Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy warto się masturbować ? (jako rozładowanie napięcia)


devnull

Rekomendowane odpowiedzi

krótka piłka ...

 

czy warto się masturbować ? skoro nie ma się partnera.

chodzi mi o sucho medyczno-lekarską praktykę.

chodzi o to, że od 2 lat kompletnie olałem seks, zacząłem w zastępstwie palić trawę,

no i pytanie, czy to dobra metoda na rozładowanie napięcia a także czy jest

to korzystne dla psychiki/ciała ?

 

wiadomo, katolik pierdolnie mnie tu w łeb, ale ja jestem człowiekiem a nie katolikiem.

 

chciałbym by wypowiedział się ktoś kompetentny.

 

czy abstynencja seksualna ma sens ?

czy może nie ma sensu ? bo wzmaga frustrację, że jest się samotnym.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro nie masz partnerki "zjechanie na ręcznym" raz na jakiś czas jest korzystne. Im więcej się facet podnieca, tym więcej produkuje testosteronu a jak wiadomo jest on potrzebnym hormonem :)

ale pamiętaj że najgorszy seks jest lepszy od najlepszego ręcznego.

Może skorzystaj z usług pań za 100ówke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy z której strony spojrzeć

 

jeżeli założyć, że człowiek to tylko zwierzę składające się z kupy mięsa i kości to z medycznego punktu widzenia jest to nieszkodliwe, podobnie jak wizyta u pani za stówkę. natomiast przy założeniu, że człowiek posiada duszę, jest to czynność egoistyczna, która przeszkadza w rozwinięciu cech takich jak miłość czy dobro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, jakby przez 2 lata pościł, to organizm zacząłby samoistnie pozbywać się nadmiaru nasienia, a mogło to by być bardzo kłopotliwe jeżeli doszło by do tego w pracy/szkole/na zakupach/itd.. ;)

 

Sama masturbacja nie jest szkodliwa. Szkodliwe może być podejście do niej - uważanie się za gorszego (bo inni mogą sobie pójść na panienki i poruchać, a ja muszę ciągle się sam zadowalać), poczucie winy (najczęściej wywołane przez uwagi Kościoła). Niestety w internecie można poczytać na wielu portalach o szkodliwości masturbacji (co jest kompletnym nonsensem), a to tylko pogłębia poczucie winy, strach, obniżenie samooceny.

Sam jakiś czas temu zmagałem się poczuciem że to przez masturbację mam tak zaniżoną samoocenę i pewność siebie, trudności w relacjach z innymi. A wszystko przez to, że jakiś "yntyligent" napisał, że masturbacja powoduje izolację i te wymienione już problemy.

 

A pytanie czy warto? Warto samemu "wybrać" moment wytrysku, żeby nie było niespodzianki przy samoistnym w pracy. :P

 

-- 08 cze 2012, 18:03 --

 

S jak..., tak, wciskaj takie brednie ludziom do głowy i wywołuj w nich poczucie winy i strach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie że nie bzdura, dotyk, zapach, uczucia wobec partnerki zawsze dają więcej niż "ręczny"

Nie zawsze są uczucia, nie zawsze zapach jest "kompatybilny". Nie zawsze penis się słucha, a kobieta może mieć sucho. Może być ch..owo i tyle. A przy masturbacji zawsze jest ten sam poziom, do którego masturbant jest przyzwyczajony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak QueenForever, nie warto.

to chwila przyjemności z samym sobą a później jest ''pustka''. Nie ma ''partnera'', ''partnerki''. To tylko pogłębia problem. To jest oszukiwanie samego siebie.

:nono:Ręce później śmierdzą. Fe :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce później śmierdzą. Fe

Nie wiem jak u Ciebie, ale w mojej okolicy już dawno mydło i inne środki czystości są dostępne w sklepach. ;)

 

rafka, QueenForever, jakoś nie dziwi mnie, że jedyne osoby które negują masturbację to silnie wierzący katolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×