Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: czy jestem psychicznie chory???

Wiadomości w tym temacie: 26

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

czy jestem psychicznie chory???

Post 26 wrz 2009, 18:38 

Od: 26 wrz 2009, 09:05
Czesc wszystkim.Mam 18 lat.nerwica lękowa dopadla mnie 2 lata temu..Takich powaznych atakow paniki mialem moze przez ten okres z 4 razy.Teraz tez mam.Bylem u swojego psychiatry, i podczas jednej wizyty chcialem zeby mi powiedziala ze nie jestem psychicznie chory.To bylo tak : Pani doktor a ja napewno nie jestem psychicznie chory??
a ona : Napewno nie jestes :) ja : "bo ja sie czuje jakbym byl psychicznie chory"
ona : po 1 jakbys byl psychicznie chory to bys o tym nie wiedzial.po 2 trzeba sie duuzo uczyc zeby stwierdzic czy ktos jest chory psychicznie i ja stwierdzam ze nie jestes, ( pani doktor stierdzila u mnie 2 lata temu nerwice lękowa i lecze sie caly czas.raz biore tylko magnez ,ziolka a jak mam trudniejsze momenty to np.na noc Pramolan.)
znowu zapytalem czy napewno nie jestem psychiczny a ona mowi : wiesz ze to jest szafa ( wskazujac na szafe) mowie "wiem , wiesz ze to jest firanka ? mowie : "wiem " wiesz gdzie jestes?? mowie wiem wiesz po co tu jestes ?? " mowie wiem:" to ona mowi to jak to ejstes psychiczie chory jak masz siwadomosc wszystkiego.MOwi ze jak chce to wypisze mi zaswiadczenie ze jestem psychicznie chory jak juz tak sie upieram. mowie ;" niee, lepiej niee hehe:"

no ale zastanawiam sie czy to nerwica czy to nie jest jakas choroba psychiczna.bo...mialem takie uczucie jakbym nie byl soba...takie dziwne..albo ze starce kontorle ... albo np ze upatrze sobie jakas osobe(obsesja)...i ja zabije ( wtedy lęk jest najslinijeszy :(:( )) albo podczas lęku ze np w sql pomysle ze moj kolega z lawki jest zly i bede chcial od niego sie przesiasc w czasie lekcji( ost tak bylo,,siadl kolo mnie kolega ktorego nie lubie.ale nic nie zrobilem, nawet porozmawialem z nim :) )....wiem ze to jest choree...ale po co to ???:(:(:( wogole jestem jakis otepialy , mam opuzniony zaplon...wogole dziiiwnie sie czuje:(najgorzej jest rano..pozniej moze byc...nie wiem co to moze byc ze czuje sie tak sam ze soba dziwnie...ehhh boje sie sobie czegos wmowic...., nie moge sobie z samym soba dac rady.. :(

albo np poszzedlem z siostra do mcdonalda , siadamy przy stoliku a ja zobaczylem pajaka ( myslaem ze mam zwidy) mowie " karolina karolina widzisz pajaka. a ona " łeeee widze" mowie uffffffff
albo siade sobie czasami gdzies...i oczysicie mysle.... np.zobacze jakas rzeczz i beznadziejnnie czekam az cos do mnie powie( iwtedy sobie mysle " jestem psychicznie chory!!! i lęk lęk lęk.)

Ostatnio edytowano 26 wrz 2009, 18:47 przez ja1991_19, łącznie edytowano 1 raz

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: czy jestem psychicznie chory???
Post 26 wrz 2009, 18:40 
Przyjaciel forum

Od: 17 lip 2007, 15:44
No cóż, typowe objawy. Lęk przed zwariowaniem, postradaniem zmysłów. To tylko lęk, takie rzeczy się nie zdarzają u takich osób jak ty.

Post 26 wrz 2009, 18:51 

scrat, scrat, scrat,

czyli to typowe objawy czego?? nerwicy czy psychozy??
" u osob takich jak ty" czyli??

Post 26 wrz 2009, 19:01 
Przyjaciel forum

Nerwica.

Post 26 wrz 2009, 19:05 
Nie masz psychozy:PKolega scrat zapewne chcial powiedziec ze to sa typowe objawy nerwicy.Swoja droga tez zastanawia mnie stwierdzenie ze ''takie rzeczy nie zdarzaja sie u takich osob ja Ty''?Czyli ze mozna powiedziec na 100% ze ktos nie zachoruje na psychoze?Lekarz tez mi cos wspominal w tym temacie ale w necie mozna znalezc calkiem inne informacje czyli ze nie wiadomo kiedy i nie wiadomo kogo.

Post 26 wrz 2009, 19:18 
Przyjaciel forum

Nigdy nie ma 100% pewności. Ale nerwice nerwicami a psychozy psychozami, jakie jest prawdopodobieństwo że na pokładzie jednego samolotu będą dwie bomby? :)

Widziałem trochę osób z takimi myślami, to tylko zaburzenia, żadna z nich nie zrobiła tego czego tak się bała.

