Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Co pomaga się wyleczyć z nerwicy i jak to zrobić?

Wiadomości w tym temacie: 57

Strona 2 z 5  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Reklama

Autor

Co pomaga się wyleczyć z nerwicy i jak to zrobić?

Post 06 maja 2008, 16:06 

Od: 21 paź 2007, 17:49
vitalia, a czym się niby anemia od nerwicy różni?

W anemii przy wysiłku organizm nie wydala, bo nie jest w stanie dostarczyć do mięśni odpowiedniej ilości żarcia. Wychodzi w sytuacjach obciążenia mięśni

W nerwicy wywołanej - dla przykładu - niedoborem magnezu, mózg nie wyrabia gdy go obciążysz większym stresem niż zazwyczaj. Komórki męczą się 10krotnie szybciej i nie nadążają, organizm wpada w stres i atak paniki gotowy. Przy niedoczynności tarczycy to samo, tylko tutaj rolę "wąskiego gardła" odgrywa metabolizm glukozy, który jest upośledzony, przez co komórki mózgowe najzwyczajniej głodują. Wymieniać dalej?

A jak ktoś chce sprawdzić czy jego nerwica bierze się z głowy czy ze z czego innego, zapraszam do wątku "zanim zdiagnozujemy nerwicę".

A swoją drogą trzeba mieć naprawdę nieźle zakręconego lekarza, żeby najpierw nadmiarem wapnia wywalać cały magnez z organizmu, oliwą z oliwek wypłukać resztki omega 3, a potem gdy serducho zaczyna szaleć, regulować to.... koenzymem q10. No ale tak to jest, jak w XXI wieku diagnozy stawia się wahadełkiem :D Sorki, ale to nie średniowiecze, dziś diagnozy nie stawia się wróżąc z fusów czy machając ludziom przed oczyma wahadełkami, dziś są dostępne specyficzne, precyzyjne badania.

______
www.nerwica.vegie.pl

Co pomaga się wyleczyć z nerwicy i jak to zrobić?
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 07 maja 2008, 09:09 

Od: 30 kwi 2008, 11:49
Powyżej wypisałam tylko kilka preparatów jakie brałam przez te 2 lata, nie wymieniłam wszystkich i nie zachowałam poprawnej kolejności. Do tej kobiety poszłam gdy już miałam problemy z sercem (nierówne bicie) i bardzo szybko mi się poprawiło. przeszukałam swoje notatki z tego okresu i na pierwszym spotkaniu u niej dostałam oprucz zdrowej diety takie suplementy:
-xtra cal (wapń z muszelek z dodatkiem magnezu i wit D
-stress managment (Tabletki zawierające pełne spektrum witamin z grupy B, a także witaminę C i magnez. )
-olej wiesiołka
-koenzym Q10
Potem zmieniała mi ona te preparaty na inne. Mój stan zdrowia się poprawił, ale nerwica nie ustąpiła :(Wiem, że diagnoza za pomocą wahadełka wydaje się niektórym dziwna, ale ja tej kobiecie zaufałam. Fakt że nie żyjemy w średniowieczu ale i tak wracamy teraz chętnie do 'starej" mądrości i można spotkać ludzi którzy diagnozują np. z pulsu, języka czy ogólne wyglądu. Warto wg. mnie zaufać sobie i jeśli się u kogoś leczymy i czujemy się lepiej to jest ok. jeśli gorzej lub tak samo to lepiej z takiego leczenia zrezygnować. ja u tej kobiety leczyłam się 2 lata i przez jakiś czas poprawiało mi się a potem stan zdrowia ustabilizował się tzn czułam się dobrze fiz. ale napady paniki pozostały, dlatego zrezygnowałam i zaczęłam szukać innych metod pomocy.

