Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czarny protest czy biały protest?


mrs.hanger

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po świadomej decyzji za, po gwałcie przeciw. :pirate:

 

A co w sytuacji nieodwracalnych zmian płodu? Gdy wiadomo, że płód umrze od razu po porodzie?

 

Jeśli medycyna ma 100% potwierdzenia, to zgłaszam sprzeciw. Bo takie coś może doprowadzić jedynie do ,,traumy poporodowej''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie nie rozumiem dlaczego rząd daje sobie prawo podjęcia tej decyzji za kobiety. Obecna ustawa nie jest ustawą proaborcyjną, ale daje kobietom wybór w takich ekstremalnych sytuacjach. Dla mnie sprawa jest prosta, nie chcesz - nie rób aborcji, ale nie narzucaj swoich poglądów, przekonań i wiary innym.

 

Chociaż jestem ciekawa argumentów drugiej strony. Są tu jacyś protestujący na biało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kobieta chcę usunąć ciąże to i tak ją usunie np za granicą, a tak to mamy kolejna bzdurną wojnę ideologiczną. Ciekawe komu na tym zależy, raczej PiSowi to nie przyniesie głosów.

 

 

Mamy niestety kraj katolicki, więc myślę, że poparcie się zwiększy.

Nie wydaję mi się, że jest to bzdurna wojna ideologiczna. Dlaczego kobiety mają być stawiane w sytuacji, kiedy muszą korzystać z podziemia aborcyjnego? Czy to jest fair, że muszą po kryjomu wyjeżdżać za granicę, płacić kupę kasy za nielegalną aborcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kobieta chcę usunąć ciąże to i tak ją usunie np za granicą, a tak to mamy kolejna bzdurną wojnę ideologiczną. Ciekawe komu na tym zależy, raczej PiSowi to nie przyniesie głosów.

 

 

Mamy niestety kraj katolicki, więc myślę, że poparcie się zwiększy.

Nie wydaję mi się, że jest to bzdurna wojna ideologiczna. Dlaczego kobiety mają być stawiane w sytuacji, kiedy muszą korzystać z podziemia aborcyjnego? Czy to jest fair, że muszą po kryjomu wyjeżdżać za granicę, płacić kupę kasy za nielegalną aborcję?

Według mnie powinno być tak jak było dotąd, zwolennikiem aborcji na życzenie nie jestem, ale całkowity zakaz to jakaś bzdura. A to że Polska to katolicki kraj to nie ma nic do rzeczy, przecież większość katolików jest przeciw przyjęciu uchodźców a papież i duchowieństwo mówi co innego, no i dlaczego większość polskich katolików stosuje antykoncepcje. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno być tak jak było dotąd, zwolennikiem aborcji na życzenie nie jestem, ale całkowity zakaz to jakaś bzdura. A to że Polska to katolicki kraj to nie ma nic do rzeczy, przecież większość katolików jest przeciw przyjęciu uchodźców a papież i duchowieństwo mówi co innego, no i dlaczego większość polskich katolików stosuje antykoncepcje. :mrgreen:

 

 

Tak samo uważam, też nie jestem za aborcją na życzenie. Ale kazać kobiecie rodzić dziecko bez mózgu albo dziecko z gwałtu, to chore.

W Polsce jest więcej ''katoli'', niż katolików. Czyli hipokrytów, którzy co niedziele biegną do kościoła, spowiadają się, przekazują sobie znak pokoju tylko dla pozorów i dla tradycji, bo co by sąsiad powiedział jakby nie poszli na msze. Papież powiedział, że rozgrzesza aborcję, co z tego? Oni dalej swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno być tak jak było dotąd, zwolennikiem aborcji na życzenie nie jestem, ale całkowity zakaz to jakaś bzdura. A to że Polska to katolicki kraj to nie ma nic do rzeczy, przecież większość katolików jest przeciw przyjęciu uchodźców a papież i duchowieństwo mówi co innego, no i dlaczego większość polskich katolików stosuje antykoncepcje. :mrgreen:

 

 

Tak samo uważam, też nie jestem za aborcją na życzenie. Ale kazać kobiecie rodzić dziecko bez mózgu albo dziecko z gwałtu, to chore.

