Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Depresja" czy zwykłe lenistwo?


Thobold

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę sprawę mojego brata krótko, żeby nie przynudzać.

1. Ma 18 lat. Jest osobą wrażliwą i inteligentną. Niestety, także leniwą i nieprzystosowaną do życia.

2. 5 lat temu zmarł jego ojciec, bliska mu osoba.

3. Przez te 5 lat nikt się nim nie zajmował. Dostawał jeść i miał gdzie spać, niewiele więcej.

4. Od tych 5 lat ma problemy z nauką. Wyrzucili go z dwóch szkół, bo w ogóle nie pojawiał się na lekcjach,

5. Nie chce iść do pracy ani do szkoły. Nie robi nic. Leży całymi dniami w łóżku. Nie sposób go wyciągnąć, nawet siłą (wtedy płacze albo udaje, że płacze).

6. Powtarza, że nic nie obchodzą go inni ludzie i świat. Nie wierzy, że jest w stanie ukończyć jakąkolwiek szkołę czy pracować. Tak przynajmniej powtarza.

7. Gdy się z nim rozmawia, milczy. Gdy się na niego krzyczy, zamyka oczy i zwija w kłębek. Gdy się go gdzieś wysyła (np. na rozmowę kawalifikacyjną, do psychologa, do szkoły) - nie dociera tam, szwenda się po mieście.

8. Dzisiaj cały wieczór głośno powtarzał: "Chcę umrzeć.". Tak, żebyśmy usłyszeli w drugim pokoju.

9. Jego utrzymanie kosztuje, a jego postawa skutecznie demotywuje do jakichkolwiek działań jego rodzinę (w tym mnie).

 

Czy on udaje? Cała rodzina ma wrażenie, że brat jest po prostu leniwy i specjalnie udaje "depresję", żeby móc nic nie robić całymi dniami, dostać jeść, nie pracować, mieć spokój. Nie poszedł nawet do psychologa

Mamy ochotę po prostu zostawić go samego, aż zmądzrzeje. Nie wierzę w żadną "depresję". Myślę, że po prostu jest leniwy i próbuje, jak długo wytrzymamy. To trwa już pół roku, w sposób jaki opisałem.

Jak sprawdzić, czy on udaje? Co z nim zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysla ze twój brat naprawde ma problem i jest pozostawiony sam sobie.uwazasz ze przyjemnoscia jest nigdzie nie wychodzenie tkz wegetacja? w dodatku jest obwiniany o lenistwo,niestety depresja to jest niemoc psychiczna do czegokolwiek,taka osoba jest fizycznie zdrowa ale nie jest w stanie badz z trudnoscia wykonuje proste czynnosci domowe,wiec jak ktos nie jest w temacie może posadzac taka osobe o lenistwo,co tylko ją jeszcze bardziej pogrąąża bo czuje sie nierozumiany i sam ze swoim problemem,MYSLE ZE dobrze ze piszesz i pytasz,jesli brat krzyczy ze chce umrzec to powinno to byc niepokojace dla was,i chyba czas najwy zszy zajac sie nim i nawet go zaprowadzic do psychiatry.NIe zwlekac ani chwili i nie zastanawiac sie ani dnia dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×