Re: Co pomaga się wyleczyć z nerwicy i jak to zrobić?
Post 10 maja 2008, 19:56 

Od: 21 paź 2007, 17:49
Nie rozumiemy się

Ja po prostu stawiam tezę, że nie spotkałem kogoś, kto po przeprowadzeniu prawidłowej terapii regulującej działanie organizmu nie "wyleczył" się z nerwicy.

Twierdzisz, że jesteś taką osobą, a ja mówię - nie uważam, aby Twoja terapia była prawidłowo przeprowadzona. Nie pisz po prostu że "moja" terapia nie leczy, bo nie wiesz jak ona wygląda. W 90% przypadków jest to najzwyklejsze w świecie diagnozowanie i odsyłanie do odpowiedniego lekarza, reszta to dość zaawansowane zmiany diety, przy czym suplementacja to najmniejsza ze zmian. W sumie tej kobiecie która miała zaawansowane hashimoto też 10 różnych lekarzy wmawiało że jest zdrowa i ma zwykłą nerwicę, fakt - w jej przypadku żadna suplementacja czy dieta by nie pomogła. Ale bynajmniej nie dlatego, że "nerwicy tym się nie wyleczy" ale dlatego, że jej ataki były wywołane czymś kompletnie innym.

______
www.nerwica.vegie.pl

Post 10 maja 2008, 23:06 
To ja może coś powiem bo jestem doświadczony w nerwicy lękowej. U mnie sie to zaczęlo 8 lat temu, po śmierci dziadka i ojca. Zaczęlo sie tym ze w nocy miałem takie uczucie jakby mi woda spływala od czubka czaszki do szyi. Pamietam jak dziś ze tego dnia nie poszedlem do szkoly tylko do lekarza rodzinnego. Lekarz sie popytał powiedzial ze to nerwica wegetatywna, powiedzial ze mam pic nerwosol jak bedzie mnie jeszcze łapało i przepisal magnez. I coż jadlem magnez pilem nerwosol i nie powiem na jakies pol roku bylo ok. Potem zaczelo mnie chwytac juz o wiele mocniej, czyli duszności, ból serca, zawroty głowy , straszny lęk, uczucie zimna, pocenie sie, uczucie rozsadzania glowy od środka, do tego strasznie mnie mdliło, nie mogłem jesc, ręce mi sie trzęsły. Ale te ataki byly rzadkie raz na tydzien, raz na miesiac, i tak do 2006 roku, od tego momentu nie wychodzilem praktycznie z domu, tylko na uczelnie bylem odwożony ale czasami nie dosiedzialem do konca wykladu tylko trzeba bylo sie cucic w wc bo myslalem ze umieram. Najgorszy atak mialem jak jechalem na pratyki do US we Wroclawiu, chwycilo mnie to w autobusie linii 134. Pamietam jak dzis lipcowy dzien piekna pogoda, ja w autobusie zatloczonym. Wtedy byly korki na Klecińskiej i atak sie zaczal 14 razy robilo mi sie slabo przez 45 minut to tego stopnia ze juz prawie siedzialem na podlodze autobusu. Jak wyszedlem z autobusu bylem mokry caly. Wszystko mi sie trzeslo lacznie z glowa. Po tym poszedlem do psychiatry. Przepisal mi lek o nazwie SEROXAT 20 mg. Zaczalem to brac lacznie z jakims innym lekiem ZOMIREN zeby zlagodzic dzialanie poczatkowe SEROXATU. I przez 2 tygodnie mialem podwojna nerwice, umieralem codziennie co chwile, ale po dwoch tygodniach, bylo lepiej, po miesiacu obronilem prace dyplomowa, teraz robie co chce atakow nie ma,jedynie nie pije alkoholu choc nigdy nie pilem duzo, teraz nic nie pije. Bralem jedna tabletke z rana. ZOMIREN odstawilem po tygodniu bo uzaleznial. Teraz biore pół tabletki do konca sierpnia. Potem moj psychiatra odstawi mi lek i mam nadzieje ze mi to nie powroci. Dziekuje za przeczytanie tego. Ale to sama prawda. SMuTNa prawda.

