Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez CrazyDiamond 20 mar 2017, 08:14
Teksas napisał(a):

Teksas, a Ty jak sobie z tym radzisz? Czy masz jakieś sprawdzone sposoby? Ja zauważyłam u siebie, że rano, kiedy wstaję nagle, od razu po przebudzeniu, to jest masakra... odruch jest bardzo silny. Jeśli jednak wyłączę budzik, poleżę kilka minut i dopiero potem wstanę, to jest lepiej. Ale w zasadzie jest to jedyna sytuacja, w której ten odruch może się zmniejszyć. W pozostałych jest nie do opanowania.
Trochę zmieniłam dietę, jest jakby mniejszy (nie jem czekolady, mniej pieczywa, więcej owoców itp.)
Neurolog twierdzi, że u mnie to jest na tle nerwowym.[/quote]

U mnie też. Biorę lek i chodzę na terapię. Ale odruch i tak czasem jest. Jakoś to staram się zwalczyć.[/quote]

A nie masz problemów z np. leczeniem zębów? u mnie ten odruch uniemożliwia leczenie, jedynie na podtlenku azotu mogę...
Chyba powinnam wybrać się na terapię. Psycholog, neuropsycholog czy psychiatra?

Depresja objawy

przez Teksas 20 mar 2017, 23:20
Nie, z leczeniem zębów nie mam problemów. U mnie ten odruch jest od środka bardziej, a nie od zewnatrz. I to się zdarza np. dwa razy w ciągu tygodnia, w różnych momentach, trwa np. dwie minuty i ustępuje. dziwne.

Jeśli u Ciebie to też jest na tle nerwowym, to powinnaś udać się do psychiatry. Psychiatra przyjmuje bez skierowania i decyduje o dalszym leczeniu (np. daje skierowanie do psychologa).
Pamiętaj że jeśli ludzie mają z Tobą problem........, to jest to ich problem.

Depresja objawy

przez Hantelek 19 kwi 2017, 16:22
A z tymi odruchami wymiotnymi, to jesteście pewni, że nie chodzi o refluks / przepuklinę przełyku, która może być zarówno niezależna od depresji, jak i skutkiem ubocznym brania leków na depresję

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez CrazyDiamond 25 kwi 2017, 08:58
Hantelek, odwiedziłam dwóch gastrologów, miałam gastroskopię w narkozie, wykluczono jakiekolwiek schorzenia tego typu :-( A leków antydepresyjnych nie biorę... Kurcze, już sama nie wiem, z czego to się bierze. Podejrzewam nerwy+alergia. Kiedy jem rzeczy z niską zawartością salicylanów i takie, które mają mało konserwantów, to czuję się lepiej. ALE- to też nie jest regułą. Czasem czuję się tak, jakby mój organizm prowadził niezależny żywot :D

Depresja objawy

przez jogas 28 kwi 2017, 17:17
Czy duża chęć do snu to oznaka depresji ?

Depresja objawy

przez holfinka 01 cze 2017, 18:26
U mnie tak się właśnie zaczęło (depresja) - masakryczna senność, zaburzenia snu typu lęki nocne, somnambulizm...

Polecam wizytę u psychiatry nim rozkręci się na dobre...

Depresja objawy

przez Anuka 03 lip 2017, 18:42
U mnie ostatnio, oprocz znajomego uczucia ogolnej beznadziei, doszedl silny lek. Pare dni temu mialam stresujaca sytuacje w pracy. Wszystko skonczylo sie dobrze, ale strasznie to odchorowalam. Mialam nieprzerwany bol w klatce piersiowej, ktory utrzymywal sie z tydzien, ze slabnaca intensywnoscia. Pamiec mi sie pogorszyla... trudno mi skupic uwage.. boje sie codziennosci, zwyklej odpowiedzialnosci za podstawowe sprawy.. mam katastroficzne mysli..
Bylam u psychiatry (chociaz po kilku latach roznych terapii nie ufam lekarzom ani psychologom), przepisal mi leki, ale nie wykupilam. Myslalam, ze sie pozbieram. Ale chyba wroce do niego, bo nic mi nie pomaga: zadne afirmacje, trening pozytywnego myslenia, ksiazki, kot, syn...
Nawet biegac nie mam sily..

Depresja objawy

przez Pablo34 02 wrz 2017, 21:22
Witam mam lat 34 kiedyś męczyłem się na zaburzenia depresyjne lękowe brałem seroxat ale od okolo 4 lat nie biorę żadnych leków od Psychiatry od czasu do czasu ratuje się hydroksyzyna gdyż właśnie parę lat temu zdiagozowali u mnie padaczkę ja to tak nazywam padaczka bez padaczki bo tyle razy mnie badali jak wzywalem karetkę by mnie zbadali gdyż źle się czułem i wyszło eeg nieprawidłowe z funkcją napadowa zawsze takie miałem i nigdy niediagnozowali padaczki na podstawie wyniku eeg ale ze ja miałem tyle epizodów szpitalnych to pomyśleli może to i przykleił łatkę padaczki zacząłem brać finlepsin 200 retard ...400 rano i 400 wieczorem ale ja jk zwykle sobie wkrecam że zaduza dawka i brałem 2 razy po 200 niraz mniej i tak przez niecałe 3 lata i dolegliwości nerwicowe były padaczkowych nigdy heh teraz znów leżałem na neurologiem i zmienili mi na depakine zacząłem brać bo wszystkiego sprobuje ale moje dolegliwości i smutek w sobie pojawiają się mam nieraz tak że muszę na siłę coś robić a w głębi ciała nie mam na to ochoty jakby coś mnie blokowało często boli mnie głowa po prawej stronie taki denerwujące klujace uczucie pRomieniuje do oka ogólnie to mam duży problem bo sobie dużo wkrecam tak sobie myślę gdyby były mistrzostwa świata we wkrecaniu sobie różnych rzeczy wygrał bym i przejmowania się swoi stanem zdrowia już tyle razy umarłem a żyje dziwne nie mialem robiony ostatnio rezonans głowy choć termin mam na mają zrobiłem teraz prywatnie bo wkrecalem sobie różne rzeczy w gruncie rzeczy nie odbiega od normy od poprzedniego sprzed 3 lat jak to jest że człowiek czuje się źle to szuka przyczyn a one są chyba tylko w głowie nawiązując mam wachania nastroju zdarza mi się po płakać a chęć do życia mam ogromną choć męczy mnie to strasznie mnie to zmieniło jestem takim innym człowiekiem przestałem całkowicie pić alkohol choć i tak piłem okazjonalnie ale co zrobić jak zaraz bym sobie nawkrecal teraz do troszkę mecze bo albo ta depakine mnie przybija albo borykam się z tymi zaburzeniami depresyjnymi bo stan mój jest d dupy okolo półtora miesiąca nawet jak w szpitalu leżałem byłem taki przygnębiony kochani poradzić coś możecie proszę was chciałbym żyć na 100procent

C

Sortuj wg