Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czasami nie moge tego zrozumiec...


smile

Rekomendowane odpowiedzi

Często na forum czytam wpisy typu czuję się fatalnie, jest okropnie itp. ale..., no właśnie ale do lekarza nie pójdę, lekarstw nie wezmę, z psychoterapii nie skorzystam. czasami też widuję wpisy typu idę do psychiatry ale lekarstwa nie wezmę wiec po co tam ktoś idzie? I powiem szczerze nie rozumiem tego, jak więc taka osoba chce się wyleczyć i normalnie funkcjonować? Jaki ma na to pomysł? Czy czasami nie lepiej spojrzeć prawdzie w twarz i powiedzieć sobie np. muszę brać lekarstwo żeby normalnie funkcjonować. Ktoś ma cukrzyce, jego organizm ma problemy z produkcją insuliny, mój ma problemy z wytwarzaniem endorfin czy z ich przekazywaniem. wiem jakie jest samopoczucie bez leków i z lekami, farmakologi nie uważam że coś strasznego i złego i gdyby nie fakt że chciałabym mieć drugie dziecko to w sumie mało by mnie to ruszało że muszę brać lek nawet gdyby to musiało być do końca życia. Ta jedna tabletka dziennie pomaga mi normalnie funkcjonować, być dobra matką i żoną uśmiechać się, pracować i być wsparciem dla mojej rodziny, myślę że jest to mała cena za danie mojemu dziecku możliwości wychowywania się w normalnych warunkach bez zaryczanej, roztrzęsionej matki. Jeśli mam do wyboru tabletka i normalne funkcjonowanie, radzenie sobie z problemami a huśtawki nastrojów bez lekarstwa to jednak wybieram leczenie. W poniedziałek w końcu zacznę terapię grupową i mam nadzieję że to będzie kolejny krok do lepszego samopoczucia a może kto wie nawet do odstawienia lekarstwa a przynajmniej próby.

I tak mnie to czasami zastanawia, czemu wielu ludzi nie chce dać sobie szansy na dobre samopoczucie? Fakt, u mnie lekarstwa działają, nie muszę brać ich garściami, a wiem że są osoby które muszą brać kilka wiec może nie jestem obiektywna, może ludzie mają złe doświadczenia z lekarstwami, może nie mają wsparcia do przetrwania początków na lekarstwach, ja np. miałam straszne początki , 2 tyg. na zwolnieniu i straszne napady lękowe z agrofobią której nigdy nie miałam?

 

A co Wy o tym myślicie? Jakie są za i przeciw farmakologii? Jaka jest Wasza decyzja i co Wami kieruje decydując się lub nie na leczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ! ja zaczelam od lekow ,pol roku je bralam ,na obiawy pomagaly,lecz problem jest w glowie nie w ciele,pozniej wizyty u psychologa,chodze tam do dzis czyli drugi rok,bez lekow ;-)

 

-- 07 paź 2012, 10:56 --

 

nerwica nie bierze sie z dnia na dzien,na to sie pracuje latami,wiec nie mozna sie nastawiac ze terapia po paru dniach da efekty,ale gdy zaufa sie terapeucie,pomoze wyrwac sie z tego blednego kola,powie jak radzic sobie z atakami ale najwazniejsze nauczy jak zyc by zmienic tok myslenia i nie bac sie jutra ;-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ! ja zaczelam od lekow ,pol roku je bralam ,na obiawy pomagaly,lecz problem jest w glowie nie w ciele,pozniej wizyty u psychologa,chodze tam do dzis czyli drugi rok,bez lekow ;-)

 

-- 07 paź 2012, 10:56 --

 

nerwica nie bierze sie z dnia na dzien,na to sie pracuje latami,wiec nie mozna sie nastawiac ze terapia po paru dniach da efekty,ale gdy zaufa sie terapeucie,pomoze wyrwac sie z tego blednego kola,powie jak radzic sobie z atakami ale najwazniejsze nauczy jak zędęyc by zmienic tok myslenia i nie bac sie jutra ;-) pozdrawiam

 

 

ja będę miała terapię grupową raz w tygodniu przez 7 miesięcy. co dalej zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smile, moim zdaniem jeśli ktoś naprawdę żle się czuje i cierpi zrobi wszystko by

ten stan zmienić ,by sobie ulżyć...więc uważam że musi to być głebokie cierpienie wtedy ratunku szuka się

z cała determinacją bez gdybania czy branie leków,terapia mają sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×