Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja czy leń?


DarkDevil

Rekomendowane odpowiedzi

Sama nie wiem jak to określić. Nie czuje sie na siłach. W szkole non stop sie zamyślam , nie mam chęci do nauki. Jeżeli jest spr w szkole to zostaje w domu bo wmawiam sobie że nie dam rady nauczyć sie na spr że napisze następnym razem gdy pokaże sie w szkole. Zamartiwam sie tym ze nie poszlam do lo ze 4 lata musze chodzic do technikum , ze nie mam czasu na nauke , nie chce mi sie uczyc. To mnie przerasta nie wiem jak znowu miec checi do tego wszystkiego , jak zaczac od nowa. Nie potrafie. Nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz porobione badania podstawowe?zobacz czy wszystko

jest w porzadku i nie masz np.anemii .Szkołe mozna zmienic

przeciez?porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami,lub któryms z nicj jesli mozesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałas,ze nie masz czasu na nauke dlaczego?

 

nie mam czasu na nauke tak. wracam najpozniej do domu o 20 gdyz mam w szkole druga zmiane. mam bardzo duzo nauki a czasu bardzo malo , ostatnio jestem niewyspana zmeczona wiec nie mam checi siadac przy ksiazkach po 21. a rano musze wstawac o 6 bo mam zly dojazd wiec o nauce ani mowy. : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zorganizuj czas tak, żebyś miała czas na naukę.

 

jak? skoro druga zmiana mi na to nie pozwala? nawet jak bym chciala to nie dam rady sie zorganizowac. a jak mysle ze musze sie czegos nauczyc to odrazu przychodza mi leki ze nie zdaze albo nie dam rady.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może znajdź inną pracę? taką niekolidującą z Twoją nauką? widzisz, że przez obecną nie możesz normalnie funkcjonować.

 

jestem na drugim roku nauki nie moge tak poprstu zmienic szkoly. to sie wiaze z matura i wgl.to szkola przeciez nie spowodowala ze to przez nia popadlam w depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienić szkoły? to źle zrozumiałem, myślałem, ze po prostu gdzieś pracujesz i dlatego nie masz czasu. W każdym razie - musisz zrobić coś, abyś miała czas na naukę. Jak opiszesz dokładnie swój plan dnia, postaram się jakoś pomóc. Może coś da radę zorganizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkDevil,

a przyjemne rzeczy tez Ci przychodza z trudnoscia, nie odbierasz telefonów od znajomych, nie chce Ci z nimi nigdzie wychodzic, jesli tak to raczej depresja albo poczatki raczej i jakiś psycholog by sie przydał bo dla młodego organizmu leki nie sa zbyt dobrym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkDevil, Rozumiem ,że chodzisz do szkoły po południu ,tak? To po co wstajesz o 6 rano? Co robisz przed pójściem do szkoły? Czy w szkole czujesz się dobrze? Masz dobry kontakt z kolegami? Interesuje Cię to czego się tam uczysz?

 

Wiola

tak chodze do szkoły po poludniu.

wstaje o 6 gdyz mam autobus o 7 rano jak mowilam mam bardzo kipeski dojazd wiec jezdze z przesiadką.

przed pojsciem do szkoly - podstawowe zajecia - zjem , ubiore sie i ide na autobus.

tak w szkole czuje sie dobrze , jezeli chodzi o cos blizszego czy mam chlopaka to nie , nie mam z tego wzgledu ze nie mam na to czasu chcialabym sie skupic bardziej na nauce mimo wszystko.

chodze na ekonomie , interesuje mnie to i gdybym dala rade to mam zamiar ksztaltwoac sie pozniej w tym kierunku.

 

-- 19 wrz 2012, 15:16 --

 

zmienić szkoły? to źle zrozumiałem, myślałem, ze po prostu gdzieś pracujesz i dlatego nie masz czasu. W każdym razie - musisz zrobić coś, abyś miała czas na naukę. Jak opiszesz dokładnie swój plan dnia, postaram się jakoś pomóc. Może coś da radę zorganizować.

 

 

moj dzien jest zwyczajny : wstaje o 6 , o 7 wychodze na autobus w tym ze sie musze przesiadac jeszcze gdzy mam daleko do szkoly wiec z jednej storny to troche meczace. pozniej szkola siedze do 17 , 18 w domu jestem o 20 chwile odpoczne i musze ide do ksiazek , siedze do 2 , 3 w nocy i kolejny dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkDevil, To tak jak ktoś wcześniej sugerował zrób badania, bo być może faktycznie masz np anemię. Następnie spróbuj jakoś lepiej organizować czas, abyś miała czas na odpoczynek jak i naukę. Ja póki co nie dopatrywałabym się depresji , raczej przemęczania, ale to tylko moje zdanie. Jesli chcesz mieć pewność skorzystaj z porady psychologa/psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkDevil,

a przyjemne rzeczy tez Ci przychodza z trudnoscia, nie odbierasz telefonów od znajomych, nie chce Ci z nimi nigdzie wychodzic, jesli tak to raczej depresja albo poczatki raczej i jakiś psycholog by sie przydał bo dla młodego organizmu leki nie sa zbyt dobrym wyjściem.

 

nie. jezeli zaangazuje sie w cos , co mi sie spodoba to po jakims tygodniu nie che mi sie dalej rozwijac tej umiejetnosci , nie mam chceci do tego.

ze znajomymi zerwalam kontakt z gimnazjum natomiast w szkole sredniej nie spotykam sie ze znajomymi jedynie w szkole. jezeli chodzi o wyjscia to nie raz juz mialam tak ze umowilam sie z kolezanka , po czym napisalam jej ze nie moge wyjsc bo mi nie pozwolili rodzice ( sklamalam , nie chcialo mi sie wyjsc wolalam siedziec w domu).

a z psychologiem to nie wiem. raczej mam by powiedziala ze nic mi nie jest ze jest ok wiec o psychologu nie ma mowy zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×