Tomek

Post 23 maja 2008, 23:19 

Od: 23 maja 2008, 23:08
Witam.
W tym roku miałam matury.Nie odczuwałam strachu ani stresu na egzaminach pisemnych. Ale przed ustną matura popijając tabletke miałam wrażenie,że ona utknęła mi w gardle. Na drugi dzień maiłam nadal te uczucie. Kilka dni później przeszło. Tydzień temu w nocy poczułam jakbym miała gulę w gardle. I tak już przez tydź. nie moge się tego pozbyć. Nie przeszkadza mi to w jedzeniu ani w piciu. Mam wrażenie jakby to coś w gardle sie poruszało. Najczęściej jest to uczucie uciskania w dolną część gardła. Czasami chce mi sie odbić lecz nic z tego po chwili mam wrażenie jakby te powietrze zostało w gardle i mi przeszkadza. Najdziwniejsze jest to że w czasie gdy coś robię, lub spędzam czas w towarzystwie nic mi nie dokucza nie myślę o tym. Nie wiem czy to jest nerwowe, tak słuszałąm ( niejaki globus), czy po porostu sobie to wmówiłam i podświadomie mi to dokucza ... Nie wiem czy warto iść do lekarza pierwszego kontaktu bo boję się,że mnie wyśmieje. Proszę pomóżcie jeśli wiecie co to jest. To mnie strasznie denerwuje !!

Post 02 mar 2009, 15:57 

Od: 22 lut 2009, 14:45
Tomkin, a co powiesz jesli ktos dostal nerwicy lekowej doslownie, jak od pstrykniecia palca?

Siedzialem sobie, kaslalem i glowa mnie bolala - zawrocilo mi sie 2-3 razy w glowie od tego i sie wystraszylem, ze rano wstane, to nie bede widzial, albo w ogole nie wstane i siedzialem przerazony 5 h. na fotelu? Rano wstalem i mialem objawy derealizacji, ktore trwaja 4 tydzien.

Ze niby magnezu nagle zabraklo?

Post 03 mar 2009, 15:58 

Od: 05 paź 2008, 17:17
zgadzam sie z Tobą Pawelek88:)

Od ponad roku cierpię na zawroty głowy, zrobiłam mnostwo różnych badań, bo wciąż nie mogłam uwierzyć że to nerwica.
Badałam poziom potasu, magnezu, i innych elektrolitów. Wszystko wyszło ok!!!, a objawy typu: zawroty głowy, pocenie, kołatanie serca, duszności i inne nadal są.

Przestańcie więc piep....ć o braku magnesu, bo to nie tu tkwi problem tylko w głowie każdego z nas.!!!

Post 04 mar 2009, 01:51 

Od: 07 lut 2009, 00:25
Hehehe to bylo dobre :lol: Dieta choć bardzo ważna nie jest ani przyczyna nerwicy ani lekarstem na nia.Że niby jak jedzeniem zamierzasz zmienić sposób w jaki myślą ludzie z nerwicą?Wyjście z nerwicy składa się z wielu czynników, i trzeba ja atakowac ze wszystkich stron.Powtarzam jeszcze raz, oczywiscie dieta jest ważna, tak samo jak sport i wiele innych.A prawdziwym lekarstwem jest nasz wlasny mózg, zmiana sposobu myslenia.AMEN!

______
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Post 03 lip 2009, 14:37 

Od: 26 gru 2007, 21:34
a ja powiem tak :D
w osrodku w ktorym leczylem sie na nerwice czyli psychoterapia i rozne zajecia mialem wglad w prace "lekarzy" ... widzialem na wlasne oczy jak z goscia ktory po prostu byl mniej kumaty albo podatny na sugestie lekarzy... zrobili sobie krolika doswiadczalnego :D jak go pytalem czemu tam przebywa to mi odpowiedzial ze ... schizofrenia ... ja zaciekawiony (moja wada ponoc) spytalem jakie ma objawy czy slyszy glosy czy cos jeszcze takie typowe w tej chujowej przypadlosci a on mi na to ze ... nie ze tylko ma mysli samobojcze i lęki ... pomyslalem sobie CYRK KUZWA NA KÓŁKACH ... jak mu lekarz wkrecal przy mnie ze te leki ktore one stosuja sa najnowszej generacji i pomoga ...:D po 3 miechach czul sie tak samo a lęki miewał dalej ... ogolnie na psychoterapi stosowano metode psychodynamiczna ... od innego psychologa dowiedzialem sie ze jest to przestarzala metoda i teraz stosuje sie metode behawiolarno-poznawcza ktora polega na wystawianiu sie na stresor czyli niby uczenie ciała migdałowatego ze nic sie nie dzieje ... od ponad 2 lat wdupiam jakies leki zawalilem 2 studia i juz mnie taki /cenzura/ strzela ze pewnego dnia pojde i rozjebie ktoremus ryj bo mi sie zycie pieprzy a oni mowia ze "wygladam dobrze" i ze od tego sie nie umiera ... po prostu stawiamy sobie wysokie wymagania ogolnie na psychoterapii dowiedzialem sie tego ze oni zawsze maja na cos odpowiedz ktora juz pozniej potrafilem przewidziec :D i sam sie do siebie smialem bo to grupowa byla psychoterapia :D pozdrawiam

______
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

Post 03 lip 2009, 14:47 

Od: 03 maja 2009, 15:14
Każdy lekarz ma swoje metody, indywidualnie dobiera leki do pacjenta. Tak samo psycholog- nie akzdy dziala tak samo. WIec moze nie trafiles na wlasciwe osoby!

Post 03 lip 2009, 17:09 

nie tylko widze takie troche przegiecie w stroche psychologicznych podstaw rozumiem stres i te sprawy ale jak ktos mowi ze wszystkie choroby sie biora z psychiki to jest skonczonym kretynem a taki poglad tam panuje :) jak dla mnie to powinna byc jedna konkretna forma leczenia bo jeden lekarz kaze mi grzebac w przeszlosci a inny stwierdza ze to niepotrzebne to ja juz nie wiem co mam robic ... moze isc do 3 i uslyszec nowa teorie, która jest sluszna bo jest JEGO teoria ... po prostu denerwuje mnie to ze mam sobie ukladac charakter pod chorobe bo na to wychodzi ze mam sie nauczyc mowic nie i wyrazac zlosc ale jak bym tego goscia posadzil na moim miejscu nie nie wiem czy by byl taki hardy z ta wyrazaniem zlosci ... jeszcze musialem trafic na jakiegos durnia co specjalizacje robi dopiero i mi wyjezdza z rzeczami ktore ja juz wiem i dziwi sie mi czemu sie trzese jak czytam referat na forum klasy bo przeciez nic mi nie grozi... takich ludzi to sie powinno za jaja wieszac bo ogolnie to ja to wiem tylko ze on biorac sie za taka profesje powinien wiedziec wiecej niz ja wkoncu jest po "studiach" a tak w ogole to widac golym okiem jak polska jest daleko w tyle np za stanami co do psychoterapii metod leczenia i ogolnie ... pozatym jak ktos mysli ze to tylko magnez i potas to tak jak by powiedziec ze czlowiek sie sklada tylko z tych dwoch rzeczy :) gdzies kiedys czytalem ze dluga kuracja lecytyna poprawia stan chorych na schizofrenie ... wiec pytanie CZEMU NIE STOSUJE SIE JEJ W LECZENIU AMBULATORYJNYM ? po prostu dlatego bo jest to skuteczne ... ja proponuje wycieszke na tybet :D tam sobie pokisic z rok i kazdy zdrowy jak ryba wroci :D jeszcze jedna kwestia mnie zawsze meczy czemu sa ludzie ktorzy zra byle co i sa zdrowi a sa ludzie ktorzy dobrze jedza i sa chorzy ... oczywiscie nie mowie ze zrywam teraz z wszelkimi teorami odnosnie wychowania bo to miedzy innymi starzy sie przyczynili do tego ze mam poryte w lebku ale co mi to da ze bede o smutkach gadal z kims w kolku ? wspominal dawne dzieje ktore i tak mnie bola nawet jak je powiem ? ludzie sie zmieniaja ale niech mi ktos powie jak zmienic sie majac napady leku jak mam kuzwa pracowac nad pewnoscia siebie jak raz ja mam a raz jej nie mam bo to zalezy czy jestem w stanie strachu czy nie:/ pozdrawiam

______
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

Post 19 lip 2009, 17:22 

Od: 17 lip 2009, 05:34
Ah te przepychanki to w jedną, to w drugą stronę.

Przykładowo:
Omega 3 w ilościach 3g na dzień wykazuje zauważalne działanie antydepresyjne, poza tym powoduje ogólne poprawienie funkcjonowania organizmu pod każdym względem, od mniejszej możliwości zachorowania na raka, aż do chudnięcia.

Magnez łykany w nieco wiekszych dawkach (proszę zwrócić by w składzie było nie 100mg magnezu, a 100mg jonów/u magnezu) pozwala organizmowi łatwiej walczyć ze stresem, nerwicami, depresjami... Często niedobór tego składnika właśnie do nich prowadzi.

Takimi suplementami na pewno sobie pomożemy, inna sprawa to, że możemy za pomocą psychotropów (w silnych nerwicach/depresjach) i psychoterapii nauczyć się jak radzić ze stresem, znaleźć rozwiązania na życie, sposoby na odsuwanie depresyjnych myśli, itd. Jeśli poważnie myślimy o chorobie i o jej wyleczeniu nie należy przebierać w środkach tylko użyć ich wszystkich dla pewności (oczywiście by ze sobą nie kolidowały). Zgadzam się z takitam, że psychoterapia - jak radzić sobie ze stresem, spowodowanych brakiem witamin jest lekko groteskowe, ale co z tego?

Bądzmy rozsądni i nie przekreślajmy ani ziół, ani suplementów diety, ani zdrowej diety (tej której nam najbliżej pod względem budowy - skrajnie np surowe ryby i mięso ;)), ale też wpływu sportu, czy jakże dziś popularnego leczenia u psychiatrów, psychologów czy psychoterapeutów. Swoją drogą jedyne co bym przekreślił na wstępie to psychoanaliza, która jak badania wykazują ma skuteczność w granicy 0% ;)

Post 19 lip 2009, 21:15 

dokladnie trzeba zaatakowac ta nerwice ze wszystkich stron i potraktowac ją z buta :D !! ale zdrowe zywienie przedewszystkim i oczywiscie magnezik w giga dawkach jak i cala reszta jest to do ogarniecia :D

______
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

Post 19 lip 2009, 21:56 

Od: 17 lip 2009, 05:34
Tylko kolego takitam, ja może się nie znam, ale czy magnez nie ma jakiejś granicy przyswajalności? Tj, że np. ileś tam mg wjedzie, a dalej nie? Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się (plus zasłyszane opinie farmaceutów), że jedyną możliwością naprawdę odbudowania braków magnezu w organizmie to jest dieta bogata w magnez i np. woda wysokomineralizowana.

Magnezu raczej nie da się niebezpiecznie przedawkować. W jakiś chorych ilościach prowadzi do nudności i takich tam mniej lub bardziej ważnych skutków.

Swoją drogą dla niedowiarków, poszukałem i znalazłem (jak sobie zechcecie to też znajdziecie) badania, które wykazały, że dziwnym trafem, większość osób chorych na depresję nie przyjmowały w ogóle kwasu Omega 3 pod żadną postacią, lub w śmiesnzie małych ilościach. Wydaje się to logiczne, bo nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele - zdrowy duch.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |