Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy można samemu sie wyleczyc??


igo444

Rekomendowane odpowiedzi

Nerwica ma to do siebie ze znika aby pozniej powrocic, dlatego maloprawdopodobne ze to jest wyleczone, bez terapii i lekow raczej sie nie obejdzie, chyba ze jestes w poczatkowej fazie nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju, dlaczego dołujecie kolegę? Jak nie ma objawów, to się należy cieszyć i czym prędzej się brać za życie, a nie zachowywać się jak moja 80letnia ciotka, co jak mierzy ciśnienie i wyjdzie, że ma dobre to mówi "nieszkodzi, że jest dobre, na pewno zaraz skoczy".....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba ja nie doluje, ale znam nerwice i znam mechanizm jej dzialania, trudno okreslic w jakim on jest stanie co napisalam wyzej, a nerwica ma to do siebie ze wraca w roznych momentach naszego zycia, wiec nie zamierzam mu pisac ze nie wroci, bo byc moze tak ze wroci i bedzie gorzej choc oczywiscie mu zycze aby wiecej nie mial objawowo nerwicowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co się rozumie pod pojęciem leczenia nerwicy. Zreguły farmakoterapią i psychoterapię. Farmakoterapia złagodzi objawy, ale nie wyleczy przyczyny. Psychoterapia pomoże znaleźć przyczynę, zrozumieć ją, jak i zrozumieć samą nerwicę. Wskaże także to, że aby się z niej wyleczyć musimy wprowadzić pewne zmiany w nas samych i w naszym życiu, a to możemy zrobić tylko my, więc tylko my sami możemy samych siebie wyleczyć.

Pamiętajcie-NERWICA TO NASZE EMOCJE, A ONE BĘDĄ Z NAMI ZAWSZE, BO NASZE EMOCJE TO WŁAŚNIE MY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można się samemu wyleczyć :)

I popieram żeby nie dołować się na zapas, jeżeli nerwica znikła być może czynnik który ją wywaływał też znikł, w ogóle WYLECZENIE nerwicy to pojęcie względne :)

Wcale nie powiedziane że jak się łyka tableteczki i ma się terapię to ta nerwica nie wróci, równiez może, ale nie o to przecież chodzi.

A więc jak znikła to korzystaj z życia! :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się samemu wyleczyć, o ile ktoś ma taką predyspozycję. cóz innego robicie na terapiach? Jak ktoś w końcu wyjasni sobie wszystkie problemy i dojdzie do rozwiązania i przyczyny swoich leków, to jest już o krok od wyleczenia... ale często właśnie samemu ciężko jest to zrobić, więc korzysta się z pomocy psychoterapeuty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze raczej nie da sie samemu wyleczyc, dlatego ze przy nerwicy włacza sie mechanizm błednego koła które bardzo trudno jest przerwac nawet z czyjas pomoca, a co dopiero samemu.

 

wydaje mi sie ze ja sama bym z tego nie wyszla a problemy tylko by sie dalej nawarstwiały, zamiast sie rozwiązywac.

 

chyba ze przyjmiemy ze nerwica to tylko zaburzenia w chemii mózgu, wtedy moze mogłaby sama przejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×