W Polsce jest więcej ''katoli'', niż katolików. Czyli hipokrytów, którzy co niedziele biegną do kościoła, spowiadają się, przekazują sobie znak pokoju tylko dla pozorów i dla tradycji, bo co by sąsiad powiedział jakby nie poszli na msze. Papież powiedział, że rozgrzesza aborcję, co z tego? Oni dalej swoje.

 

 

a pro po Polaków choć pewnie nie tylko ich, co zrobić z dzieckiem homo sapiens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ten filmik, nie wiem czy śmiać się czy płakać :lol:

Ja miałem taka sytuację że powiedziałem kolesiowi że jesteśmy homo sapiens, to się zbulwersował że on pod żadnym pozorem nie jest pedałem, do tego myślał że prohibicja to imię dziewczyny. No ale to nie jest temat tego wątku. Ale z drugiej strony jak widzę te niektóre feministki, zwolenniczki aborcji z jakimiś bzdurnymi hasłami to nie wiem kto gorszy katoradykały czy te tzw feminazistki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taka sytuację że powiedziałem kolesiowi że jesteśmy homo sapiens, to się zbulwersował że on pod żadnym pozorem nie jest pedałem, do tego myślał że prohibicja to imię dziewczyny. No ale to nie jest temat tego wątku. Ale z drugiej strony jak widzę te niektóre feministki, zwolenniczki aborcji z jakimiś bzdurnymi hasłami to nie wiem kto gorszy katoradykały czy te tzw feminazistki.

 

Inteligenty kolega :P Feminazistki to już skrajność, tak samo jak stare babcie protestujące przeciwko aborcji. We wszystkim trzeba znaleźć złoty środek, dlatego nie powinni zmieniać tej ustawy. Zresztą PiS i tak robi co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli hipokrytów, którzy co niedziele biegną do kościoła, spowiadają się, przekazują sobie znak pokoju tylko dla pozorów i dla tradycji, bo co by sąsiad powiedział jakby nie poszli na msze.

 

Myślę, że tacy to jeszcze pół biedy. Najgorsi są ci od leczenia świata za pomocą "powrotu do tradycyjnych wartości chrześcijańskich". Kiedy powiesz im, że to kobieta powinna decydować czy urodzi dziecko z gwałtu czy nie, ze łzami w oczach będą cię pytać "co dziecko jest temu winne?", ale domu dziecka prawdopodobnie na oczy nie widzieli i nikt z nich nawet nie zainteresuje się w jakich warunkach żyją te dzieci.

 

Trochę jestem nie na czasie. To wymysł PiS-u czy znowu jakiś nawiedzony projekt obywatelski? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, moment. Zanim zajmę stanowisko- muszę tutaj trochę sprostować.

 

[*] projekt zmiany prawa aborcyjnego nie wypłynął ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Jest on oddolną inicjatywą fundacji Życie i Rodzina. Projekt ten poprzednio został oddalony. -> https://zycierodzina.pl/zatrzymaj-aborcje/

[*] czarny protest głównie żąda złagodzenia prawa aborcyjnego i doprowadzenia do sytuacji, kiedy aborcja jest dozwolona w każdym przypadku

[*] biały protest pragnie zaostrzenia ustawy aborcyjnej i całkowitej delegalizacji samego zabiegu.

 

Zatem- nie jestem ani za czarnym, ani za białym protestem. Moim zdaniem najlepiej będzie, kiedy zostanie utrzymany aktualny status quo. I najprawdopodobniej tak będzie. Żaden rząd nie ruszy tej ustawy, bo to jest jak zgniłe jajo. Pójście w którąkolwiek ze stron będzie oznaczało natychmiastowy spadek poparcia i przegraną na najbliższych wyborach, a wiadomo, że każda ekipa chce utrzymać się jak najdłużej.

 

1. Pis popiera tę ustawę, sam Kaczyński mówił, że ''PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka”. To oni ją przyjmą, żadna różnica czyja to była inicjatywa.

2. Nie zgadzam się z tym, że celem czarnego protestu jest całkowite zniesienie zakazu aborcji. Jasne, część protestujących pewnie jest za aborcją w każdym przypadku. Jednak te protesty, które mają miejsce dzisiaj, czarne protesty/czarne piątki mają na celu niedoprowadzenie do uchwalenia tej ustawy.

Nie wiadomo czy nikt tej ustawy nie ruszy. Skoro PiS nie ma skrupułów, żeby robić takie rzeczy jakie robi z KRS czy Trybunałem Konstytucyjnym, to czemu mają nie wejść z buciorami do tak osobistych aspektów życia obywateli? Zresztą PiS ma ogromne poparcie i zapewne wygra kolejne wybory, między innymi dzięki ''genialnym'' programom jak chociażby 500+.

 

 

flossy, Nie, ten człowiek nie zna słowa kompromis. Zacytowałam wyżej jedną z jego wypowiedzi, gdzie tutaj kompromis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bobra ale Pan Kaczyński wpadł ostatnio na niezwykły pomysł, aby teraz tych wszystkich alimenciarzy pakować do pierdla, niezalezienie czy ktoś ma 40 000 pln długu czy jakieś tam 1500 pln. No i traktować ich na równi jako uporczywe unikanie spłaty alimentów, No dobra niech wszystkich wpierdolą do pierdla i kto ma ich utrzymywać tam, no kurwa potencjalnie ja, płacąc chuj wie za co podatki. dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrs.hanger, skoro PiS tak bardzo popiera tę ustawę, to dlaczego przy ostatnim głosowaniu została odrzucona?

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=55&NrGlosowania=9

 

Za odrzuceniem wniosku z PiSu było 166 osób, natomiast przeciw 58.

 

 

Po pierwsze dlatego, ze tamten projekt przewidywał karanie kobiet za nielegalną aborcję. Wtedy też były manifestacje, które przyniosły efekt. Znowu zacytuje prezesa Kaczyńskiego ''My szanujemy prawo do życia, ale reakcja społeczna skłoniła nas do namysłu''. Po to właśnie jest czarny protest.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to zmieniać. Większość Polaków jest za utrzymaniem regulacji jakie są teraz, były wielokrotnie robione badania na ten temat.

 

Co do czarnego protestu, to nie podoba mi się jak niektóre kobiety w nim uczestniczą. Dziś mijałam sporo osób idących na marsz, wśród nich niektóre niosły transparenty. Np. jeden z nich głosił, że "Aborcja to prawo człowieka". W TVN rozmawiali z babką w ciąży, która na brzuchu miała chustę z niesławnym już hasłem "Aborcja jest OK" (a myślałam, że to trudna decyzja, którą kobiety podejmują z bólem, jak mówią).

 

Poza tym ten protest miał na celu sprzeciw wobec zaostrzania, a niektóre panie go sprytnie wykorzystują do przekonywania do liberalizacji, której jestem przeciwna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i traktować ich na równi jako uporczywe unikanie spłaty alimentów,

 

Bo niestety w znacznej większości właśnie tak to wygląda. :/ Z więzieniem nie do końca trafiony pomysł, ze względu na marnowanie pieniędzy podatnika właśnie. Ale byłabym za obozami przymusowej pracy żeby spłacić dług. :twisted:

 

No, ale Kaczyński nie może ogarnąć tego wniosku, bo trzeba w to zaplanować wiele struktur odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie, a to go przerasta chyba.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×