Post 26 wrz 2009, 19:25 

Tak ..podobno kazdego moze dorwac psychoza....
Moj wujek ma schizofrenie...to jest dziedziczne??
KUrcze,,moja mam ma nerwice , ja mam po niej... tylko ona nie ma zadnych lękow..mowi ze kiedys jakies tam miala...a teraz nie ma...fakt jest nerwowa , bardzo wrazliwa i bardzo przejmuje sie opinia innych..ale po za tym to ok....ma tam taki dziwny okres czasami ze jak sie zdenerwuje to przez tydzien chodzi taka dziwna ze malo sie odzywa....ale nie ma takiego czegos jak ja.....Ja to jak mam napad lęku ( teraz to jest 4 raz od 2 lat taki dziwny okres,,,ktory zazwyczaj trwa ok.2 tygodni a pozniej jest wszystko ok) to sie czuje okropnie..a mamusia jakos sobie daje rade....chce przez to powiedziec ze moja mama ma dlugo juz nerwice.. jak ze mna byla wciazy to juz miala i jakos nie zlapala ja psychoza do tj pory....a my sie tak martwimy zeby nas psychoza nie dopadla..ehh
mozna z tego wywnioskowac ze moja mama nie daje sie nerwicy ;)

scrat : wytlumacz porownanie i nie kaz mi dzis juz myslec..juz za duzo dzis mysalem...;p;p

Post 26 wrz 2009, 19:26 
Przyjaciel forum

Jest takie że masz nerwicę a nie schizo.

Post 26 wrz 2009, 20:00 

Oo nawet teraz sie balem ze napisze tu cos glupiego albo obraze kogos i ktos powie ze jestem psychiczny..
naprawde jestem pier***ty...heh
gdzies tam czytalem ze te mysli ktorych sie boimy noo to dziala tak : pomyslimy sobie cos np glupiego...zastanowimy sie nad tym i pozniej ta mysl jest cigle automatycznie powtarzana i wystepuje lęk czy jakos tak..
bo np zdrowy czlowiek ( bez nerwicy) to jak sobie pomysli cos glupiego to sie np zasmieje i mysli o czyms innym..np moja kolezanka kiedys mowi " hehe ciekawe co by bylo gdybym tu teraz zdjela spodnie przy wszystkich wypiela sie i sie wysikala , bo mi sie sikac chce" i zasmiala sie i poszla do ubikacji.
a jakbym ja tak pomyslal to zaraz by bylo " o boze , jestem chory, jak ja moglem tak pomyslec" i zaraz by sie lęk pojawił.

Post 26 wrz 2009, 20:07 
Tez mialem takie momenty ze balem sie ze strace kontrole nad cialem i zrobie cos glupiego albo ze kogos skrzywdze. Pociesze cie. Nic takiego sie nigdy nie wydazylo i nie wydazy, to tylko natretne mysli.

Post 26 wrz 2009, 20:50 

a co z tym uczuciem bycia "nie soba"??
takie jakies dziwne;/ jak z kims rozmawiam to nie mam tego uczucia...a jak sobie siade i zaczne myslec to mam....i sie tego uczucia wlasnie boje...
..aa i mala poprawka ..psychiatra powiedziala mi ze mam "zaburzenia depresyjno - lękowe " nie wiem czemu nie nazwala tego nerwica...i powiedziala ze narazie nie musze chodzic na psychoterapie...ze to minie jak dorosne...ze czesto w okresie dojrzewania mlodziez ma takie problemy...... i juz sam nie wiem czy isc na psychoterapie czy nie.......

Post 26 wrz 2009, 21:01 

Od: 10 wrz 2008, 12:31
ja1991_19, słuchaj jak zwał tak zwał :)
fakt jest taki że masz lęki, boisz isę choroby psychicznej z pwoodów psychicznych objawów jak piszesz nie bycia sobą, to niestety równiez jeden z tysiąca objawów lękowych, nerwicowy i też depresyjny, przede wszysktim musisz przestać rozmyślać nad psychozą bo to pogarsza sprawę i to bardzo... sam takie lęki i uczucie znam.
Dużo może tobie samemu powiedziec to że jak jestes czymś zajęty, np jak piszesz rozmową to to znika i jak jestes bezczynny, masz czas na myślenie to uczucie to wraca, to już samo to oznacza że nie jest to ta straszliwa choroba o która się tak bardzo martwisz.
Pozdrawiam

______
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

Post 26 wrz 2009, 21:06 

Od: 12 lip 2007, 17:46
Brzmi to tak, jak gdyby twoja lekarka oczekiwała, że z nerwicy wyrośniesz. :roll:

Jeżeli odczuwasz potrzebę psychoterapii, to spróbuj.

Post 26 wrz 2009, 21:14 

mi to sie wydaje ze to bardziej depresyjny objaw to uczucia bycia "nie soba"....bo sie nie doceniam...normalnie to np.spijrzalbym w lustro i powiedzial " oo ladny chlopak jestem" a teraz to spojrze sie i nic...taki bezwartosciowy sie czuje...
ale wierze ze to nerwica i za jakis tydzien( bo biore leki juz od paru dni) to minie i wroce do rownowagi psychicznej...

[Dodane po edycji:]

Viridian.... Nerwice wydaje mi sie ze zlapalem w "zerowce" jak sie balem do sql chodzic..pozniej ona byla tak jakby uspiona....Nie wiem czy wyrosne ... nie mam pojecia...ale to baardzo dobra lekarka...Jest psychiara dziecieca a jej mąz jest ordynatorem ( tez psychiatra) szpitala psychiatrczynego...a poza tym to nie jest mloda niedoswiadczona pani doktor... ale nie wiem.bedzie co ma byc .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |