:43 
Przyjaciel forum

Od: 08 sty 2006, 22:06
Posty: 348
Lokalizacja: Wołomin
Depresja i jej objawy

Depresja jest chorobą w której przynajmniej przez dwa tygodnie utrzymują się przedstawione poniżej objawy:
-nastrój depresyjny
-utrata radości
-obniżenie napędu
-pustka emocjonalna
-lęk
-utrata nadziei
-tendencje samobójcze
-trudności w podejmowaniu decyzji
-kłopoty z koncentracją

W zależności od nasilenia objawów epizody depresji określa się jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Czasem rozpoznanie depresji może nastręczać pewne trudności. Jest to spowodowane tym, że objawy zespołu depresyjnego nie zawsze mogą być tak oczywiste. Istniejące objawy psychopatologiczne często zrzucane są na karb okoliczności życiowych, trudnych sytuacji i traktowane są jako prawidłowe i zrozumiałe reakcje na obciążenia życiowe. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie depresji - skraca to niewątpliwie cierpienie chorego. Wiele przypadków może być leczonych już w gabinecie lekarza rodzinnego. Jeśli jednak przebieg choroby jest skomplikowany, a leczenie nastręcza trudności - konieczna jest opieka psychiatryczna i psychoterapeutyczna, a w części przypadków także hospitalizacja. Depresja jest wielkim cierpieniem dla chorego - nie potrafi on cieszyć się życiem, wykonywać pracy zawodowej, a najprostsze czynności sprawiają mu ogromną trudność. Pacjent zmusza się do wykonania jakichkolwiek czynności, a kłopoty z koncentracją powodują, że skarży się na osłabienie pamięci, poczucie niskiej wartości bezradność. Lęk, który jest nieodłącznym objawem depresji i ogromne poczucie winy często powodują pojawienie się myśli i tendencji samobójczych, Dołączają do tego obrazu objawy somatyczne.

Objawy somatyczne:

-zaburzenia snu
-zmniejszony apetyt prowadzący do spadku masy ciała
-zaburzenia popędu seksualnego
-dolegliwości fizyczne [bóle, uczucie napięcia, zimna]
-ogólne poczucie utraty sił i rześkości
Obniżenie nastroju podlega małym wahaniom z dnia na dzień, jest zwykle niezależne od bieżących wydarzeń, może natomiast wykazywać wahania dobowe (gorsze samopoczucie rano, lepsze w godzinach wieczornych).
W przebiegu depresji często występują objawy somatyczne, dlatego jeśli nie można potwierdzić obiektywnie skarg somatycznych, a skargi te nie ustępują pod wpływem leczenia, należy rozważyć możliwość, że za tymi skargami kryje się depresja. Czasami wśród objawów zespołu depresyjnego dominuje poczucie lęku, bądź podniecenia ruchowego, a zaburzenia nastroju maskowane są przez takie objawy jak: rozdrażnienie, nadużywanie alkoholu, zachowania histeryczne, narastanie już poprzednio występujących fobii lub natręctw albo przez dolegliwości hipochondryczne. Często powodem zgłaszania się od lekarza są dolegliwości ze strony narządów wewnętrznych, a nie obniżenie nastroju.
Do często zgłaszanych skarg należą:
-bóle głowy
-bóle plecó
-kołatanie serca
-bóle brzucha
-zaparcia
-bóle podczas stosunku płciowego
-zaburzenia miesiączkowania
-u 2/3 chorych na depresję występują nasilone objawy leku.

Należy pamiętać że u pacjenta z zaburzeniami lękowymi. początkowo bez obniżenia nastroju, w miarę upływu czasu może ujawnić się depresja.

Rozpowszechnienie depresji

Depresje są szeroko rozpowszechnione w społeczeństwie. Najprawdopodobniej to także najczęstsza choroba z jaką styka się lekarz rodzinny. Badania epidemiologiczne wskazują, że w ciągu całego życia choruje na depresję aż 17% populacji ogólnej. Część z tych osób (8-10%) ma objawy o niewielkim nasileniu, które wystarczają jednak do klinicznego rozpoznania depresji.

Postacie depresji

-Choroba afektywna jednobiegunowa, w której występują tylko epizody depresji,
-depresja w chorobie afektywnej dwubiegunowej (to choroba w której występują epizody manii i depresji)
-depresja w zaburzeniach adaptacyjnych,
-dystymia

Przyczyny depresji

W powstawaniu depresji biorą udział czynniki:
-psychologiczne
-środowiskowe
-biologiczne
Badania dowodzą, że w prawie wszystkich postaciach depresji, choć w różnym stopniu, odgrywają rolę wszystkie trzy wyżej wymienione czynniki.

Przyczyny psychologiczne:

Sama osobowość i cechy charakteru, to jak reagujemy na sytuacje trudne, nastawienie do samych siebie, umiejętność radzenia sobie z kłopotami, wymagania jakie stawiamy przed sobą, tendencja do reagowania lękiem i niepokojem, to wyznaczniki naszej indywidualnej podatności na zachorowanie na depresję. Często chorobę poprzedza przeżycie utraty kogoś lub czegoś szczególnie ważnego(śmierć odejście, emigracja strata materialna). Predestynowane do zachorowania na depresję są osoby o niskiej samoocenie.

Przyczyny społeczne i środowiskowe.

Istotne wydarzenia w najbliższym otoczeniu, relacje z innymi, poczucie akceptacji, stopień zaspokojenia pragnień, mogą wyzwalać rzut depresji i wpływać na jej przebieg.


Przyczyny biologiczne

Przyczyny i patogeneza depresji nie są wciąż poznane. Udowodniony jest wpływ czynników genetycznych, nadal jednak model dziedziczenia nie został jeszcze poznany. Wiele danych wskazuje na to, że w ośrodkowym układzie nerwowym u osób z depresją występują zaburzenia w układzie neuroprzekaźników (serotonina, noradrenalina, dopamina).

Depresja i choroby somatyczne

W dużej części przypadków depresja ma podłoże organiczne. Może być także następstwem przyjmowania niektórych leków. Przed postawieniem diagnozy i wdrożeniem leczenia należy wykluczyć lub rozpoznać schorzenia somatyczne. Zaburzenia depresyjne są często następstwem organicznego uszkodzenia OUN. W tych schorzeniach obraz kliniczny depresji wykazuje duże zróżnicowanie. Może to być przewlekłe, niezbyt nasilone przygnębienie, nieznaczny lęk, bezsenność lub depresja z pobudzeniem, z silnym niepokojem i tendencjami samobójczymi. W niektórych procesach organicznych depresja bywa przez dłuższy czas podstawowym obrazem klinicznym(niekiedy maską) procesu chorobotwórczego. Może nakładać się na: chorobę Parkinsona, pląsawicę Huntingtona, stwardnienie rozsiane, guzy mózgu, stany poudarowe. Istnieje też duża grupa chorych, których depresja jest zjawiskiem wtórnym w stosunku do schorzeń somatycznych. W odniesieniu do tej grupy używamy określenia - "depresja objawowa" (wszelkie zaburzenia hormonalne, schorzenia reumatoidalne). Przed rozpoznaniem depresji należy ustalić, czy pacjent przyjmował leki, które mogą powodować lub wyzwalać objawy choroby. Niektóre środki farmakologiczne mogą nasilać już istniejące zaburzenia depresyjne oraz osłabiać lub znosić wpływ leków przeciwdepresyjnych.źródło:http://www.csk.lodz.pl/depresja/objawy.htm


 
 Zobacz profil  
 
Post 04 sie 2006, 00:53 
Jeżeli można rozszerzać takie naukowe definicje. "Brak zainteresowania życiem, stupor, katatonia"


 
   
 
Czy to jest DEPRESJA ??
Post 18 sie 2006, 20:44 

Od: 18 sie 2006, 20:29
Posty: 2
Hej! mam problem i jakos nie potrafie sobie z tym poradzic:(
Od kilku miesiecy czuje sie beznadziejnie...myslalam że wszystko minie po maturze ale tak sie nie stalo i czuje si ecoraz gorzej...szczerze mówiac nic mi sie nie chce, czasem nawet wyjsc z domu...siedze caly dzien w domu, czuje sie zmieczona jak po jakims ciezkim wysilku, do tego boli mnie glowa,czuje sie podenerwowana i nie potrafie sobie znalezc zajecia...jestem nie do zneisienia dla bliskich ..ale znowu nie jest tak ze caly czas jestem w takim stanie...czasem mam kilka dni bardzo dobrych, jestem pelna energii i pelna zycia...dlatego tez nie mam pojecia co to moze byc???czy powinnam isc do lekarza albo po prostu to nic takiego???
ale szczerze mowiac zaczyna mnie to niepokoic coraz bardziej...coraz czescxiej jestem smutna :cry: ..sama juz nie wiem czy ja sama sobie cos ubzduralam???


 
 Zobacz profil  
 
Post 19 sie 2006, 01:21 
Przyjaciel forum

Od: 08 sty 2006, 22:06
Posty: 348
Lokalizacja: Wołomin
Kasik
jeśli tak się czujesz, to nic sobie nie ubzdurałaś.
Moim zdaniem może to być depresja, albo stany depresyjne (wyst. co jakiś czas).
Spytaj kogoś, kto się na tym zna, czyli lekarza.
Internistę, psychologa.
Żeby iść do psychologa nie trzeba od razu mieć diagnozy nadającej się na jakąś terapię.Może Ci poprostu pomóc w takiej sytuacji i nauczyć Cię radzić sobie z tym, zanim rozwinie się w prawdziwą chorobę.
Dla mnie leki to ostateczność (a ostatnio poważnie rozpatruję taką ewentualność).
Nie trać czasu.
Powodzenia.

______
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.


 
 Zobacz profil  
 
Post 19 sie 2006, 10:04 

Od: 12 sie 2006, 19:58
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
to moze byc depresja.
nie watro zwlekac z wizyta u lekarza wiec idz jak najszybciej.
pozdrawiam :!:


 
 Zobacz profil  
 
czy?
Post 19 sie 2006, 20:10 

Od: 19 sie 2006, 19:53
Posty: 1
nic mnie juz nie cieszy , w ciagu 5miesiecy mialem 4 ciezkie wypadki , nie wiem czy to wynika z mojego"pecha" czy roztargnienia. Przez polamane kosci nie moge juz uprawiac (przynajmniej na razie) sportu ktory dawal mi tone adrenaliny i jest sensem mojego zycia. od pol roku nie odnioslem zadnego sukcesu , CODZIENNIE zdaza mi sie cos takiego ze .... szkoda gadac. Nie spie ... nie jestem w stanie zasnac bez tabletek , alkocholu albo "palenia" choc zawsze zastanawiam sie dlugo zanim cos "przyjme" , nie chce ale prespektywa ze nie zasne , bede czyl ten dobijajacy stres bez powodu jest tak straszna ze i tak codziennye siegam po jakies uzywki.Potrafie zjesc jeden posilek w ciagu tygodnia ! albo wpierniczac jak nienormalny.Czuje sie strasznie wypalony , powoli trace kontakt z ludzmi , zostali juz tylko najlepsi.
Wiem ze dlugo nie pociagne , mam uczucie nadchodzacego konca. Zawsze bylem cholernie twarda i spokojna osoba , i tak ma zostac , mysle ze dla tego jest mi tak ciezko. Jestem prawie pewien ze powinienem poszukac pomocy , ten wpis traktuje jako zawor bezpieczenstwa.trwa to juz rok , a ostatnie 6 miesiecy to ... pieklo na ziemi .Poradcie albo odstrzelcie :roll:


 
 Zobacz profil  
 
Post 19 sie 2006, 21:49 
Avatar użytkownika

Od: 25 mar 2006, 15:09
Posty: 262
Lokalizacja: Sieradz
ciężko jest mi cokolwiek doradzic , bo za mało napisałes. Jakie tabletki bierzesz? Byłes juz u lekarza? Czy wychodzisz z domu ? Czy te wypadki spowodowały , ze juz nigdy nie bedziesz mogl uprawiac sportu czy tylko tymczasowo?
Pozdrawiam

______
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
*****************************************
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart


 
 Zobacz profil  
 
Post 20 sie 2006, 09:08 
Przyjaciel forum

Od: 08 sty 2006, 22:06
Posty: 348
Lokalizacja: Wołomin
NIE, witaj na forum.

NIE napisał(a):
zostali juz tylko najlepsi.Zrób więc wszystko, by ich nie stracić.
I to przez coś tak podłego jak depresja.

Pozdrawiam.

______
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.


 
 Zobacz profil  
 
Post 20 sie 2006, 09:43 
Założyciel / Administrator

Od: 13 lip 2005, 00:45
Posty: 4746
Lokalizacja: Częstochowa
NIE, witaj (tzn. Witaj Panie NIE). ;)
Jedyne co mogę doradzić, to poprostu walcz, walcz nawet o najmniejsze sukcesy. I staraj się widzieć w nich (małych sukcesach) powód do radości. Nawet na siłe...


 
 Zobacz profil  
 
Post 21 sie 2006, 09:44 
Avatar użytkownika

Od: 19 sie 2006, 19:49
Posty: 65
Małymi sukcesami powinieneś zacząć się cieszyć. Powolutku, powolutku. Co to za sport? Będziesz mógł do niego jeszcze wrócić?

______
vanitas vanitatum, et omnia vanitas


 
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 1805 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administratorzy forum psychologicznego nie biorą odpowiedzialności za treści pisane przez Użytkowników.
Forum ma charakter informacyjny.
Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Forum jest prowadzone przez Nextweb Media Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptacje regulaminu.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Forum Psychologiczne - Depresja - Nerwica

All rights reserved by nerwica.com © 2005-2015

Grupa NextWeb Media

sitemap