Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Depresja a pory roku/sezonowa

Wiadomości w tym temacie: 56

Strona 4 z 4  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Reklama

Autor

Depresja a pory roku/sezonowa

Post 16 sty 2007, 16:03 
ExModerator

Od: 29 lis 2006, 21:38
no wlasnie przy tegorocznej "zimie"to naprawde nic innego tylko albo pic albo wyc!!!!szok!taka pogoda nie pomaga zdrowym ludziom a co dopiero w depresji a wrecz ja naklada na mnie coraz bardziej-nic sie nie chce-kompletnie:(koszmar

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Czy wiosną depresja znika?
Post 26 maja 2007, 18:10 

Od: 22 maja 2007, 00:20
Czy depresja znika wiosną, czy wiosną czujecie się lepiej?
Ja mam "całororoczną depresję", czuję się nieco lepiej, gdy słońce zaczyna częściej i mocniej świecić, ale parę lat temu bywałam
naprawdę szczęśliwa, na dworzu robiło się cieplej, a ja chciałam biec i wdychać wszystkie piękne zapachy zielonej pory roku.
Obserwowałam zmiany w przyrodzie, a teraz...
Wkładam lżejsze ciuchy, czasem wychodzę na samotny spacer, nie ma we mnie tej radości sprzed lat. Nie kupuję wiosennych kwiatów, bardzo chciałabym uwierzyć, że wiosna przychodzi też dla mnie...

Post 26 maja 2007, 18:30 

Od: 05 maja 2007, 22:18
Jest coś takiego jak depresja sezonowa. Trwa od późnego lata do wczesnej wiosny. Ma związek z mniejszą ilością światła. Lecz pozostałe typy depresji niestety nie mijają wiosną. Może ewentualnie polepszyć się nastrój ze względu na słońce, pogodę, ożywiającą przyrodę itp. Niestety na mnie nie działa.

Post 26 maja 2007, 19:08 
ExModerator

Od: 01 lut 2007, 12:41
Czy depresja wiosną znika? Hmm...to chyba już indywidualna sprawa. Mnie np. podczas wiosny i lata depresja nasila się, więc nie wiem, to już chyba zależy od człowieka no i oczywiście depresji ;)

______
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...

Post 26 maja 2007, 21:12 
Z pewnością okres wiosenny, lepiej wpływa na nastrój. Wynika to z faktu, że po zimie jesteśmy "niedosłonecznieni". Ale w przypadku depresji, niestety nie ma to wielkiego znaczenia, poza tym, że możemy odczuć przypływ energii. Nasze samopoczucie może się poprawić pod wpływem budzącej się do życia przyrody. Dobrze jest ten okres wykorzystać dla siebie.

Post 26 maja 2007, 21:42 

Od: 21 maja 2007, 16:30
Z własnego doświadczenia wiem, że kiedy depresja się zaczynała, czyli w początkowych stadiach, wiosna bardzo polepszała samopoczucie, dodawała siły. Teraz kiedy się pogrążyłam, oczekiwałam również od wiosny jakiejś otuchy.. Jednak jej nie dostałam w takim stopniu w jakim przewidywałam, a to pogrążyło mnie jeszcze bardziej... również świadomość tego, że jest gorąco a ja krótkiego rękawka włożyć nie mogę, bo pełno blizn na rękach. Wiosna zadziałała źle... mimo przewidywań.. Myślę że to zależy od danej osoby..
Pozdrawiam,
Kinga

______
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Post 27 maja 2007, 23:50 

Od: 13 sty 2007, 10:09
jak pory roku vivaldiego, zmienia się światło w moich oczach............

______
"To jest szczęśliwy dzień. Bo otworzyłam oczy, poruszyłam ręką, bo mam coś do zrobienia i mogę mówić..."

Post 01 lip 2007, 20:59 

Od: 27 cze 2006, 11:25
Dziwne ale u mnie depresja wraca właśnie latem. W upały czuję się gorzej, znacznie gorzej. Znalazłam w internecie że może być depresja jesienna lub letnia. Chociaż ta druga występuje bardzo rzadko. Czy u kogoś może rozpoznano depresję letnią??? Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę o kontakt.

______
cieszmy się każdym danym nam dniem

Post 12 wrz 2013, 13:25 

Od: 12 wrz 2013, 13:22
Depresja dopada sezonowo wiele osób. Przeczytajcie jakie są objawy jesiennej depresji, jakie domowe sposoby na leczenie depresji są najskuteczniejsze i jaka dieta może pomóc.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/z ... 39775.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 39799.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/ ... 33539.html

Post 12 wrz 2013, 14:02 
Domowe sposoby i dieta to mogą byś skuteczne na chandrę albo jakiegoś zwykłego doła. Pewnie zalecają jeść potrawy zawierające tryptofan podnoszący serotoninę, śmieszne. Większość osób na tym forum leczy depresję lekami albo psychoterapią. Gdyby dieta i domowe sposoby pomagały, to 3/4 użytkowników forum przestałaby tutaj pisać. Mnie każdej jesieni czeka nasilenie depresji, jedyne co mi w niej pozwala normalnie funkcjonować to leki dobrze dobrane. Zresztą nie jestem tu chyba jedynym takim przypadkiem.

Post 12 wrz 2013, 14:09 

Od: 02 lut 2012, 20:32
Ja jesienią i zimą zawsze miałam remisję. Czekam wiec na te pory roku :105:

______
"Od smutków życia są dwie ucieczki: muzyka i koty." - Albert Schweitzer

nie jestem jak każdy, nie postępuję jak wszyscy...

http://www.youtube.com/watch?v=7evR2SyiAnQ to relax
http://www.youtube.com/watch?v=DuFUtL8zUAk to energy max:)
moja guru:) http://www.youtube.com/watch?v=7qdd4B-kToY

Post 23 paź 2013, 12:20 

Od: 06 maja 2009, 17:35
Łapią mnie ostatnio doły od 2 tygodni, nie wiem moze to jesienne, albo zmęczenie obawami. Tez macie większe doły ostatnio?

Ostatnio edytowano 27 paź 2013, 12:58 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

Post 24 paź 2013, 16:32 

Od: 10 paź 2013, 16:45
Też tak mam. Chodzę ciągle zmęczona i z byle powodu zaczynam płakać :smile: A jak sobie pomyślę, że ta jesień już się kończy i niedługo będzie tak zimno, to mi się ręce zaczynają trząść. Nie lubię jesieni, a jeszcze bardziej zimy.

Post 26 paź 2013, 12:50 

Od: 26 paź 2013, 09:30
Mnie też łapały doły jesienne. Tej jesieni kupiłem żeńszeń, biorę go już prawie miesiąc i mam dobry nastrój i nie odczuwam zmęczenia ani zamulenia. Będę go brać jeszcze kolejny miesiąc.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 |